Skocz do zawartości

Polska - kraj absurdu


S.K.P-POZNAŃ

Rekomendowane odpowiedzi

że tak własnie działa Policja

 

A może to nie Policja tylko prokurator i sąd tak działa. Policja łapie przestępcę a prokurator czy tam sąd go puszcza bo mała szkodliwość bo coś tam innego.

 

Ale z drugiej strony jest jak piszesz bo niektórzy idą na łatwiznę, podobnie jak niektórzy diagności :-P prościej złapać ludzika na rowerze po dwóch piwach i zrobić mu sprawę w sądzie niż jakiegoś groźniejszego typa, a u nas lepiej zrobić parę badań okresowych a jak jakiś "groźniejszy temat" to odesłać. Jest niedaleko mnie taka SKP która świadczy takie usługi i jak coś nie teges to odsyłają do nas :cool: bo "oni nie mają takich uprawnień" a my robimy, kiedyś to chyba im flaszkę zawiozę bo mi kilku klientów w miesiącu podsyłają :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 110
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    9

  • danielg539

    9

  • Psuj

    8

  • JANUSZ60

    8

  • 1 month later...
Ważne!!!!! Osoby wezwane do zapłaty abonamentu powinny przeczytać Kodeks Spółek prawa handlowego który stanowi, że abonament jako forma rozliczenia finansowego jest możliwy jeżeli obie strony umowy... cywilno-prawnej zaakceptują jej warunki i dojdzie do zawarcia takiej umowy. Telewizja Polska SA jedynie na podstawie takiej umowy może wystąpić do drugiej strony o wypełnienie swojego umownego zobowiązania. Stworzona TVP SA; jest innym podmiotem gospodarczym niż peerelowska TVP i jako osoba prawna powinna takie umowy z odbiorcami swoich programów zawrzeć, gdyż jako Spółka prawa handlowego nie może postąpić inaczej. Żaden posiadacz telewizora w Polsce nigdy nie zawierał umowy ze spółką TVP SA. Ustawa o tzw. abonamencie dotyczyła TVP która była w PRL-u firmą państwową i która działała na zupełnie innych zasadach, w której obowiązywały ograniczenia płacowe. Ale rządzący się chcieli płacić swoim pupilom krociowe wynagrodzenia to powstała TVP SA jako spółka prawa handlowego mogła już tak działać, biznes to biznes i co komu do tego, żadne ustawy kominowe już nie obowiązywały. Zapomniano tylko, że ustawa o abonamencie też już ich nie dotyczy i tu popełniono błąd. Reasumując: Ci co płacą datki na TVP SA robią to z przyzwyczajenia oraz z braku wiedzy; nie orientują się, że nie muszą tego robić. Rada Nadzorcza TVP Spółka Akcyjna powinna być natychmiast odwołana i postawiona w stan oskarżenia pod zarzutem nienależytego sprawowania swoich funkcji, które są wysoko opłacane, a Zarząd Spółki również za bezczynność i świadome generowanie strat Spółki. Planowane na ten rok straty to ponad 60 mln zł. Pytanie co na to właściciel udziałów; pewnie też liczy na narodową zrzutkę, bo ciemny lud jest cyklicznie straszony w mediach komornikami, egzekucjami i firmami windykacyjnymi, a pranie mózgów powoduje, że ludzie coraz mniej kumają i ze strachu lub dla świętego spokoju w zębach kasę przyniosą....

Po przeczytaniu prześlij dalej...

 

;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gdzie są pieniądze ze składek emerytalnych?

Trochę dużo czytania, ale to są fakty! Warto czasem myśleć samodzielnie.

 

Rządowe statystyki mówią, że średnia pensja w Polsce to ok. 3600. To znaczy, że średnie składki emerytalne to 703,08 zł miesięcznie - procent składki emerytalnej do ZUS jest stały, określony ustawowo. Liczba pracujących na koniec II kw. 2011 to 16,163 mln. Możecie te dane sami zweryfikować przeglądając oficjalne strony rządowe, sięgając do oficjalnych statystyk GUS. Miłej zabawy.

