Skocz do zawartości

Karetka sanitarna na ciężarowy


szymonp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pojazd zarejestrowany jako pojazd specjalny- karetka sanitarna. W dowodzie 3 (S.1) miejsca siedzące, z czego jedno w przestrzeni dla pacjenta. Klient chce dokonać zmian na ciężarowy i tu się rodzą moje dwa pytania:

- Czy karetka sanitarna może zostać przerobiona na samochód ciężarowy? Cytuję: ,,  Samochody sanitarne (ambulanse)- pojazd samochodowe kat. M przeznaczone do transportu osób chorych i rannych..". Czy nie wynika z tego, że taka karetka sanitarna jest samochodem osobowym, skoro to pojazd kategorii M i czy  w takim przypadku nie muszę mieć papieru od jednostki homologowanej na przegrodę? Analogicznie jak przy przerabianiu zwykłego osobowego na ciężarowy.

- Liczba miejsc- jeżeli uznamy, że pojazd można uznać jako ciężarowy, to rodzi się następne pytanie. trzecie miejsce znajduje się w przestrzeni przewozowej i pasowałoby zmienić liczbę miejsc z 3 na 2. Czy w przypadku samochodu ciężarowego możliwa jest zmiana liczby miejsc z 3 na 2? Przegroda zostaje bez zmian, usunięte byłoby tylko siedzenie które było na wyposażeniu pojazdu sanitarnego.

Z góry dziękuję za informację,
pozdrawiam.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma przeszkód formalnych aby dokonać takiej przeróbki. Wszystko zależy od konstrukcji pojazdu. Wiele z tych ambulansów w pierwszym etapie było przecież pojazdem N właśnie.

Oczywiście miejsce z przestrzeni ładunkowej musi zniknąć.

  • Piwo 1
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku robiłem taką zmianę i żadnego problemu nie było. Tak jak wyżej, miejsce z przestrzeni ładunkowej musi zniknąć. Pimotów, ITS ani innych badań nie wymagają w tym przypadku.

  • Piwo 1
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne, dziękuję za rady i jeszcze ostatnia rzecz. Robimy standardowo jak przy zmianach, oświadczenie PK45.20Z i faktura z demontażu osprzętu?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu ‎2019‎-‎12‎-‎21 o 11:59, szymonp napisał:

oświadczenie PK45.20Z i faktura z demontażu osprzętu?

a to po co na stacji kontroli ? diagnoście wystarczy przebudowany pojazd i DR .

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, piter1973 napisał:

a to po co na stacji kontroli ?

W celu weryfikacji spełniania warunków z art. 66 ust. 4 pkt 6b PORD.

  • Lubię 1
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w jaki sposób chcesz ocenić, czy zmian dokonał uprawniony przedsiębiorca? ZK oceniasz nie tylko na podstawie rozporządzeń, ale przede wszystkim ustawy.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.