Skocz do zawartości

Termin badania technicznego.


Admiral

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Sprowadziłem auto z Francji, data I rej. 30.04.2019 r. I BT w kraju przeprowadziłem 20.10.2020 r. Diagnosta wyznaczył kolejny termin na 20.102022. Czy nie doszło do pomyłki? Kolejnym terminem nie powinien być 30.04.2022 r.? 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowo diagnosta nie dopełnia do 3 lat od daty 1 rej. Było iść do WK i zarejestrować to by ci dopełnili, ewentualnie potem udać się na ustalenie danych do rejestracji.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Admiral napisał:

Kolejnym terminem nie powinien być 30.04.2022 r.? 

Taki termin mógł tylko uznać WK. Diagnosta wykonując BT ma wyznaczyć termin w ten sposób "...przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, następnie przed upływem 5 lat od dnia pierwszej rejestracji i nie później niż 2 lata od dnia przeprowadzenia poprzedniego badania technicznego..." Dz.U. 110 z 2020 r. art. 81 ust. 6. 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Admiral napisał:

 Czy nie doszło do pomyłki?

Nie jeśli to nie np. autobus, pojazd powyżej 3,5, taxi, L, czy pojazd z "gazem"  :)

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się tak dla upewnienia się, jest auto z datą pierwszej rejestracji za granicą 2017-08-09, 2018-10-25 miało pierwszy przegląd w PL z datą wyznaczoną na 2 lata. Teraz już kolejne na rok bez dopełniania do 5?

Edytowane przez krzysiak
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawa mówi:

"...następnie przed upływem 5 lat od dnia pierwszej rejestracji i nie później niż 2 lata od dnia przeprowadzenia poprzedniego badania technicznego, a następnie przed upływem kolejnego roku od dnia przeprowadzenia badania..."

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 month later...

Też się podepnę.

Taka sytuacja, samochód I rej. 15.12.2017r., następnie 27.07.2018r. pojazd miał BT po wypadku. Program określił datę następnego BT 10.12.2022r. Pytanie czy dobrze? W prawdzie powypadkowe BT nie określa TNBT, ale nie jestem pewny czy przypadkiem przy jego okazji nie został wyczerpany waruneku pierwszego BT z art. 81 ust. 6? Krótko mówiąc, czy termin określony przez program jest prawidłowy czy powinien on być ustalony na rok?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Czolgista napisał:

czy przypadkiem przy jego okazji nie został wyczerpany waruneku pierwszego BT z art. 81 ust. 6?

Jeśli było wykonane wyłącznie badanie dodatkowe to nie zmienia ono nic przy terminach badań okresowych.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W CEPie tylko info o DBT, co było w DR nie wiem bo klient przyjechał na świeżym PC. Dobra, z jakiegoś powodu czytając ust. 6 zjadłem słowo "okresowe", teraz już wszystko jasne :silent:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba być czujnym na te (DBT)powypadki bo ilość kombinacji "DBT, OBT, TNB lub brakTNBT..." szczególnie w samochodach do 3 lat jest niesamowita 🙃

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 month later...
W dniu 10.12.2020 o 18:45, Czolgista napisał:

Też się podepnę.

Taka sytuacja, samochód I rej. 15.12.2017r., następnie 27.07.2018r. pojazd miał BT po wypadku. Program określił datę następnego BT 10.12.2022r. Pytanie czy dobrze? W prawdzie powypadkowe BT nie określa TNBT, ale nie jestem pewny czy przypadkiem przy jego okazji nie został wyczerpany waruneku pierwszego BT z art. 81 ust. 6? Krótko mówiąc, czy termin określony przez program jest prawidłowy czy powinien on być ustalony na rok?

Program to SKP Pro ?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 month later...
BOY96

Przyjeżdża pojazd na badanie okresowe i jaki termin następnego badania byście określili? W dowodzie tylko pierwsza pieczątka ze starostwa z terminem ważnym na trzy lata od pierwszej rejestracji.

IMG_20210215_194617.jpg

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
smaug

a co to za okresowe  badanie z 03.03.2018 ? jak już raz było zrobione okresowe to każde następne na rok 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wojteczek

16-02-2018 r

Sporo jeździ ten pojazd 73 tyś w 8 miesięcy. To są jakieś błędy w CEP.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mecher

Skoro WK w dniu pierwszej rej w Polsce czyli 16-02-2018, wpisał termin badania do 16-02-2021, to jaka może być data pierwszej rejestracji ? 9_9

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem to nieźle namieszane.

Ale teraz pozostały mu tylko badania na rok.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wojteczek

Dlaczego na rok? Dla mnie ważne jest co mam w DR i na stanowisku, co tam w CEPie mają to niech martwi się ministerstwo.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539

Ja też w tym przypadku nie ufał bym zbytnio CEPiK-owi i wyznaczył bym badanie dopełniając do 5 lat.  Jeszce takie jedno pytanko, czy w danych CEP też jest widoczne to OBT, bo Historia Pojazdu to raczej taki twór poglądowy i nie jest wyznacznikiem danych na potrzeby rejestracji.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Logen

A c to za pojazd ?? Obstawiam że ktoś VAT robił i nie zmienił na badanie dodatkowe tylko wysłał go do cepa jako okresowe...

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BOY96
2 godziny temu, danielg539 napisał:

Jeszce takie jedno pytanko, czy w danych CEP też jest widoczne to OBT

 

no właśnie odczytuje dowód patrzę a tam termin następnego badania do 03.03.2019r.

2 godziny temu, Logen napisał:

A c to za pojazd ??

Iveco blaszak, tak to własnie wygląda że pewnie musiał przyjechać na dodatkowe vat ale zrobili przypadkiem okresowe a dopiero w listopadzie  dodatkowe

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539

Numer SKP jest widoczny to można zadzwonić i dopytać. Jak stwierdzą, że zły rodzaj badania wklepali to poprawią a jeśli nie to pozostaje wykonanie OBT na rok.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.