Ale co z tego wynika?? BARDZO WIELE, a właściwie BARDZO DUŻO. Dużo czego?? PIENIĘDZY, oczywiście. Pomnóżcie urzędową i oficjalną liczbę zatrudnionych i oficjalną i bardzo urzędową średnią składkę emerytalną do ZUS. Powinno Wam wyjść miesięcznie 11 375 519 400 zł, czyli ponad jedenaście miliardów trzysta siedemdziesiąt pięć milionów. To gigantyczne pieniądze, a jest to tylko składka emerytalna. Bawmy się dalej: pomnóżcie to razy 12 miesięcy, a wyjdzie na to, że w skali roku jest to 136 506 232 800 zł. Kończą się Wam okienka w kalkulatorze? Mnie też. Zatem powiem, że jest to słownie ponad 136 miliardów 506 milionów zł w roku. Mamy w Polsce około 5 mln emerytów, dokładnie - w marcu 2011 było ich 4,979 mln. To znowu wg. oficjalnych, rządowych i jedynie słusznych i poprawnych statystyk. Rencistów nie liczę, bo już na pewno nie zmieszczą mi się w kalkulatorze, a poza tym - na nich jest OSOBNA składka!!!. Wychodzi mi zatem na to, że rocznie jest to średnio 27301 zł na emeryta, czyli miesięczna emerytura średnio powinna wynosić 2275,00 zł. Tymczasem średnia emerytura - znowu wg rządowych, oficjalnych i jedynie słusznych i poprawnych statystyk wynosiła w tymże marcu 2011 zaledwie 1721,00 zł. Czyli o 554 mniej niż wynika ze składek wyliczonych na podstawie danych statystycznych rządu RP, GUS, ZUS, KRUS i każdy inny SRUS. Jak policzycie dalej, to wyjdzie Wam NADWYŻKA rzędu 32% w stosunku do wydatków na emerytury (czyli średnio ZUS jest na plusie około 2,5 miliarda zł miesięcznie, czyli 30 miliardów rocznie!!!). Tymczasem, rząd ubolewa, że budżet dopłaca ponoć do emerytur dziesiątki miliardów rocznie.

 

Jesteście zdumieni?? To przeliczcie jeszcze raz. Też liczyłem, bo nie wierzyłem. Wniosek jest taki: ktoś z trójki: GUS, ZUS, Rząd RP łże. ŁŻE W BEZCZELNY SPOSÓB. Gorzej: dopuszczam możliwość, że łże więcej niż jeden, a nawet że łżą wszystkie wymienione instytucje. Taki jest mój wniosek. Ale jest też PYTANIE: co dzieje się z nadwyżką??? I takie są wnioski wynikające z oficjalnych danych statystycznych. Chyba, że Rostowski przesłał sfałszowane dane do GUS, wszak to, używając eufemizmu, mistrz kreatywnej księgowości. Załóżmy jednak, że dane oficjalne są prawdziwe, a więc wnioski zeń wynikające także. Proszę sobie wyobrazić, jaka gigantyczna nadwyżka powstanie przy wydłużeniu czasu pracy potrzebnego do osiągnięcia wieku emerytalnego. Oczywiście, pracy tej i tak nie ma, a bezrobocie zamiast maleć wciąż rośnie, co również potwierdzają dane oficjalne. Na co ma pójść taka nadwyżka?? Na zrzutkę na Greków?? Włochów?? By żyło im się jeszcze lepiej?? Gdzie jest kasa!!! Jeśli tak jak ja, jesteś przeciw kłamstwom rządzących, to proszę skopiuj to na inne fora, aby jak najwięcej osób mogło to przeczytać, zanim zostanie usunięte.

Ludzie kiedy w końcu wyjdziemy na ulice i zaczniemy walczyć o swoje? pieniądze???" kopiuj i wklej na inne fora.

:shock::shock::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autentyczny artykuł w jednej z francuskich gazet...

