Skocz do zawartości

Jak wypełniać dokumenty na SKP- Zaświadczenia?


markes30

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie, że można tylko przeczytaj całe zdanie punktu drugiego i zobacz co wtedy wyjdzie :lol:

 

[ Dodano: 09-10-2006, 18:39 ]

boden to nie jest głupie tylko czy się przyjmie i wejdzie do ogólnego stosowania?

Poczekajmy na inne propozycje zobaczmy co z tego się rozwinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • berecik

    15

  • Norbert Jezierski

    8

  • kontroler2

    6

  • rurek777

    6

  • 1 year later...

Jest to zaswiadczenie po badaniu "kolizyjnym" zatrzymany DR-kolizja drogowa.

Samochód paromiesięczny.

Czy zaswiadczenie wystawiono prawidłowo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak daty pierwszej rej.

pisze na zaświadczeniu okresowe plus dodatkowe powinno być dodatkowe pokolizyjne jest taka pozycja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie było, może była nieczytelna - nie w tym rzecz.

 

Data następnego badania - zgodnie z dowodem rejestr. - wynoszę z tego, że właściciel nie chciał wykonania badania okresowego z ustaleniem daty nbt a wykonany został zakres okresowego. Ale w/g mnie jest ok bo wtedy również zaznaczamy okresowe, dodatkowe bo pobieramy za nie opłaty. W innym wypadku nie zgadzał by nam się rejestr z kasą fiskalną.

 

dodatkowe pokolizyjne jest taka pozycja

 

A ja myslałem, że mamy tylko badania okresowe, pierwsze i dodatkowe - a może zmienił się 227 w międzyczasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisze na zaświadczeniu okresowe plus dodatkowe powinno być dodatkowe

Tak to zinterpretowało Starostwo.

Jezeli wpisujemy zgodnie z DR to tylko dodatkowe(zakres i kasa-okresowe+dodatkowe)

a jesli okreslamy termin to okresowe+dodatkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to zinterpretowało Starostwo.

Jezeli wpisujemy zgodnie z DR to tylko dodatkowe(zakres i kasa-okresowe+dodatkowe)

a jesli okreslamy termin to okresowe+dodatkowe.

 

Jak to rozumieć? Jeśli nie określasz daty następnego to na zaświadczeniu nie ma "okresowe" tylko same dodatkowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to rozumieć? Jeśli nie określasz daty następnego to na zaświadczeniu nie ma "okresowe" tylko same dodatkowe?

 

Tak a jeżeli to samo badanie wykonuję np dla starszego samochodu w który ustalam termin następnego badania np za rok to zapis OKRESOWE+ DODATKOWE w rubryce rodzaj badania był by prawidłowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kto ma rację ? :)

 

[ Dodano: 19-03-2008, 19:29 ]

 

 

dodatkowe pokolizyjne jest taka pozycja

 

A ja myslałem, że mamy tylko badania okresowe, pierwsze i dodatkowe - a może zmienił się 227 w międzyczasie?

no co

l.p 4.2 po wypadku kolizji drogowej - dodatkowe nie? :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.p 4.2 po wypadku kolizji drogowej - dodatkowe nie? :-D

W przypadku o którym napisałem na wniosek właściciela ustalam termin badania co jest zgodne z przepisami ponieważ w zakresie tego badania dodatkowego wchodzi okresowe.

Jeśli coś pokićkałem to proszę mnie poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potraficie rozwalić mój cały misternie zbudowany świat diagnosty :):):)

 

Jaka jest w tym logika? Robicie dwa razy to samo a raz piszecie, że nie robicie choć robicie :):)

 

Jeśli na zaświadczeniu nie wpiszę "okresowe" a jedynie dodatkowe, klient odbierze dowód z WK i wpadnie na genialny pomysł że może jednak chce aby wyznaczyć datę badania to co wtedy? Wpisać do rejestru ze było "okresowe" choć go wcześniej nie było?

 

Przecież było "okresowe i dodatkowe" i to powinno być w rejestrze a jedynie data jest kwestią dowolną.

