Skocz do zawartości

Iveco Daily - wskazanie przebiegu.


Bartek24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przyjechał na badanie pojazd Iveco Daily z 2010 r. Z historiapojazdu wynikają kolejne przebiegi w przybliżeniu: 359 000 km, 391000 km i ostatnio 417 000 km. Na chwilę obecną wyświetla się wartość jak na zdjeciu poniżej. Jak podejść do tematu? Czy Iveco ma coś takiego, że pokazują się na pierwszej pozycji poziome kreski co 100 tys. km?? Tak twierdzi klient ale w takim razie skąd te przebiegi w historii pojazdu i ile tych kresek musiało by być przy kolejnych setkach tysięcy przebiegu i jaki teraz rzeczywiście jest przebieg?? Może ktoś wie więcej w tym temacie, a może to uszkodzony licznik...

IMG_20200130_182408.jpg

Edytowane przez Bartek24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bartek24 napisał:

Czy Iveco ma coś takiego, że pokazują się na pierwszej pozycji poziome kreski co 100 tys. km?? Tak twierdzi klient ale w takim razie skąd te przebiegi w historii pojazdu

Jak widać przekonał co niektórych diagnostów. Ja wpisał bym tyle co widzę, czyli 54204, podanie jakiejkolwiek innej wartości to złamanie prawa.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego - DAILY w tym roczniku, ale i cała gama pojazdów koncernu fiata ma liczniki przewidziane do pewnego przebiegu.

Dla DAILY jest to 400000. Po tym okresie w sumie licznik należałoby wymienić.

Już ostatni wpis 417.000 był na oko.

Obecnie jest to pewnie 454.204. A może 1.454.204... Kto to wie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, nie wiadomo ile już setek mu przybyło. Czyli wpisać to co widać, czyli 54204 km bez żadnych usterek drobnych??  Bo usterka 7.11b wyraźnie nie działa UI/UD chyba nie ma zastosowania w tym przypadku, bo licznik działa, tzn kilometrów przybywa tylko pokazuje co pokazuje. Może w uwagach opisać sytuację jak napisał Kolega Blakop?

Edytowane przez Bartek24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie taki licznik - w postaci elektronicznej jest NIECZYTELNY.

Opisać  w uwagach możesz wszystko, ale prawidłowego przebiegu nie opiszesz. Licznik generalnie działa, ale nie pozwala na ustalenie pełnego przebiegu, dlatego uważam, że jest nieczytelny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas temu, tak mi klient kazał się w licznik długo wpatrywać,  co bym zobaczył to co  On widzi na drogomierzu, że aż 8.2.1.2.b zobaczyłem że się świeci (oprócz 7.11 b oczywiście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 minut temu, blakop napisał:

Opisać  w uwagach możesz wszystko, ale prawidłowego przebiegu nie opiszesz. Licznik generalnie działa, ale nie pozwala na ustalenie pełnego przebiegu, dlatego uważam, że jest nieczytelny.

 

Nieczytelny, czyli jak zakończył byś takie badanie, z jakim wynikiem, jakimi ewentualnie usterkami i jaką wartość wpisał byś do programu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było trąbione. Wyraźnie nie działa i po robocie. Skoro przewidziano, że max sześć cyferek ma wyświetlać, no to sześć, a nie hieroglif przed.

Jakby ktoś ryczał, że jak to tak, w państwie prawa do wymiany zmuszać, to zażalenie klikać wprost do ministra.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu mało kto wie, czy tez zdaje sobie sprawę, że liczniki w wielu pojazdach to część eksploatacyjna jak opony czy klocki hamulcowe i trzeba go wymienić :)

No takie małe świństwo ze strony producenta.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, blakop napisał:

Ja bym dał UD z 7.11b, bo innej opcji nie ma.

I do tego wpisać przebieg taki jak widać, czyli 54204 km chociaż jutro będzie troche większy jak przyjedzie. Ogólnie to mój zmiennik wpisał te 417 000 więc klient ma jutro do niego ma  przyjechać i niech teraz wpisze jak się należy.

Edytowane przez Bartek24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja miałem właśnie zatrzymany dowód za taki stan licznika , mam pismo z iveco że w tym modelu to norma , tak się dzieje po przekroczeniu 400 000 km , UD i zobaczymy na odzew ze strony policji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy, że damy usterkę drobną 7.11b  i nic nie wpiszemy do RBT w polu przebiegu, bo zgodnie z objaśnieniami przebieg należy podać o ile dane są dostępne to jak zareaguje policja podczas ewentualnej kontroli i czy usterkę 7.11b można stosować dowolnie długo podczas kolejnych OBT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, drogba napisał:

mam pismo z iveco że w tym modelu to norma ,

Co Ci po takim piśmie, skoro według policji licznik taki podlega wymianie?

A diagnostę interesuje wskazanie licznika , nie przebieg pojazdu i dziwię się wszystkim, którzy kombinują,sumują i zmyślają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaję, że ten cały licznik i jego wskazania po macoszemu jest traktowany.

Co zrobić jak światła są lecz nie świecą?

Co zrobić jak wycieraczki są lecz nie pracują?

Co zrobić jak klakson jest lecz nie trąbi tylko brzęczy?

Co zrobić jak licznik jest lecz przebiegu nie nabija i po swojemu hieroglify wyświetla?

Nie chodzi mi o kody usterek, a idzie mi o poważne podejście do niedomagań przez użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, danielg539 napisał:

Czy to potwierdzona informacja?

Najgorsze, że policja nie ma oficjalnego zalecenia co z tym zrobić. Jednak DR podlega zatrzymaniu za nieprawidłowe wskazanie przebiegu pojazdu.

Czyli znowu pat i  wolna amerykanka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JANUSZ60 napisał:

Czyli znowu pat i  wolna amerykanka.

Tego się spodziewałem.

Godzinę temu, Paprock napisał:

a idzie mi o poważne podejście do niedomagań przez użytkownika

Poważnie to do zagadnienia powinni podejść producenci pojazdów.

Należy mieć na uwadze, że licznik taki nie jest zepsuty, nie uległ awarii a co więcej domierza kilometry tylko nie wyświetla jednej z cyfr więc za co tu winić użytkownika???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale rozrząd ma swój kres, zbiornik paliwa ma za małą pojemność, silnik za dużo benzyny zużywa...

W sumie za wszystko można winić producenta. Skończył się licznik i to użytkownik a nie producent musi ponieść koszty. Życie.

Sygnał TV też się lada dzień będzie zmieniał i co, Samsung ma mi kupić mowy odbiornik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Paprock napisał:

Skończył się licznik i to użytkownik a nie producent musi ponieść koszty

Ale on dalej działa, wskaż przyczynę konieczności jego wymiany?

Edytowane przez danielg539
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.