Skocz do zawartości

ZMIANA CYSTERNY ADR NA INNĄ (zmiana przeznaczenia pojazdu)


diagnotom

Rekomendowane odpowiedzi

Trafiłem na pytanie od klienta, który chciałby przerobić cysternę ADR o4 na cysternę bez dozorów do przewozu innych materiałów. Prościej byłoby sprzedać ADR kupić inną ale.......

Klient się uparł i już pyta czy można. Mówiłem o ciśnieniu powyżej 0,5 bar podobno pompy nie ma. W DR przeznaczenie przewóz materiałów niebezpiecznych. Dozorów nie chce robić bo ma mało pracy na ADR. Więc jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Nie widziałem jej nawet wiem tylko że będzie chciał wozić inne rzeczy.

Chciałbym spytać czy ktoś słyszał o takiej zmianie?

 

Zapominałem dodać jeszcze że wspominałem o homologacji klientowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, michal_k napisał:

I jakie to ma znaczenie? W pojeździe zarejestrowanym możliwe są zmiany konstrukcyjne "nieobjęte homologacją".

Dlatego pytam bardziej doświadczone grono o temat zmian przeznaczenia pojazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, diagnotom napisał:

Chciałbym spytać czy ktoś słyszał o takiej zmianie?

A czytałeś już na forum czy nie było już o tym pisane kiedyś,czy raczej liczysz na gotowca bo lenistwo przemawia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Grzegorz Łódź napisał:

A czytałeś już na forum czy nie było już o tym pisane kiedyś,czy raczej liczysz na gotowca bo lenistwo przemawia....

Szukałem nic nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2021 o 16:43, diagnotom napisał:

Mówiłem o ciśnieniu powyżej 0,5 bar podobno pompy nie ma.

Pompa nie ma tu znaczenia. Miałem podobny temat : z  ADR (paliwa)  zmiana właściciela  (rolnik) i cysterna do wody . A że było to w okresie kontroli , to poczekałem na panów z TDT , odpowiedź była że się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, duchu napisał:

Pompa nie ma tu znaczenia. Miałem podobny temat : z  ADR (paliwa)  zmiana właściciela  (rolnik) i cysterna do wody . A że było to w okresie kontroli , to poczekałem na panów z TDT , odpowiedź była że się nie da.

No właśnie też usłyszałem taką odpowiedź że dziękuję wszystkim za pomoc co do podobnych postów to czytałem. Ale niecały jednoznacznej odpowiedzi.

Przepraszam za błędy ale mój słownik robi swoje. Jeszcze raz dziękuję za porady. Co do nygustwa to jak już wspomniałem czytałem wiele postów o podobnej tematyce i nie dało mi to odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, diagnotom napisał:

Co do nygustwa to jak już wspomniałem czytałem wiele postów o podobnej tematyce i nie dało mi to odpowiedzi. 

Dobra nie tłumacz się tylko pytaj w już istniejących postach a nie zakładaj nowy,który i tak pewnie nie dał jednoznacznej odpowiedzi. W taki sposób zaśmiecasz forum.A w regulaminie coś na ten temat jest....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzegorz Łódź napisał:

Dobra nie tłumacz się tylko pytaj w już istniejących postach a nie zakładaj nowy,który i tak pewnie nie dał jednoznacznej odpowiedzi. W taki sposób zaśmiecasz forum.A w regulaminie coś na ten temat jest....

Przepraszam i obiecuje poprawę 😀

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwit z oczyszczenia i odgazowania, oświadczenie o zmianach - demontaż węzła dystrybucyjnego, zbiornik będzie opróżniany grawitacyjnie. Robimy zmiany konstrukcyjne ze zmianą przeznaczenia. Ponadto właściciel musi wyrejestrować cysternę w TDT i po ptokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.