Skocz do zawartości

Sprawozdanie CEPIK


ango944S2

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.01.2021 o 12:06, yatsek napisał:

O właśnie, bo były rozbieżne informację, dziękuję. Tak istotne info powinno być rozpowszechniane bezzwłocznie po skp, uważam.

Czego się spodziewasz... Żyjemy w Polsce gdzie jeśli się coś zmienia to nikt nic nie wie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie powiadomienie powinno być wysłane i powiadomione wszystkie stację w grudniu 2020r a nie 04.01.2021 stycznia na forum , czas się w Nowym Roku obudzić tym Rządzącym w Warszawie a nie spać .Serdeczne podziękowania Norbertowi i Bogdanowi że czuwają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasa poszła na MC, ale sprawozdanie próbuję właśnie wysłać i ciągle widzę: "Wystąpił problem komunikacji z serwerem, spróbuj ponownie później."

Echh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem jak chciałem dodać załącznik utworzony na pulpicie własnoręcznie, dopiero pobierając i wypełniając oryginalny formularz ze strony gov.pl  (wg instrukcji cepik dokładnie krok po kroku) mogłem wysłać sprawozdanie. Tak wygląda że należy wysłać oryginalny wypełniony formularz sprawozdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, yatsek napisał:

Tak wygląda że należy wysłać oryginalny wypełniony formularz sprawozdania.

40 minut temu wysłałem zwykły wygenerowany własnoręcznie. Poszedł ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sesja wygasła bez sukcesu. Musiałem ponownie wygenerować pismo, dodać załącznik (pismo generowane ręcznie) i poszło. Później potwierdzenie podpisem i wysyłka. Dostałem potwierdzenie odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widocznie jednak była jakaś awaria serwera bo mi wywalało że "brak połączenia z serwerem..." i dopiero kiedy wypełniłem oryginał to dodałem i wysłałem. Może zbieg okoliczności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

ja nie moge przepchnąć tego załącznika nie dość że pobiera w takim formacie .docx.xml w jednym to nie idzie tego załączyć do wysyłki dla MC ani do odczytu po wykonaniu podpisu cyfrowego...

 

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, vaandee napisał:

nie moge przepchnąć tego załącznika nie dość że pobiera w takim formacie .docx.xml

Zrób w pdf-ie, nie powinno być kłopotów z wysłaniem. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, cezary napisał:

Zrób w pdf-ie, nie powinno być kłopotów z wysłaniem. :wink:

nie mogę tego pobrać w pdf, domyślnie wyskakuje dokument word .docx lub ten drugi format wymieszany

a po pobraniu nie mogę otworzyć tego w pdf bo w programi wyskakuje komunikat że plik uszkodzony :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydrukuj sprawozdanie, następnie zeskanuj i podczas zapisywania na dysku zaznacz że ma być pdf, robię tak od samego początku i nigdy nie miałem problemu, podejrzewam, że jak byś z wydrukowanego sprawozdania zrobił zdjęcie "jpg" i później je zapisał na dysku też nie byłoby problemu. :wink: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Jak ogólnie wiadomo pracuję na apce i z tego powodu mam ludzi od spraw dziwnych i dziwacznych. Ale do sedna, bo nie wiem jak to działa od czasu kiedy weszło wysyłanie wirtualne. Czy takie problemy zdarzają się w programach, czy tylko w a:silent:e?

Z góry dziękuję za obszerne wyjaśnienie. Aha! Cezary jest zwolniony z odpisywania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, leski66 napisał:

Tu masz gotowca w pdf-ie

Mam cichą nadzieję, że odpala i działa ( ten gotowiec ) . :smile:

Trza pobrać i odpowiednio uzupełnić.

Poszło podpisanie z pdf elegancko, pobrany pdf wraz ze stemplem też bez problemu ale przy załadowaniu pliku pdf do wysyłki znowu jakieś nieporozumienie a własciwie ten sam błąd hmm nie wiem co jest grane.

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Kolega @vaandee korzysta z przeglądarki " Mozilla " - osobiście skorzystałbym z innej. :silent:

7 minut temu, Paprock napisał:

Ale do sedna, bo nie wiem jak to działa od czasu kiedy weszło wysyłanie wirtualne.

