Skocz do zawartości

Zatrzymany DR pojazd z Rosji (ITD) , Dodatkowe Badanie w PL?

Rekomendowane odpowiedzi

Oficjalna droga, gdzie DR trafia z WK polskiego do Rosji,

Czy jest możliwość wykonania Badania Technicznego u Nas z odebraniem Dowodu na miejscu?  ( takie badania podobno "przechodzą" - przypadek potwierdzony )

174678369_370478134206615.thumb.jpg.7ba9e04ed04e62abc180b98726785f65.jpg

Edytowane przez Jacdiag
podmiana załącznika
Odnośnik do odpowiedzi

Robisz DBT W trybie awaryjnym za usterki (opony) Pan Rosjanin jedzie do ITD w Łodzi i odbiera DR od nich w ciągu chyba 7 dni potem wysyłają do Ambasady jak się nie mylę :)

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

A co z transmisją i opłatą ewidencyjną? Badanie Będzie w rejestrze jako DBT

poza tym nie ma pełnych danych do zaświadczenia VIN i nr rej...

Edytowane przez szym1234
Odnośnik do odpowiedzi

Robisz badanie pobierasz opłatę na Cepik a rejestrze zostaje jako nie wysłane do Cepiku bo co wyślesz jak pojazdu nie ma w Cepiku a prerejestracji nie zrobisz bo pojazd nie będzie rejestrowany w PL.

• Piwo 1
Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

No właśnie chodziło mi o tę moc prawną badań technicznych pojazdów nie zarejestrowanych w kraju i nie pre-rejestrowanych

Bo program to wygeneruje wszystko, w trybie awaryjnym

Edytowane przez szym1234
Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, szym1234 napisał:

poza tym nie ma pełnych danych do zaświadczenia VIN i nr rej...

No jak nie ma masz jak masz,  VIN i nr rej wpisany jest do pokwitowania porównaj z TZ i numerem na ramie a datę pierwszej rejestracji ustal jako 1 stycznia roku produkcji a rok produkcji może będzie na TZ lub kierowca coś podpowie, bo skąd masz ją wziąć jak w pokwitowaniu nie ma. Ciesz się że rozczytać pokwitowanie możesz :) 

Odnośnik do odpowiedzi

Tak właśnie chodziło że VIN i tablica i nic dalej i czy nie za dużo tego naciągania, zapewne w uwagach o zaświadczeniu trzeba by opisać okoliczności zatrzymania.

Odnośnik do odpowiedzi
adam1501
30 minut temu, szym1234 napisał:

No właśnie chodziło mi o tę moc prawną badań technicznych pojazdów nie zarejestrowanych w kraju

Masz to umocowane w § 7 zakresu badań.

• Piwo 1
Odnośnik do odpowiedzi
dalkowiak

Ja dostałem informacje na kontroli, że mamy robić zdjęcia takich przypadków, dodatkowo możemy odmówić takiego badania jeśli jest oczywistym, że usterek nie usunięto i w takim przypadku powiadamiamy służby...

Odnośnik do odpowiedzi
adam1501
5 minut temu, dalkowiak napisał:

mamy robić zdjęcia takich przypadków

W jakim celu i dla kogo?

5 minut temu, dalkowiak napisał:

dodatkowo możemy odmówić takiego badania

Dlaczego mam odmówić? Klient przyjechał na BT, daje PP i płaci monetę - auto nie naprawione - N i szczęśliwej drogi. 

• Lubię 2
Odnośnik do odpowiedzi
mirek_handlarz
32 minuty temu, dalkowiak napisał:

takim przypadku powiadamiamy służby...

W tym konkretnym to chyba UOP bo pojazd ma -co najmniej- dziwnego właściciela "OOO Czarter Smoleńsk" !?    😜

Edytowane przez mirek_handlarz
Odnośnik do odpowiedzi
dalkowiak
Godzinę temu, adam1501 napisał:

W jakim celu i dla kogo?

auto nie naprawione - N i szczęśliwej drogi. 

Ta - auto nie naprawione USZ i "szczęśliwej drogi"... rozjedzie przysłowiową "babę na pasach" to kto za to pierdnie, ruski czy ja wypuszczając go ze stacji...

Mogę ruskiemu przed nosem bramę zasunąć, niech jedzie na policję i się tłumaczy. Jak go nie ma w cep to równie dobrze może taki powiedzieć że diagnosta mu kazał jechać bo jest "wsio haraszo" a moje zaświadczenie z N na podtarcie - po to zdjęcie że klamot był na stacji.

Muszę tak robić co by mi się pod D nie paliło, (robię co kontrole każą, obojętnie co o tym myślę- stosuję się i tyle...)  

Odnośnik do odpowiedzi
michal_k
21 minut temu, dalkowiak napisał:

rozjedzie przysłowiową "babę na pasach" to kto za to pierdnie, ruski czy ja wypuszczając go ze stacji...

Ty swoje zrobiłeś wystawiając N.

22 minuty temu, dalkowiak napisał:

Mogę ruskiemu przed nosem bramę zasunąć, niech jedzie na policję i się tłumaczy.

Szeryfowanie....

22 minuty temu, dalkowiak napisał:

robię co kontrole każą

Masz to na piśmie?

Odnośnik do odpowiedzi
adam1501
42 minuty temu, dalkowiak napisał:

Ta - auto nie naprawione USZ i "szczęśliwej drogi".

Oczywiście. To nie ja jestem od eliminowania złomu poruszającego się po drogach.

• Lubię 1
Odnośnik do odpowiedzi
Nikita_Bennet
4 godziny temu, Qnick napisał:

Robisz DBT W trybie awaryjnym za usterki (opony) Pan Rosjanin jedzie do ITD w Łodzi i odbiera DR od nich w ciągu chyba 7 dni potem wysyłają do Ambasady jak się nie mylę :)

dokładnie, i dobrze jakby się umówił czy wysyłają w ciągu 7 dniu czy odeślą od razu.
Najlepiej jakby odesłali od razu to właściciel firmy odbierze bez problemu ściemniając że żaden diagnosta nie chce mu zrobić badania bez oryginału dowodu ;)
Najlepsze jest to w tym wszystkim że właściciel firmy zgłosi w Rosji fakt zagubienia dowodu, wyrobi wtórnik i prześle do PL lub ktoś mu go dowiezie i pojazd wyjedzie z PL bez problemu na nowym dowodzie ;)

2 godziny temu, mirek_handlarz napisał:

W tym konkretnym to chyba UOP bo pojazd ma -co najmniej- dziwnego właściciela "OOO Czarter Smoleńsk" !?    😜

;)

Odnośnik do odpowiedzi
18 godzin temu, dalkowiak napisał:

ruskiemu przed nosem bramę zasunąć

W naszym szczęśliwym kraju to będzie pozbawienie wolności.

Kolega  @Qnick wyczerpał temat.

Odnośnik do odpowiedzi