Skocz do zawartości

Pojazd sprowadzony a uszkodzony licznik przebiegu


jarek95

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, zgłosił się klient z zapytaniem o pierwszą rejestrację motocykla sprowadzonego z Francji (motocykl kupiony na FV) z dokumentu zakupu wynika, że pojazd jest powypadkowy więc robię OBT przed pierwszą rejestracją oraz właściciel - wypadek. Problem jest w tym, że pojazd ma uszkodzony licznik, do przeglądu właściciel wymieni go na nowy (stary całkowicie rozbił się w wypadku) Co mam zrobić w takiej sytuacji wpisać w odczytany przebieg wartość nowego licznika, czy zrobić OBT z wynikiem N (tak aby dokonać pre-rejestracji) za brak możliwości odczytania, potem Wymianę licznika i poprawkę . Może macie jakieś inne pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli klient chce zgłosić wymianę drogomierza to wysłać klienta po PC  i czerwone tablice ( zresztą i tak będzie potrzebne do badania powypadkowego) Zrobić wymianę licznika, i następnie resztę badań 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dominik_z napisał:

wysłać klienta po PC  i czerwone tablice ( zresztą i tak będzie potrzebne do badania powypadkowego

Tylko do wyniku pozytywnego tego badania (ewentualnie), bo z negatywnym nie wiadomo czy przyjmie WK klienta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, jarek95 napisał:

do przeglądu właściciel wymieni go na nowy

Jeżeli klient będzie chciał zgłosić wymianę licznika, to tak wykonasz. Jeżeli nie, to odczytujesz w trakcie badania to co widzisz i masz resztę w poważaniu. 

7 minut temu, dominik_z napisał:

Jeśli klient chce zgłosić wymianę drogomierza to wysłać klienta po PC  i czerwone tablice

Nie ma takiej potrzeby, odczyt licznika to inna czynność i jak pojazd nie posiada tablic, to nic nie stoi na przeszkodzie aby wykonać takową bez tablic. Zwróć uwagę na wniosek w rubrykę nr rejestracyjny - jeżeli pojazd posiada.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, adam1501 napisał:

Jeżeli klient będzie chciał zgłosić wymianę licznika, to tak wykonasz. Jeżeli nie, to odczytujesz w trakcie badania to co widzisz i masz resztę w poważaniu. 

Nie ma takiej potrzeby, odczyt licznika to inna czynność i jak pojazd nie posiada tablic, to nic nie stoi na przeszkodzie aby wykonać takową bez tablic. Zwróć uwagę na wniosek w rubrykę nr rejestracyjny - jeżeli pojazd posiada.

Tablice Francuskie są (nr jest nawet wpisany na FV)

11 minut temu, Mecher napisał:

Tylko do wyniku pozytywnego tego badania (ewentualnie), bo z negatywnym nie wiadomo czy przyjmie WK klienta

My do powypadkowego tablic nie potrzebujemy, jak wynika, że pojazd jest powypadkowy z umowy/FV to robimy na jednym badaniu OBT oraz dodatkowe kolizja i wydział akceptuje. Też tak myślałem, żeby wziął PC i najpierw licznik potem OBD i wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jarek95 napisał:

Tablice Francuskie są

To po cóż chcesz klienta gonić po PC?

8 minut temu, jarek95 napisał:

My do powypadkowego tablic nie potrzebujemy

Głośno o tym nie mów, to że urząd to przyjmuje to nie oznacza, że robisz zgodnie z przepisami.

9 minut temu, jarek95 napisał:

żeby wziął PC i najpierw licznik potem OBD

Klient przyjedzie naprawionym pojazdem na BT, coś się zawziął na ten licznik? Jak klient poprosi o takowe, to je wykonasz jak nie, to ma 50 pln w kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, adam1501 napisał:

To po cóż chcesz klienta gonić po PC?

Głośno o tym nie mów, to że urząd to przyjmuje to nie oznacza, że robisz zgodnie z przepisami.