 

"Polska. Oto znajdujemy się w świecie absurdu. Kraj, w którym co piąty mieszkaniec stracił życie w czasie drugiej wojny swiatowej, którego 1/5 narodu żyje poza granicami kraju i w którym co 3 mieszkaniec ma 20 lat. Kraj, który ma dwa razy więcej studentów niż Francja, a inżynier zarabia tu mniej niż przeciętny robotnik. Kraj, gdzie człowiek wydaje dwa razy więcej niz zarabia, gdzie przeciętna pensja nie przekracza ceny (!) trzech par dobrych butów, gdzie jednocześnie nie ma biedy, a obcy kapitał się pcha drzwiami i oknami. Kraj, w którym cena samochodu równa sie trzyletnim zarobkom, a mimo to trudno znaleźć miejsce na parkingu. Kraj, w którym rządzą byli socjalisci, w którym świeta kościelne są dniami wolnymi od pracy (!). Cudzoziemiec musi zrezygnować tu z jakiejkolwiek logiki, jeśli nie chce stracić gruntu pod nogami. Dziwny kraj, w którym z kelnerem można porozmawiać po angielsku, z kucharzem po francusku, ekspedientem po niemiecku, a ministrem lub jakimkolwiek urzędnikiem państwowym tylko za pośrednictwem tłumacza. Polacy..! Jak wy to robicie..?"

 

czytając to przypomniała mi się sytuacja koleżanki. Polka posługująca się polskim paszportem wydanym w Niemczech, mieszkająca na Słowacji a starająca się w Austrii o wizę do Nigerii.

Nic się nie zmieniło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Sposób załadunku auta zszokował niemiecką drogówkę, której rzecznik stwierdził, że owa "drogowa wieża" łamała "wszelkie przepisy dotyczące bezpieczeństwa ruchu".

 

No a tak konkrety? No OK - facet wpakował auta jeden na drugi, ale na mój gust wcale nie jest powiedziane, że normy zostały przekroczone. Ani na szerokość, ani na wysokość nie przekracza dozwolonych wymiarów (a przynajmniej nie jest to takie oczywiste). Waga też wcale nie musi być przekroczona. To co - sposób mocowania?? To i chłopu wiozącemu dwie palety czegoś tam może się przytrafić coś źle przymocować - to od razu trzeba aferę robić z tego??

 

Dla mnie szwabski brif na mesia SLK jako pomoc drogową to bardziej powód do kpin :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takim_zestawem_kierowal_6064342.jpg

 

Kierowane przez Polaka Iveco zatrzymano około tysiąca kilometrów od naszej granicy - samochód zmierzał w kierunku Belgii. Na lawecie podróżowało kolejne Iveco, na którego pace znalazł się dostawczy Man zakupiony od jednego z niemieckich handlarzy złomem... tzn samochodami z Turcji. Na tego ostatniego udało się jeszcze upchać osobowego Mercedesa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam - to może i wyglądać śmiesznie w powszechnym odbiorze, ale chciałbym wiedzieć co konkretnie zarzucono przewoźnikowi... W mercu mógł być jeszcze motorower w bagażniku... Co z tego? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też się zastanawiam co w tym takiego śmiesznego. Jeżeli nie przekroczył żadnych przepisów to co jest nie tak? Pomysł sam w sobie całkiem niezły pod względem ekonomicznym. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chciałbym wiedzieć co konkretnie zarzucono przewoźnikowi... W mercu mógł być jeszcze motorower w bagażniku... Co z tego?

 

Jak przeczytałem ten artykuł to też się zastanowiłem co oni od niego chcą :? co im się nie podobało bo nic konkretnego nie podali więc pozostają tylko domysły i stwierdzenie że Polak potrafi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wszystko było odpowiednio pospinane to ja też nie wiem o co chodzi :ok

Niemcy jak to Niemcy!

Nie kojarzą czegoś takiego jak "matrioszka" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy jak to Niemcy!

Nie kojarzą czegoś takiego jak "matrioszka" :lol:

Zapomnieli kto ich w 45 wydudtkał ,czy wręcz odwrotnie , pamiętają ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.