Skocz do zawartości

Oświadczenie o dokonaniu zmian konstrukcyjnych i PKD


Bogusław Maćkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Odpowiadając na wielokrotne już prośby diagnostów zamieszczam pomocne materiały jako przykładowe. Każdy z urzędów może żądać swoje dokumenty w przypadku dokonania zmiany konstrukcyjnej pojazdu. Załączone oświadczenie jest tylko przykładowe.

 

Dodatkowo ponieważ wiele osób zadaje pytania co obejmuje kod 50.20.A a czego nie obejmuje załączam schemat klasyfikacji PKD opracowany na potrzeby SKP.

PKD.pdf

Oświadczenie zmiany konstrukcyjne i PKD.rar

oświadczenie_zmianykonstrukcyjne_norcom.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym z okolicznych WK żądają homologacji potwierdzającej że samochód ciężarowy ma swój odpwiednik osobowy.

I tu mam prośbę: Potrzebuję homologacji osobowej na Seat Leona z 2002r 1598cm3 77kW

MMC 1717kg VIN- VSSZZZ1MZ30xxxxxx potrzebuje pomóc koledze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamieszczam pomocne materiały jako przykładowe. Każdy z urzędów może żądać swoje dokumenty w przypadku dokonania zmiany konstrukcyjnej pojazdu. Załączone oświadczenie jest tylko przykładowe

 

Nasza firma posiada wpis do KRS 50,1-50,2-50,3, czy do każdej faktury, bądz oświadczenia, które zamięścił Bogdan musimy wysyłać jeszcze kserokopię wyciągu z KRS?

Czy możemy napisać oświadczenie np: ze nasza firma na podstawie wpisu do KRS o nr takim a takim prowadzi diałalność z zakresu 50,1 50,2 50,3, lub coś podobnego może ktoś z Was ma gotowe takie oświadczenie?

 

Czy musi być to zawsze kserokopia wręczona klientowi, lub wysyłanie faksem odpisu KRS do WK, a nadmienię że faksem 6 stron wysyła się długo.

 

Jak wy to załatwiacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki kod PKD jest na prowadzenie SKP? Czy musi być 50.20

odp. 74.30.Z - dot. SKP

 

50.20.A dot. warsztatów naprawy pojazdów i zmian konstrukcyjnych

 

I tu mam prośbę: Potrzebuję homologacji osobowej na Seat Leona z 2002r 1598cm3 77kW

MMC 1717kg VIN- VSSZZZ1MZ30xxxxxx potrzebuje pomóc koledze!

 

Postaram się zobaczyć coś w archiwum i zeskanuje jeśli coś będzie.

 

Ogólnie odpowiedź do Michuszczecin:

Nie są mnie znane kody które wpisałeś. Przypominam, iż do 2004r. należało wymienić w KRS lub ewidencji dział. gosp. kody EDG na PKD itp. Brak zapisu o właściwym kodzie narusza ustawę o KRS konkretnie art. 40 pkt 1 (Dz. U. z 2001r. Nr 17, poz. 209 z późn. zm.) gdzie w dziale 3 przedsiębiorca jest obowiązany określić przedmiot działalności wg PKD.

Aktualne kody PKD opublikowane są w rozporządzeniu Rady Ministrów (Dz. U. z 2004r. Nr 33, poz. 289 z późn. zm.). Dlatego doradzam zmienić na 50.20.A i inne o tej kombinacji cyfr i liter. Ponieważ jak się domyślam prowadzicie SKP więc w KRS należy również zamieścić kod 74.30.Z

 

Gotowe oświadczenie jest zamieszczone w pierwszym moim linku u góry.

 

Tak do Wydziału Komunikacji należy dostarczyć oświadczenie wraz z kserokopią dokumentu poświadczającego, że podmiot dokonujący zmiany rodzaju pojazdu posiada kod 50.20.A. Kopią takiego dokumentu może być REGON, KRS lud zaświadczenie o prowadzeniu działqalności gospodarczej.

 

Dobrą praktyką takich zakładów jest, iż wykonują zdjęcia do swojej dokumentacji przed zmianą i po zmianie. Chroni to zarówno diagnostę jak i klienta.

 

Ksero w zupełności wystarcza. Zdaża się nawet, że klient zgubił ksero i wówczas jest honorowany fax działalności do WK z firmy dokonującej przeróbki. :lol:

 

PS. Wspomniana faktura nie jest brana pod uwagę.

