Skocz do zawartości

pierwsza rejestracja z motocykla na motorower.


mietek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów, mam klienta który chce zarejestrować w polsce sprowadzony motor marki Jamaha o poj.80cm3. Ponieważ kupił ten pojazd z uszkodzonym silnikiem , zakupił nowy silnik o poj.50 cm3,informując mnie że zamierza go zarejestrować jako motorower. Moim zdaniem powinien najpierw zarejestrować motor, a następnie w kraju przerobić go na motorower. Cy możecie mi podpowiedzieć jak to ugryść, może ktoś miał już podobną sytuację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinien najpierw zarejestrować motor, a następnie w kraju przerobić go na motorower

Ale jak przejdzie badania skoro ma uszkodzony silnik (ten 80cm3).

Ja wysłałbym własciciela do rzeczoznawcy (wystawia opis, że taki to a taki pojazd jest motorowerem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego "Mietek" - Ty masz wykonać badanie pojazdu, który do tego badania został przedstawiony. Co Ciebie interesują sprawy formalne? Kombinacje klienta to jego problem. Ty trzymaj się zakresu badania. A co do opinii rzeczoznawcy to doradzałbym duży sceptycyzm i nieufność. Sam kiedyś "przejechałem" się na takiej opinii. Rzeczoznawca nie jest osobą biorącą udział w procesie dopuszczania pojazdu do ruchu - diagnosta jest taką osobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ kupił ten pojazd z uszkodzonym silnikiem , zakupił nowy silnik o poj.50 cm3
Trudna sprawa, bo składaków z mocą ustawy już się nie rejestruje. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego "Mietek" - Ty masz wykonać badanie pojazdu, który do tego badania został przedstawiony. Co Ciebie interesują sprawy formalne? Kombinacje klienta to jego problem. Ty trzymaj się zakresu badania. A co do opinii rzeczoznawcy to doradzałbym duży sceptycyzm i nieufność. Sam kiedyś "przejechałem" się na takiej opinii. Rzeczoznawca nie jest osobą biorącą udział w procesie dopuszczania pojazdu do ruchu - diagnosta jest taką osobą.

 

Ja też tego doświadczyłem i wszystkich przestrzegam bo w sądzie nie będzie "zmiłuj się" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie problem, to przecież nie moze być skadak a dokumenty są motocyklowe, rzeczoznawcom już dawno nie ufam bo oni napiszą wszystko co klient chce :?

 

[ Dodano: 09-03-2006, 12:52 ]

Proszę o więcej konkretów, bo będzie gorąco jeżeli klient wróci, nawet nie dzwonię do WK bo zaraz będzie to nic pan nie wie , a jak już wystawię zaświadczenie do odezwą się telefony :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.