Skocz do zawartości

wynik badania TAXI

Lisw

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Paprock napisał:

No z szóstkę wyciągnę (...)

Ehhh... Ja przy takiej forsie mógłbym doposażać się w sprzęt wędkarski " legalnie " a nie :

koszulka.thumb.JPG.4036ee2065d4df248d726d6b5c60b9dd.JPG

:evil::smile:

Odnośnik do odpowiedzi
wojteczek

Ale kolega nie napisał czy to  wynagrodzenie za 1 miesiąc czy może za 3 miesiące. Nie o wynagrodzenie w tym temacie chodzi. Jeden pracuje za 2 i się cieszy że ma pracę a inny za 5 narzeka.

Ponawiam pytanie do diagnostów którzy robią jako 2 wpisy w rejestr.

W dniu 30.10.2020 o 09:30, wojteczek napisał:

A co jeżeli nie spełnia warunków dla taxi? Okresowe - P i wpis w DR, dodatkowe-N?

Uważam że oceniamy całość i robię pod jednym wpisem, nie ma tłumaczenia

-panie ja już nie używam go jako taksówka więc nie robię legalizacji taksometru.

Jest wpis w DR ma spełniać warunki.

Odnośnik do odpowiedzi
cezary

Wiem, to nie będzie dla wszystkich autorytatywny dowód, ale warto zerknąć, przeczytać ze zrozumieniem, pochylić się nad argumentami popartymi konkretnymi przepisami.

Taxi 1

Taxi 2

;)

Odnośnik do odpowiedzi
wojteczek
12 godzin temu, cezary napisał:

Wiem, to nie będzie dla wszystkich autorytatywny dowód, ale warto zerknąć

Przeczytałem i nasuwa mi się taki wniosek. Jeżeli nie spełnia warunków dodatkowego to oba wpisy N, ale pytanie co z poprawką? Znów 2 wpisy poprawkowe a opłata jaka, x2?

Odnośnik do odpowiedzi
Rafi90

Jak dla mnie to sprawa jest prosta i nie rozumiem zamieszania. Mam autobus z "100" , nie spełnia warunków 100 dostaje N. Później poprawka za 21zł i jedzie dalej. Mam L, mam TAXI czy tam LPG to tak samo. Brak w taxie legalizacji (o ile ma taxometr) wynik N. Przyjeżdża na poprawkę, 21 zł i jedzie z P

Odnośnik do odpowiedzi

Badanie poprawkowe przysługuje tylko po OBT. Po DBT należy wykonać kolejne o tym samym zakresie i za pełną odpłatnością.

• Super 1
Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

Panowie szybkie pytanie, mam Taxi bez adnotacji w DR przy OBT. Jaką usterkę zastosować? 

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym wpisał 0.2.i

A "dokument" na taksometr ma czy aplikacja ?

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do odpowiedzi
Grzegorz Łódź
24 minuty temu, sebeklca napisał:

Panowie szybkie pytanie, mam Taxi bez adnotacji w DR przy OBT

Szybka odpowiedź Twoja- na jakiej podstawie stwierdzasz,że to TAXI?

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie. Troszkę ciężka sytuacja bo tak. Na BT stawia się samochód osobowy 1BT po 3 latach. "Ubrany" we wszystko co dla Taxi potrzebne, badanie dodatkowo rzekomo wykonane ale wpisu w dowodzie brak. I teraz traktujemy to jako Samochód osobowy z kogutem taxi ale równie dobrze pizzeria czy taxi bez wpisu. No i jeszcze kwestia określenia terminu badania technicznego. 

Odnośnik do odpowiedzi