Skocz do zawartości

Jak wypełniać dokumenty na SKP - ZMIANY


markes30

Rekomendowane odpowiedzi

jak rozszyfrować dokumenty zagraniczne do identyfikacji pojazdu

jak nieznam języka w którym dokument jest wystawiony co jest masą własna a co jestmaksymalną masą itd.

 

Dokumenty do rejestracji są tłumaczone poproś klienta o tłumaczenie zrób ksero z tłumaczenia i oryginalnego dokumentu będziesz miał wzór na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Przepraszam, że zabieram głos w temacie sprzed prawie 4 lat, ale przypadkowo wpadł mi ten temat w oko i jako nowicjusz oraz laik chcialbym dorzucić swoje 3 grosze.

Mianowicie berecik 06-03-2006 napisał: "W pojeździe X nastąpiła wymiana silnika na jednostke o większej pojemności w związku z tym trzeba wydać "Opis zmian dokonanych w pojeździe". (...) I druga sprawa to w zaświadczeniu powinien być model taki jak w DR a w dokumencie zmian po wymianie silnika powinna być możliwość zmiany typu pojazdu. Np. przyjechał pojazd w DR BMW 525 TDS po wymianie silnika 530 TDS i to właśnie powinno znaleść się w opisie zmian."

Jako laik nie jestem zorientowany czym skutkuje zmiana modelu pojazdu w opisie zmian, ale popieram stanowisko pani w WK. Bo jeśliby taka zmiana powodowała zmianę modelu wpisaną w DR, to okazywałoby się ze posiadając jakiś model pojazdu możemy zrobić z niego model inny. A to z punktu widzenia potencjalnego kolejnego właściciela pojazdu nie byłoby wskazane, gdyż nie wiedziałby on że w aucie dokonywano jakiś przeróbek technicznych. W skrajnym przypadku mając np. cinquecento 600cm wstawiamy silnik 1100cm, opryskamy autko na żółto i wnioskujemy o zmianę modelu na 'sportinga'??? Nie chcialbym potem kupić takiego auta, gdyż te dwie zmiany nie zrobia z modelu 600 wersji sporting, która miała m.in. zmienione hamulce czy zawieszenie!

Poprawcie mnie jeśli coś pokręciłem!

Pozdrowionka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.