Klient przyjedzie naprawionym pojazdem na BT, coś się zawziął na ten licznik? Jak klient poprosi o takowe, to je wykonasz jak nie, to ma 50 pln w kieszeni.

Bo chyba nie mogę zrobić wymiany licznika na Francuskich blachach i jak pojazd nie jest pre-rejestrowany. Normalnie to bym olał ten licznik i wpisał odczytany stan z nowego ale klientowi na tym zależy bo ma historię serwisowania motocykla i chce żeby wszystko się zgadzało. Co do tablic to jak by się nad tym zastanowić to masz rację (identyfikacja) nigdy o tym nie myślałem w ten sposób bo u Nas zawsze się tak robiło i nie raz jak  w WK wyszło, że trzeba powypadkowe to wracali klienta żeby dopisać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jarek95 napisał:

Bo chyba nie mogę zrobić wymiany licznika na Francuskich blachach i jak pojazd nie jest pre-rejestrowany.

To zrób OBT przed pierwszą rejestracją - będziesz miał pojazd w systemie, następnie wykonasz odczyt licznika i wszystko gra.

13 minut temu, jarek95 napisał:

i nie raz jak  w WK wyszło, że trzeba powypadkowe to wracali klienta żeby dopisać 

Jakbyś pracował na apce (jak to określa Paprock), to chciałbym widzieć Twój dopisek do tego badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, michal_k napisał:

Który przepis Ci zabrania?

Żaden. Ale przepis mówi o obowiązakach SKP związanych z wysłaniem oświadczenia właściciela, a tu już się zaczną problemy z ustaleniem, który WK będzie właściwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, aboz napisał:

tu już się zaczną problemy z ustaleniem, który WK będzie właściwy.

starosta właściwy terytorialnie dla stacji kontroli pojazdów, w której właściciel lub posiadacz pojazdu złożył oświadczenie – w odniesieniu do pojazdu niezarejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michal_k doczytałem. I jeszcze jeden zapis w rzeczonym przypadku:

Cytat

b) w przypadku pojazdu przed pierwszą rejestracją na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej pobranie danych następuje po dokonaniu odczytu i jest poprzedzone wprowadzeniem danych pojazdu, o których mowa w art. 80b ust. 1pkt 1 i 13 ustawy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Nie będę zakładał nowego tematu. Jak podchodzicie do sprawy jeśli drogomierz jest uszkodzony i nie wyświetla nic? UD czy UI ? Opisujecie to jakoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jak nic nie wyświetla to UI a jak jest uszkodzony któryś z segmentów ale da się zweryfikować przebieg to UD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nic nie wyświetla, bądź częściowo - UD, UI przy widocznej manipulacji, a ja nie jestem specjalistą w tym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, dajesz UD i co ? W polu przebiegu nie wpisujesz nic, opisując temat w uwagach? Nie chce nikomu huśtać jajek za przeproszeniem, ale też nie chce ganiać ludzi bezpodstawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja daję UD, w polu przebiegu wpisuję X,  w uwagach opisuję co jest mniej więcej z licznikiem nie tak np. "uszkodzony wyświetlacz - brak możliwości odczytu".
Oczywiście informuję klienta o tym co wpisuję i o konieczności wymiany/naprawy licznika. Jeszcze mi się nie zdarzyło żeby drugi rok z rzędu z zepsutym ktoś przyjechał.
Później jeden taki samochód sprawdzałem na historii pojazdu to w polu przebieg miał wpisane X-brak możliwości odczytu (czy jakoś tak).

Edytowane przez DURP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Rafi90 napisał:

dajesz UD i co ?

Nic więcej, z mojej strony to wszystko.

15 minut temu, Rafi90 napisał:

W polu przebiegu nie wpisujesz nic, opisując temat w uwagach?

Nie. W polu przebiegu wpisuję "BRAK"

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście trzymam się wykładni " Starszego " Kolegi :

51 minut temu, adam1501 napisał:

Dla mnie jak nic nie wyświetla to UI a jak jest uszkodzony któryś z segmentów ale da się zweryfikować przebieg to UD.

:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.