Skocz do zawartości

Rejestracja sprowadzonej przyczepy


MPOL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, czy da się zarejestrować przyczepę rolniczą/ciężarową z Belgii? DMC 16t, rok prod. 1978

Jedynym dokumentem jest umowa kupna sprzedaży między właścicielem a nabywcą. Przyczepa nie ma dowodu rejestracyjnego ani tablic, sprzedający twierdzi, że nie była nigdy rejestrowana. 

Proszę o pomoc, mam na oku taką przyczepę, z tym że nie chciał bym się nadziać na minę.

Edytowane przez MPOL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było przerabiane różne pojazdy bez dowodu rejestracyjnego. Jak nie w dziale "dokumentów", to w "problemach WK/rejestracji" i większość, jak nie wszystko, sprowadza się do wspólnego mianownika - pytać we własnym/właściwym urzędzie do spraw rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to podaj zainteresowanemu te przepisy.

Wskaż konkretne paragrafy, rozporządzenia, ustawy. A nawet same linki, działy, tematy, gdzie podobny problem był omawiany.

Taka to różnica jakbyś się pytał!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem w WK - proszą o wpis na umowie kupna coś w stylu że "przyczepa nie jeździła po drogach publicznych". Druga sprawa czy jest możliwość zidentyfikowania przyczepy? Mam foto tabliczki znamionowej, ale jest trochę zniszczona, daje się odczytać ze producent to "Heinrich Rehme - Farzeugfabrik GMBH " DMC 16000kg i Baujahr chyba 1978 albo 1976

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz... Przecież zidentyfikowałeś ją

22 minuty temu, MPOL napisał:

"Heinrich Rehme - Farzeugfabrik GMBH " DMC 16000kg i Baujahr chyba 1978 albo 1976

Jeszcze tylko MW od rzeczoznawcy (lub z wagi elektronicznej - spytaj na lokalnej OSKP) i numer ramy na tabliczce i na ramie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, MPOL napisał:

Pytałem w WK - proszą o wpis na umowie kupna coś w stylu że "przyczepa nie jeździła po drogach publicznych".

Pojedziesz po ten wpis do Belgii ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Jak na razie pytania nie są adresowane do nas (diagnostów) a do WK.

Ja (jako diagnosta) nie widząc żadnych dokumentów z poprzedniej rejestracji, żądałbym tymczasowego dowodu i "czerwonych" tablic rejestracyjnych.

Więc raczej najpierw "boks" z WK a później OSKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie tematem, jak wspomniałem przyczepy jeszcze nie kupiłem,  wcześniej chciałem wybadać temat aby nie było problemów, największy problem widzę w tym wpisie na umowie... co do identyfikacji myślałem że jeszcze coś więcej będzie potrzebne niż dane z tabliczki. MW i TYP prawdopodobnie da się odczytać ale trzeba trochę ją odświeżyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jak w umowie będzie zapis, że przyczepa nigdy nie była rejestrowana. Z umową idziesz do WK i składasz wniosek o czasową rejestrację w celu przejazdu na badanie techniczne. Z tablicą i pozwoleniem czasowym które otrzymasz jedziesz przyczepą na Okręgową Stację Kontroli Pojazdów i jeżeli uzyskasz pozytywny wynik badania technicznego, wracasz do WK i rejestrujesz przyczepę. Jeżeli nie uzyskasz pozytywnego wyniku badania technicznego to przyczepy nie zarejestrujesz.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MPOL napisał:

. co do identyfikacji myślałem że jeszcze coś więcej będzie potrzebne niż dane z tabliczki.

Dobrze myślałeś. Numer z tabliczki, ma być też naniesiony (nabity) na przyczepie. Bedą też zapewne potrzebne inne dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.