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież było "okresowe i dodatkowe" i to powinno być w rejestrze a jedynie data jest kwestią dowolną.

 

Tak też wg mnie powinno być i w rejestrze i na zaświadczeniu a starostwo jak pisze SKP POZNAŃ ,żada wpisu na zaświadczeniu tylko "Dodatkowe" w przypadku kiedy nie jest ustalany termin następnego badania .

I bądz tu madry i pisz wiersze.... ( czytaj bądż tu mądry i stosuj nasze kochane PORD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko "Dodatkowe" w przypadku kiedy nie jest ustalany termin następnego badania .

Jakieś magiczne założenie że okresowe MUSI skutkować wyznaczeniem terminu następnego badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież było "okresowe i dodatkowe" i to powinno być w rejestrze a jedynie data jest kwestią dowolną.

 

Też tak uważam :), tak powinno być aby zgadzało się z kasą fiskalną. A moje poprzednie i moje bieżące starostwo (dwa różne) wymagają zapisu okresowe + dodatkowe

 

rurek777, Na pierwszej stronie wpisujesz tylko rodzaj badania a nie ma takiego rodzaju "dodatkowe pokolizyjne", jest tylko "pierwsze", "okresowe" i "dodatkowe", a w tych dodatkowych jest "pojazdu uszkodzonego... "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w tych dodatkowych jest "pojazdu uszkodzonego...

 

i to jest na drugiej stronie zaswiadczenia wpisane(co to było za dodatkowe)

W zakres powypadkowego (bez wyszczególnienia co zostało uszkodzone w pokwitowaniu policji tylko wpis -"kolizja drogowa")) wchodzi "okresowe i dodatkowe" i tak kasujesz,ale nie wyznaczasz terminu ,bo klientowi skracasz termin nast.badania(samochód był kilku miesieczny).-piszesz zgodnie z DR

CENA 98 + 94 i wyznaczam termin następnego badania.

Jak wpiszesz na pierwszej stronie ;okresowe i dodatkowe,to wtedy jestes zobligowany wyznaczyc termin nbt.-robisz to za zgodą lub jak kto woli na zyczenie klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wpiszesz na pierwszej stronie ;okresowe i dodatkowe,to wtedy jestes zobligowany wyznaczyc termin nbt.-robisz to za zgodą lub jak kto woli na zyczenie klienta.

 

Jest to tak absurdalne ze aż nie do przyjęcia, bo idąc w drugą stronę czyli odwracając to twierdzenie wychodzi ze skoro nie wyznaczyłeś daty następnego to znaczy ze nie przeprowadziłeś okresowego a to implikuje ze nieprawidłowo przeprowadziłeś badanie "powypadkowe".

 

Chyba ktoś próbuje być bardziej papieski od Papierza. Nie mąćmy tez z drukarką fiskalną bo to jest sprawa wtórna to tabakiera jest dla nosa a nie odwrotnie, drukarka służy do rejestracji sprzedaży a nie do uwiarygodniania rejestru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wyznaczyłeś daty następnego to znaczy ze nie przeprowadziłeś okresowego

Przeprowadziłem zakres okresowego które jest składnikiem powypadkowego.

Tez robiłem powypadkowe tak ;ze wpisywałem na pierwszej stronie okresowe +dodatkowe(nastepny ntb zgodnie z DR) i nie było problemów.Ten jest pierwszy-starostwo zawróciło klienta z powrotem na SKP ii poinformowało -,jak juz pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do rodzajów badań to iem że pkolizyjne jest badaniem dodatkowym albo Psuj się ze mnie naśmiewa ;) ale w programie PATRONAT jeśli wejdę w rodzaj badania i kliknę powypadkowe to w zaświadczeniu na pierwszej stronie jest DODATKOWE - POWYPAD......ITD.

może macie inne programy i wychodzi ztego że to ja mam rację :-D pracuje na pograniczu trzech powiatów i nigdy nie miałem zwrotu :ok

 

[ Dodano: 21-03-2008, 18:40 ]

może jakiś punkcik :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.