 

Zgodnie z obietnicą załączam homologację Seata o podanych parametrach. Po powiększeniu jest czytalniejsza. Sorry ale z braku czasu jest taka jakość z faksu.

homologacja_seat.thumb.jpg.795627b3e7a43ac1bef99def61bd1f77.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My robimy ksero KRS i dajemy klientowi
niestety - samo oświadczenie nie wystarcza. WK żąda ksero KRS

My daliśmy raz i już więcej w naszym WK nie trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy, do którego okienka klient trafi. Potrafią też zażądać oświadczenia, że dokonana przeróbka pojazdu była tylko jedna w roku (dla danego modelu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrafią też zażądać oświadczenia, że dokonana przeróbka pojazdu była tylko jedna w roku (dla danego modelu).

O tym to nie słyszałem.

To na zmiany konstrukcyjne jest jakiś limit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WK opiera sie na poniższym artykule Prawa o ruchu drogowym:

 

Art. 68. 1. Producent lub importer nowego pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, motoroweru, tramwaju lub przyczepy oraz przedmiotów ich wyposażenia lub części jest obowiązany uzyskać dla każdego nowego typu tych pojazdów, przedmiotu ich wyposażenia i części świadectwo homologacji wydane przez ministra właściwego do spraw transportu.

 

5. Za producenta, o którym mowa w ust. 1, uważa się również podmiot dokonujący montażu lub zabudowy pojazdów.

6. Przepis ust. 1 dotyczy również instalacji przystosowującej dany typ pojazdu do zasilania gazem oraz sposobu jej montażu przez różne podmioty.

 

17. Przepisy ust. 1-16 nie dotyczą pojazdu:

1) zabytkowego;

2) zbudowanego przy wykorzystaniu nadwozia, podwozia lub ramy konstrukcji własnej, którego markę określa się jako "SAM";

3) specjalnego lub używanego do celów specjalnych Sił Zbrojnych, Policji, Straży Granicznej, kontroli skarbowej, Służby Celnej, Służby Więziennej oraz Straży Pożarnej;

4) wyprodukowanego lub importowanego w ilości jednej sztuki rocznie; nie dotyczy to tramwajów i trolejbusów.

 

PS. Proponuję, aby nasz przedstawiciel WK, tj, Bogusław Maćkowski wypowiedział się w tym temacie (chodzi o jednostkowość przeróbki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program STACJA 2000 ma dołączony plik w formacie PDF, dotyczący zmian konstrukcyjnch (mneu Badanie techniczne / Wnioski i opisy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są mnie znane kody które wpisałeś. Przypominam, iż do 2004r. należało wymienić w KRS lub ewidencji dział. gosp. kody EDG na PKD itp. Brak zapisu o właściwym kodzie narusza ustawę o KRS

 

W odpisie KRS mam takie kody jak na załączonym skanie.

Czy to są kody EDG?

krs.jpg.6319a8bd0721f2f18b73c67c642663e5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję homologacji osobowej na Seat Leona z 2002r 1598cm3 77kW

MMC 1717kg VIN- VSSZZZ1MZ30xxxxxx potrzebuje pomóc koledze!

 

Markes jeśli tylko jestem w stanie chętnie pomagam. W moim poście powyżej załączam homologacje o tych parametrach.

 

PS. Proponuję, aby nasz przedstawiciel WK, tj, Bogusław Maćkowski wypowiedział się w tym temacie (chodzi o jednostkowość przeróbki)

 

Przykro mi ale na forum jestem prywatnie a nie jako przedstawiciel Urzędu i nie mogę się wypowiadać jako przedstawiciel Wydziału Komunikacji, co też czynię, czyli się nie wypowiadam.

Pewni ludzie "u góry" nie rozumieją co to pomoc na forum a widziałem jak potraktowano pewną pomocną dłoń na tym forum (nie przez forumowiczów) i więcej nie mogę powiedzieć stąd proszę nie kojarzyć moich wypowiedzi jako przedstawiciela WK.

 

[ Dodano: 09-04-2006, 22:01 ]

W odpisie KRS mam takie kody jak na załączonym skanie.

Czy to są kody EDG?

 

Dzięki za scan. Teraz już wiem o co chodzi. Są to prawidłowe kody PKD tylko, że bez uszczegółowiania jako główna grupa czyli 50.2. i to wystarczy, gdyż w głównej grupie zawiera się podgrupa 50.20.A i 50.20.B. Na oświadczeniu wystarczy że wpiszesz podgrupę 50.20.A i załączysz ksero KRS z 50.2 i nie ma prawa być nie przyjęte. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markes jeśli tylko jestem w stanie chętnie pomagam.

I jak tu nie przyjechac na imprezę . dzięki bardzo za pomoc. :lol:

P.S. coś czuje że 1 szkrzynka na integracji nie wystarczy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.