Skocz do zawartości

Przywrócenie do fabrycznego DMC Renault Master.


Zix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Sprawa ma się następująco:

- w 1995 roku z fabryki wyjeżdża Master T35 z DMC 3500kg w nadwoziu furgon (blaszak).

- trafia do firmy Durisotti która zabudowuje go na autobus 10+1 dodatkowo przystosowany do przewozu niepełnosprawnych (wypinane z podłogi fotele, winda inwalidzka itp), montuje tacho i zmienia mu dmc na 5200kg. Nadwozie pozostaje oryginalne (samonośny blaszak) - tylko z wstawionymi szybami. Nie znalazłem żadnych realnych „zmian konstrukcyjnych” w napędzie, zawieszeniu, hamulcach (mam juz takiego samego mastera T35 w blaszaku). Obok starej TZ dokładają swoją (wtedy taka była „moda”).

Po paru latach trafia to do polski i tak jeździ jako autobus. Ale obecnie nikt nie chciałby być wożony 25letnim masterem kanciakiem więc stoi i wrasta w trawnik.

Żeby go uratować chciałbym go przerobić na „pomoc techniczna/warsztat” i wykorzystywać jako „wsparcie techniczne” na imprezy youngtimerowe (mam już inne starocie). Uprzedzając oskarżenia o przekręt zaznaczę, że ani kategoria prawa jazdy nie jest problemem (mam C+E) ani podatki/opłaty/ubezpieczenia bo to mogę obejść żółtymi tablicami, ani tacho bo specjalny nie musi mieć tacho.

Po tym przydługim wstępie właściwe pytanie:

Jak przywrócić mu pierwotne DMC z tabliczki Renault po usunięciu wyposażenia autobusu - rozwiązało by to problem Viatoli i tonażowych lub czasowych ograniczeń wjazdu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Zix napisał:

Obok starej TZ dokładają swoją (wtedy taka była „moda”).

To przepisy, nie moda.

 

7 godzin temu, Zix napisał:

Jak przywrócić mu pierwotne DMC z tabliczki Renault po usunięciu wyposażenia autobusu

Pojazd przeszedł homologację dwuetapową (na co wskazuje druga TZ), co uniemożliwia powrót do DMC z pierwszego etapu. Przy zmianach konstrukcyjnych nastąpi jedynie zmiana masy własnej, a osłabienie konstrukcji spowoduje brak możliwości dopuszczenia do ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.