Skocz do zawartości

Autolaweta


Bboda202

Rekomendowane odpowiedzi

Czyżby coś na tym dachu było, iż się nie zmieściło na zdjęciu ?

 

Zdaję sobie sprawę, że czego Jaś się nie nauczył, tego Jan nie będzie umiał, ale 

nie bądż psychopatą.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na dachu jest lądowisko dla helikoptera i jeszcze jakieś mądrości z zycia idź chłopie gotować rodzine jak niechcesz pomoc

Edytowane przez Bboda202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomaga wszystkim czytającym

 

A jeżeli nie umiesz dokładnie opisać problemu to nikt Cię nie zmusza do rozwiązywania Twojego problemu na branżowym forum.

 

Zapytaj może u jakiś "płaskoziemców"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ta Skoda z Gryfina ląduje na tym dachu ? 

16 minut temu, Bboda202 napisał:

 idź chłopie gotować rodzine 

Przynajmniej ja mam dla kogo gotować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów mnie Jacdiag ciachnie

 

(ciach)

 

Tyle było klienta jak opinii sobie zażyczyliśmy na identyczną przeróbkę

 

 

Edytowane przez Jacdiag
na życzenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wcześniej był to furgon i tak widnieje w bazie cepik a teraz jest założony najazd  w dr ma wpisane ciężarowy a w miejscu przeznaczenie niema żadnej wpisanej adnotacji

 No to jest opcja że nabyłeś auto z wadą prawną.Możesz żądać zwrotu kasy.

Druga opcja jest taka że wpis w DR wszystkim pasował bo można było cudawianki z autem robić,ale przez cepik prawda wyszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Musisz oddać to auto na złom. 

 

Moja babcia dwa dni przed śmiercią nie biadoliła tak jak ty...

 

Powiedz tak szczerze - do kogo i o co ty masz pretensje??

 

Może spróbuję ci to łapotologicznie wytłumaczyć

1. Kupiłeś auto, które było furgonem I TAK BYŁO zarejestrowane. To jest fakt, którego sam nie podważasz.

2. Ktoś kiedyś przerobił to auto, lecz mimo obowiązku!!!! nigdy tego nie zgłosił (informacja o takim obowiązku jest wpisana w każdym DR od lat!!) - też tego nie podważasz

3. W końcu trafiłeś na stację, gdzie diagnosta nie jest kumplem, nie dostał w łapę, nie jest idiotą, tylko zwyczajnie PRAWIDŁOW WYKONUJE SWOJE OBOWIĄZKI i informuje cię, że papiery tego auta NIE SĄ OK!!! I musisz to teraz wyprostować!!!

 

Na podstawie powyższych punktów wyjaśnij mi do kogo masz pretensje i o co??!! Że ktoś w końcu zachował się tak jak należy? Nie wziął łapówki, nie przymknął oka itd. tylko powiedział ci wprost, że masz nagrzebane w papierach? O to masz pretensje??

 

Bo to trochę tak, jakby przyszedł do ciebie ktoś i powiedział wprost, że żona zdradza cię z połową miasteczka, a ty z pretensjami do niego, że przecież robiła to od lat i całe miasto potrafiło milczeć, a on to wszystko teraz spieprzył... Najlepiej daj mu jeszcze jakąś łapówę, żeby przymknął na to oko i nie mówił ci o tym więcej ;) Ale jeden Jagiełło może być mało ;)

 

Człowieku - wytłumaczono ci jak krowie na rowie jak masz wyprostować tą sprawę i albo bierzesz to na klatę, albo zwracasz auto sprzedawcy albo faktycznie złom i zamykamy temat. Ale winnych nie szukaj tutaj ani gdziekolwiek indziej, tylko u sprzedawcy i jego kumpli!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Bboda202 napisał:

czy na złom 

Jeśli zdecydujesz się na tą opcję to ja chętnie odkupię😉 place podwójnie co cena złomu 🙂. A tak poważnie to ile jeszcze razy chcesz usłyszeć odpowiedzi na twoj problem? Bo to już nudne się robi i dawno powinno zakończyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Czolgista napisał:

 widziałem geniusza, który wykonał badanie po ZK z dołożeniem miejsca siedzącego, bez kwitu z zakładu o odpowiednim PKD

A zdajesz sobie sprawę że nie zabłysłeś teraz ?

6 godzin temu, Czolgista napisał:

 samochód osobowy, o liczbie miejsc siedzących równej 9.

Pomijając przeróbkę ale 9 siedzących w osobowym nie powinno cię dziwić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez zaświadczenia kto przerabiał diagnosta nie zrobi zmian konstrukcyjnych za 82 zł jak pisaliście musi być dokument tyle w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj diagnostę o podstawę prawną w sytuacji kiedy nie zachodzi zmiana rodzaju. Czy diagnosta wymagał innych dokumentów (np. opinia rzeczoznawcy, kwit z wagi)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, duchu napisał:

A zdajesz sobie sprawę że nie zabłysłeś teraz ?

Że takich gości jest na pęczki to sobie zdaję sprawę. Dziwne dla mnie było to, że sprawa wyszła przy okienku w WK i wszyscy udali, że to takie tyci tyci niedopatrzenie. I zamiast wziąć tą SKP pod lupę to kazali zrobić badanie jeszcze raz, tylko po dacie z faktury z zakładu. Widać jeszcze nie jedno mnie zdziwi w tym zawodzie.

8 godzin temu, duchu napisał:

9 siedzących w osobowym nie powinno cię dziwić

W żadnym razie nie dziwi. Choć ja bym się pod taką ZK, ani później nie podbił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Bboda202 napisał:

 za 82 zł

Jak się przepisy zmienią, to może i owszem ...

 

 

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta wymaga zaświadczenia od zakładu który ten najazd zamontował  a tak nawiasem mówiąc a jak ktoś sobie robi sam najazd to jak wtedy robi przeglad  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinia rzeczoznawcy ... choćby

 

A tak nawiasem mowiac dodatkowe zmiany konstrukcyjne przeglad to nazwa potoczna odnosi sie do innego rodzaju badania B|

 

Fajnie się takie coś czyta, miałem trudność z zrozumieniem a sam pisałem ¬¬

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Czolgista napisał:

 zdaję sprawę.

Dalej nie rozumiesz . Zdajesz sobie sprawę że możesz nie miec racji w tym temacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, duchu napisał:

możesz nie miec racji

Chodzi Ci o to, że formalnie diagnosta nie ma prawa zarządzać rachunku na ZK, tylko leży to w gestii WK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Czolgista napisał:

Chodzi Ci o to, że formalnie diagnosta nie ma prawa zarządzać rachunku na ZK, 

7 godzin temu, michal_k napisał:

Zapytaj diagnostę o podstawę prawną w sytuacji kiedy nie zachodzi zmiana rodzaju. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już rozumiem, nie napisałem o jaką ZK chodziło. To o czym wspomnielem kilka postów wcześniej, zmiana z ciężarowego na osobowy + dołożenie 5go miejsca. Jak mnie pamięć nie myli faktura z zakładu była wystawiona 1,5 miesiące po badaniu. 

Edytowane przez Czolgista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.