Skocz do zawartości

Zmiany 2021

Robert66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów .nie znalazłem na forum wątku dot.  zmian w sposobie przepadania badań po 01,01,2021. Czy przeoczyłem? , czy Nas już to nie rusza?

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 167
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

• Rafi90

17

• Grzegorz Łódź

16

• Mecher

12

• mirek.g

9

Top Posters In This Topic

Popular Posts

za 2500 miałem robić bt,drobne prace w mechanice, sprzedawać  częsci ,skupować złom, jak się spytałem czy w tych pieniądzach mam mu  też babe posunąć to się obraził.

No ale coście się czepili tak tego "urzędnika państwowego". Kto brał, ten będzie brał. Kto puszczał lipę, dalej będzie puszczał. Nazwa stanowiska, status stanowiska nic to nie zmieni. Albo ktoś ma krę

Jak by rządzącym faktycznie na poprawie bezpieczeństwa i zdjęciach to wystarczą dwa zdania w rozporządzeniu o badań i w 3 dni z publikacjom  można wprowadzić. Nie widzę potrzeby czekania na ustawę. Na

Posted Images

podasz link?

7 minut temu, danielg539 napisał:

Słabo szukałeś! Co nie zmienia faktu, że od 1 stycznia na 99% nic się nie zmieni.

ponownie prezes zastopuje?

Odnośnik do odpowiedzi

Albo będą takie same jak ustawy Covidowe. Niby są a nic z nich nie wynika, w dodatku większość jest bezprawna. Teraz niczego nie można przewidzieć.

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Robert66 napisał:

dot.  zmian w sposobie przepadania badań po 01,01,2021.

Ze tak dopytam, o jakie przepadanie badań się rozchodzi ?

Bo może wszyscy na forum

Godzinę temu, Robert66 napisał:

Czy przeoczyłem?

coś przeoczyli ...

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Mecher napisał:

Ze tak dopytam, o jakie przepadanie badań się rozchodzi ?

No jak to jakie? Przepadnie sporo badań na sam DR a przy okazji sporo kasy ::claus

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli coś przeoczyłem.

Przeoczyłem wykonywanie badań bez pojazdu. Słyszałem, że tak można, ale nie wiedziałem o istnieniu takiego zapisu  :sad:

• Haha 1
Odnośnik do odpowiedzi
26 minut temu, Rafi90 napisał:

No jak to jakie? Przepadnie sporo badań na sam DR a przy okazji sporo kasy ::claus

O jej, 👀 sposobu przeprowadzania badań.

Odnośnik do odpowiedzi
33 minuty temu, Mecher napisał:

.Przeoczyłem wykonywanie badań bez pojazdu. Słyszałem, że tak można, ale nie wiedziałem o istnieniu takiego zapisu  :sad:

Oby pojawił się nowy zapis o dodatkowym badaniu bez pojazdu. Tylko opłata podwójna, i nie dla TDT tylko dla diagnosty :lol:

• Piwo 1
Odnośnik do odpowiedzi
Grzegorz Łódź
W dniu 4.12.2020 o 10:17, Robert66 napisał:

Witam kolegów .nie znalazłem na forum wątku dot.  zmian w sposobie przepadania badań po 01,01,2021. Czy przeoczyłem?

Ale piszesz o ustawie,czy rozporządzeniu?

Odnośnik do odpowiedzi
48 minut temu, mirek.g napisał:

Macie jakiś info , czy te nowe przepisy wejdą od 01.01.2021?

Rafał Weber (sekretarz stanu w MI) gdzieś mówił, że jest nikła szansa i raczej drugi kwartał 2021.

Odnośnik do odpowiedzi

Jest duże prawdopodobieństwo, że nie zdążą, ale parcie na wprowadzenie TDT-u do nadzoru jest duże. A wszystko za sprawą Oleksiaka, który był dyrektorem TDT, a obecnie jest dyrektorem DTD MI.

Odnośnik do odpowiedzi

Poprzedni projekt wałkowali od marca do grudnia, teraz powinno im pójść znacznie szybciej. Natomiast 01.01.2021r. w tej chwili rzeczywiście wydaje się mało realny. Obstawiam, że przełom marca i kwietnia to najwcześniejsza opcja, chociaż znając obecny rząd jeszcze możemy się zaskoczyć.

Odnośnik do odpowiedzi

Zmiany

- Każda stacja przynajmniej przez 5 dni w roku jest kontrolowana przez pracownika TDT

- Każda uwaga do diagnosty kończy się zabraniem uprawnień do wyjaśnienia sprawy

- diagnosta będzie brał udział w szkoleniach przynajmniej jeden raz na dwa lata (jeżeli nie zostanie dodatkowo skierowany i egzamin przeprowadzony)

- sprawdzenie auta będzie trwało przynajmniej godzinę - stacje które wykonują badanie szybciej -- diagności będą poddawania kontroli i będzie im mierzony czas.

- pierwsza kara 2000 zł.

- wykonanie badania niedbale i wykonane badanie powtórne z wynikiem negatywnym w ciągu miesiąca - zabranie uprawnień na dwa lata z rygorem natychmiastowej wykonalności

- wykonanie badania bez pojazdu - zabranie uprawnień dożywotnie z rygorem natychmiastowej wykonalności

- każde zabranie DR za stan techniczny przez ITD - badanie techniczne wykonane w najbliżej SKP w obecności inspektora

Mogę pisać jeszcze długo - bo tylko takie wpisy zachęcą was do dyskusji nad swoją przyszłością oraz stanowionych przepisach.

Inaczej bez bata nikt was nie zachęci do dbania o swoją przyszłość. Tylko biadolenie...

Odnośnik do odpowiedzi
Grzegorz Łódź
9 minut temu, mirek.g napisał:

znalezienie normalnej roboty

A jest taka??

Pytam bo nie wiem co masz na myśli pisząc- normalna.

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, ketiw38 napisał:

wykonane badanie powtórne z wynikiem negatywnym w ciągu miesiąca - zabranie uprawnień

Dobrze rozumiem? Dam P, za 3 tygodnie dostanie na innej N bo sobie chciał już zrobić kolejny przegląd i mam zabrane uprawnienia?

Dobre, aby kogoś ud****ć, zrobię przegląd w swoim u gościa którego nie lubię, zmienię opony na łyse i pojadę na inną stację, dostanę N i poprzedni diagnosta ma problem.

Taka sobie rozkmina :)

Odnośnik do odpowiedzi