Skocz do zawartości

Propozycje zmian w systemie STACJA.SQL (2)


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, IVVO napisał:

Sorry że w tym temacie - ale czy ostatnimi czasy udało Wam się ściągnąć dane kontrahenta z GUS do faktury

U mnie działa spoko, dziś to robiłem ale czasem trzeba drugi raz kliknąć bo za pierwszym nie znajdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Qnick napisał:

ale czasem trzeba drugi raz kliknąć bo za pierwszym nie znajdzie

Nie wiem czy to lokalna sprawa - ale po kilka razy z jednego i drugiego wyszukiwania  - lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to będzie dla Was jakimś pocieszeniem lub wskazówką, w Patronacie dane z GUS-u ściąga bez najmniejszego problemu, no tak, ale tak to tylko apki mają (to dla Kolegi, wiadomo którego, wielbiciela programów :giggle: )  :wink:

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu to ja PROGRAM biorę w ciemno. Nawet z takim minimalnym defektem. Dane do fakturowanie z ręki bym wprowadzał aby zamiast apki mieć PROGRAM do badań! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Od dwóch dni mam taki komunikat - czytnik po akceptacji zasysa z CEP jakieś bzdury 

blad (2).jpg

Serwis szybko zadziałał i jest OK😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja ogarnie temat - błąd dotyczy tych pojazdów, które w CEP mają numer jakiegoś dokumentu związanego z pojazdem, a nie mają daty wydania tego dokumentu (bezsensowne, prawda?)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na głównej stronie programu, w "przypominajce", źle jest podawany koniec legalizacji manometru.

Powinno liczyć dwa lata od dnia pierwszego stycznia roku następującego po roku, w którym legalizacja została dokonana.

U mnie liczy dwa lata od dnia wykonania legalizacji.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, radekd2 napisał:

Powinno liczyć dwa lata od dnia pierwszego stycznia roku następującego po roku, w którym legalizacja została dokonana.

U mnie liczy dwa lata od dnia wykonania legalizacji.

 

Była zmiana rozporządzenia - i program liczy dobrze :-)
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20080050029

-->

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20190000759

Słowem: 2 lata :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Norbert Jezierski napisał:

Była zmiana rozporządzenia - i program liczy dobrze

Dokładnie, tak teraz legelizacje są od dnia do dnia a nie do końca miesiąca czy roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.

Mój manometr ma legalizacje robioną w czerwcu 2018 czyli jeszcze wg starych przepisów, a więc ważną do 31 grudnia 2020.

Dzięki za uświadomienie o zmianie przepisów.

 

Pozdrawiam R.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jednak rację co do tego, że nie uwzględniliśmy starych przepisów (tj. daty sprzed wejścia zmian w życie) dla starych legalizacji (dat).

Ale teraz to już chyba nie będziemy tego robić - choć - zerknę w rozporządzenie pośrednie, zobaczę i podejmę decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowej wersji program będzie przekazywać wszystkie komunikaty od CEP, ponieważ staje ich coraz więcej. Ze względu na brak informacji od CEP o wprowadzonych zmianach w ich systemie kontroli poprawności program będzie przekazywać te komunikaty do Diagnosty. 

 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiedziałbyś sobie kiedyś jako analityk/programista. spróbowałbyś ogarnąć to przy tylu niewiadomych - i dowiedział się, jak to wszystko wygląda ;-)
W 95% przypadków dowiadujemy się o tym, że CEP coś zmienił PO Waszych telefonach/wpisach/mailach.
Jeśli takich jest od razu kilka - to jest ok, wówczas wiemy, że to sprawa CEP-a, a nie naszej aplikacji - ale po częstokroć jest tak, że musimy z mozołem przekopywać się przez kolejne zgłoszenia zakładając, że to nasze błędy ...

Nie narzekaj, i tak robimy najczęściej więcej niż można :-)
Komunikacja pomiędzy producentami i CEP-em jest na baaaardzo niskim poziomie, czasami chciałbym powiedzieć - na żadnym :-(

To nie nasz wybór ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Dobra ja za te swoje uwagi to chyba order dostanę z Norcomu bo wszystkim wszystko pasuje i nikt nic nie pisze tylko ja  😁😁😁😁

A teraz do rzeczy: Czy jest możliwość wystawić "KP" (skrót nieadekwatny do tego o co mi chodzi) do faktury przelewowej ale dla płatności kartą płatniczą bo gotówką wiadomo da się.

Chodzi o sytuację gdzie klient otrzymał fakturę przelewową lub kilka i za jakiś czas chce ją zapłacić w kasie firmy ale kartą nie gotówką.  Szukałem nie znalazłem dlatego pytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem... no nie wiem... Po mojemu jak przelew to przelew, czyli przelać kasę z konta na konto, a nie płacić kartą.

I uwaga bo można się poparzyć jak karta nie odpali. ;-)

Ale OK, dalej się nie wtrącam. :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Paprock napisał:

Po mojemu jak przelew to przelew

Ale czasem tak jest że wystawisz komuś parę faktur na przelew (czyt. Firmie) i wyjdą im terminy płatności a tu akurat szef firmy się u Ciebie pojawia i mu mówisz że Panie Ryśku ma Pan nie zapłacone kilka faktur a Pan Rysiek mówi to ci zapłacę od razu ale kartą bo Pan Rysiek gotówki nie wozi ze sobą i zonk bo się nie da a jak Pan Rysiek pojedzie do siebie to znów zapomni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.