Powiem od siebie :

- wypełniam gotowca pdf - zamieszczony tu w temacie ( do gotowca z " apki " zapodaję dane - zestawienie OE )

- podpisuję gotowca " podpisem kwalifikowanym czy tam jak kto woli ( wirtualnym ) "

- *wysyłam podpisanego gotowca - tam gdzie trza

- przelew na odpowiednie konto i po sprawie

* tu szczegółowe podpunkty :

Cytat

Krok 1. Wejdź na poniższy link:

https://www.gov.pl/web/gov/sprawozdanie-w-sprawie-oplaty-ewidencyjnej-stanowiacej-przychod-funduszu-centralna-ewidencja-pojazdow-i-kierowcow

 

Krok 2. Wejdź w sekcję „Jak wypełnić elektroniczny formularz” i pobierz formularz sprawozdania, który chcesz wypełnić. Formularz zapisz na swoim komputerze, wypełnij go i podpisz.

!!! Uwaga - jeśli sprawozdanie podpisujesz profilem zaufanym możesz to zrobić za pomocą podpisywarki (kliknij „tutaj” w punkcie 1 sekcji „Jak wypełnić elektroniczny formularz”).

 

Krok 3. Jeśli podpisałeś już swoje sprawozdanie przejdź teraz na ePUAP, możesz to zrobić wpisując w przeglądarkę podany adres: https://epuap.gov.pl/wps/portal/strefa-klienta/katalog-spraw  - wybierz sekcję sprawy ogólne, po kliknięciu w pisma ogólne pojawi się katalog pism – wybierz pismo ogólne do podmiotu publicznego i kliknij „załatw sprawę” -  zostaniesz przekierowany do strony logowania na ePUAP.

 

Krok 4. Zaloguj się, a następnie wypełnij formularz pisma ogólnego – pamiętaj aby wybierając urząd, do którego kierujesz pismo wpisać Cyfryzacja KPRM.

  1. W polu rodzaj pisma wybierz „Inne pismo”
  2. W polu inny rodzaj pisma wpisz „Sprawozdanie”
  3. W polu tytuł pisma wpisz „Sprawozdanie z opłaty ewidencyjnej” – rekomendujemy, aby dodać również w tytule jaki podmiot składa sprawozdanie (np. SKP)
  4. Załącz podpisany wcześniej dokument ładując plik z dysku i kliknij „dalej”
  5. Podpisz pismo ogólne – po podpisaniu pisma trafi ono na skrzynkę ePUAP Ministerstwa Cyfryzacji
  6. Po wysłaniu pisma wraz z załącznikiem na Państwa skrzynkę odbiorczą ePUAP lub na adres mailowy przyjdzie UPP – Urzędowe Poświadczenie Przedłożenia.
  7. Powodzenia ! :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za perę kliknięć co miesiąc parę PLN się przydaje - jakby to powiedzieć wędkarstwo jest " ciut tańsze " . :silent:

:smile:

---------------------

Kolego @vaandee jak podpisywałeś ten dokument, to które ( okienko/kropeczkę ) zaznaczyłeś - ja zaznaczyłem środkową - są trzy do wyboru i dzisiaj bez problemu wysłałem ( oczywiście przy wyborze podmiotu trza wybrać CYFRYZACJA KPRM ) :

oe.JPG.da9f6c9bf7611cbee70c9e068b062857.JPG

:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, leski66 napisał:

Za perę kliknięć co miesiąc parę PLN się przydaje - jakby to powiedzieć wędkarstwo jest " ciut tańsze " . :silent:

:smile:

---------------------

Kolego @vaandee jak podpisywałeś ten dokument, to które ( okienko/kropeczkę ) zaznaczyłeś - ja zaznaczyłem środkową - są trzy do wyboru i dzisiaj bez problemu wysłałem ( oczywiście przy wyborze podmiotu trza wybrać CYFRYZACJA KPRM ) :

oe.JPG.da9f6c9bf7611cbee70c9e068b062857.JPG

:smile:

Właśnie wysłałem i poszło bez problemu, wysyłałem w taki sposób jak wczoraj już podpisany pdf i dziś od razu załączyło. Nie wiem moze ten epuap chodzi tylko w godzinach pracy :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vaandee napisał:

Właśnie wysłałem i poszło bez problemu (...)

To ekstra, czyli można powiedzieć : " kłopot do następnego 10-ego zażegnany " :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.