Skocz do zawartości

Iveco Daily - wskazanie przebiegu.


Bartek24

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, danielg539 napisał:

nic nie wpiszemy do RBT w polu przebiegu, bo zgodnie z objaśnieniami przebieg należy podać o ile dane są dostępne

Dane są dostepne ale niekompletne, więc wspisujemy to co widzimy plus UD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Bartek24 napisał:

wpisujemy to co widzimy

Tab było by najlepiej ale jak wpisać te krzaczki? 

Ciekawe czy CEP zasysa z pola przebiegu jakieś inne znaki niż numeryczne?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że to nie jest wymiana podyktowana zużyciem eksploatacyjnym, więc tak naprawdę trudno porównać ją do zużytych klocków czy wycieraczek.

To po prostu widzimisię producenta i jest to moim zdaniem nieuczciwa praktyka.

To może w następnym kroku po przejechaniu 400.000 km samochód powinien stanąć na dobre i wyświetlić komunikat - "proszę wesprzeć nasza firmę i kupić nowy pojazd"??

 

Jak widać są w społeczeństwie lemingi, które się na to godzą, a nawet popierają i usprawiedliwiają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w dekrze pierwszy raz ktoś o tym pomyślał i od stycznia mam takie coś przy przebiegu jak błąd odczytu licznika, a w tym mam do wyboru: drogomierz nie pokazuje żadnej wartości lub wartość drogomierza nieczytelna lub niekompletna, albo brak zamontowanego drogomierza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, danielg539 napisał:

jak wpisać te krzaczki? 

 

Jakie krzaczki :?:

┤ ╣ ║ ╗ ╝  ┐ └ ┴ ┬ ├ ─ ┼ ╚ ╔ ╩ ╦ ╠ ═ ╬ ¤ ┘┌ █ ▄ ▀

 

lewy alt + numery od 190

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Paprock napisał:

Masz to przy każdym badaniu, czy przy odczycie drogomierza?

W Norcomie od początku roku też to jest przy każdym badaniu - taki "ptaszek" pod polem licznika - jeśli nie możesz podać stanu licznika bo jest nie widoczny to idzie do CEP bez podania stanu bieżącego - ot i wszystko. Kiedyś bez podania nie przechodziło i wymyślali jakieś "1" Oczywiście trzeba to połączyć z odpowiednią usterką z tabeli

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli byłby właśnie taki problem jak rozpatrujemy to zaznaczam odpowiednią informację z rubryki i wpisuje usterkę w uwagach. Nie piszę wtedy przebiegu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dziś niestety też takie Iveco jak w temacie o przebiegu ponad 400tys.i z tym magicznym znakiem. Poszło normalni czyli to co widzę 24 tys.i UD.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
12 godzin temu, yogi1984 napisał:

Poszło normalni czyli to co widzę 24 tys.i UD.

U nas tak samo zmiennik zrobił. A jak radzicie, te 417000 km, które rok temu wpisał nadgorliwie, może warto było by poprawić na 17000 km?? Wtedy już wszystko było by zgodnie z rzeczywistością, czy lepiej już zostawić jak jest??

Edytowane przez Bartek24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, yogi1984 napisał:

Miałem dziś niestety też takie Iveco jak w temacie o przebiegu ponad 400tys.i z tym magicznym znakiem. Poszło normalni czyli to co widzę 24 tys.i UD.

 

a jak OKRD skieruje na badanie pojazd z taką usterką (niesprawny/uszkodzony drogomierz-brak możliwości odczytu) + brak OBT + niesprawne światła np mijani przód prawa strona i pozycyjne lewa strona? 14 dni na usunięcie w tym naprawę drogomierza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Nikita_Bennet napisał:

a jak OKRD skieruje na badanie pojazd z taką usterką (niesprawny/uszkodzony drogomierz-brak możliwości odczytu) + brak OBT + niesprawne światła np mijani przód prawa strona i pozycyjne lewa strona? 14 dni na usunięcie w tym naprawę drogomierza?

To ma naprawić, usunąć usterki. zrobisz mu badanie po wymianie licznika jeśli zgłosi, a jeśli nie to OBT i na najbliższy komisariat go wyślesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sobie wyzerować licznik żeby bił od nowa, napisać oświadczenie i już legal. Nikt mu nie będzie przecież udowadniał że to jest inny licznik bo  mógł kupić używkę np

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, czy zasadna jest wymiana drogomierza z powodu tego, że "doszedł" do kresu naliczania i wraca do stanu początkowego, z tego zapisu ustawy tak mi się nie wydaje:

Art. 81a. Wymiana drogomierza jest dopuszczalna, gdy drogomierz nie odmierza przebiegu pojazdu w sytuacji, w której ze względu na przeznaczenie drogomierza powinien ten przebieg odmierzać lub gdy jest konieczna wy-miana elementu pojazdu, z którym drogomierz jest nierozerwalnie związany. Wymiana drogomierza może nastąpić tylko na drogomierz sprawny i właściwy dla danego typu pojazdu.

De facto drogomierz cały czas przebieg odmierza, czyli spełnia swoją rolę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak wszystko się zgadza tylko czy ten drogomierz do czasu wyzerowania bądź wymiany będzie odliczał tylko  jakby do 100tys.i od nowa dylemat? Dla kogoś co sporo km rocznie robi jednak dobrym rozwiązaniem wydaje się być wyzerowanie, zgłoszenie na SKP i 400tys km kolejne spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jednego kto zna temat IVECO będzie to normalny przebieg pomijając pierwszą liczbę, dla drugiego będzie coś jak niedorobiona 8 i po niej reszta liczb. Myślę że zamysłem drogomierza jest to żeby jasno, czytelnie i konkretnie pokazywał konkretną wartość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eche! Na zbitego smartfona też można esmesa przysłać!

Widzę, że jako uprawnieni ramię w ramię podążacie z organami coby niecny proceder ukręcić.

Tak szczerze, to przynajmniej ja odczuwam, że policja traktuje mnie jak partnera. 

A tu, proszę, głaskać chuchać, dmuchać i przeglądziki klepać.

Jak mijania spalone, to UI. A jak licznik padł, skończył się, całości nie wskazuje, to sprawa nieistotna, niezauważalna, niewidoczna, wręcz tyci-tyci drobniusieńka. :evil:

 

Wychodzi na to, że ten licznik całkowicie w samochodzie zbędny. Może zapostulować, żeby razem z rokiem produkcji i przebieg z danych wyeliminować!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale co to jest zerowanie, żeby nie podciągnięto tego pod to:

 

USTAWA poz. 870 z dnia 15 marca 2019 r.
o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz ustawy – Kodeks karny

 

§2. 

„Art. 306a. § 1. Kto zmienia wskazanie drogomierza pojazdu mechanicznego lub ingeruje w prawidłowość jego pomiaru, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
                    § 2. Tej samej karze podlega, kto zleca innej osobie wykonanie czynu, o którym mowa w § 1.
                    § 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca czynu określonego w § 1 lub 2,
                            podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Poza tym, my mamy odczytać stan faktyczny wskazań drogomierza w chwili badania, a to czy on się "przekręcił" to chyba nie nasza broszka, wpisuję to co widzę przesyłam do CEP-a, a w przypadku gdy obecny stan wskazań drogomierza jest niższy niż poprzednio to co mnie to, przesyłam to co jest i po bólu, natomiast to że w historii będzie jak będzie to niech właściciel się martwi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.