Skocz do zawartości

Badania UDT na podnośniki koszowe tylko w wersji elektronicznej.


TeDe

Rekomendowane odpowiedzi

O to by było jakimś rozwiązaniem: bramka publiczna do bazy danych. Klienci mają te swoje dokumenty na kontach, do których muszą się logować profilem zaufanym.

Mogliby zrobić taką bramkę publiczną (jak jest historiapojazdu.gov.pl do CEP) z wyszukiwaniem po numerze seryjnym urządzenia albo numerem ewidencyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie właściciela: dlaczego ma inwestować skoro, to klient ma dostarczyć dokument w takiej formie żeby diagnosta mógł odczytać... Rozdzielacz, to jedno, antywirus dobry, to drugie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, TeDe napisał:

klient ma dostarczyć dokument w takiej formie żeby diagnosta mógł odczytać

A jak inaczej wyobrażasz sobie dostarczenie dokumentu elektronicznego? Tylko na nośniku danych, względnie mailem. Żyjemy w 21. wieku i czas oswoić się z cyfryzacją. A jeśli stacja będzie robiła "problemy" to straci klienta i po sprawie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej tylko że elektronika bywa zawodna. Dlatego też pewne dokumenty dalej są i pewnie jeszcze długo będą w formie fizycznej, bo brak internetu wystarczy żeby sparaliżować wszystko w ciągu minuty. Nie mówię już o cyber atakach , bo czym więcej rzeczy będzie szło przez łącza tym większe są szanse na ich usunięcie, przejęcie albo modyfikację. Gdyby to była tak pewna technologia to rządy już dawno by nam zaserwowały cyfrową walutę , a gotówka całkiem by zniknęła. W przyszłości to pewnie nastąpi ale na dziś dzień jedynie kryptowaluty  jakoś sobie rozkwitają powoli. Dlaczego dziś nie robi się napadów na Bank jak dawniej? Po co ryzykować starcie z policją jak można przez neta opędzlować parę milionów z konta niezauważalnie. Technologia to wygoda ale też coraz większe pole do popisu dla ciemnej strony

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2021 o 08:44, michal_k napisał:

A jak inaczej wyobrażasz sobie dostarczenie dokumentu elektronicznego?

Klient pokaże go nam na ekranie telefonu czy tabletu. Wcale nie musi nam go wgrywać na komputer. Do tej pory też oglądaliśmy "papier" z pieczątką, to możemy dalej tak samo obejrzeć podpisany dokument na ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wrc69 napisał:

to możemy dalej tak samo obejrzeć podpisany dokument na ekranie.

To dlaczego nie DR na ekranie telefonu ? :icon_wink: Jak niektórzy próbują ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę i nic nie wymyślę, ale coś mi się zdaję, że to powinno być wyraźnie zaznaczone, no jakimś prostym paragrafem obarczone kiedy i co załatwiamy na podstawie oryginałów, kopii lub wersji elektronicznych dokumentów. Gdzieś w ustawach o transporcie drogowym jest chyba rozdzielone w jakich okolicznościach szofer przedstawia organom oryginał a w jakich kopię. Jak ogólnie wiadomo na wersji elektronicznej dowodu też za wiele się nie wskóra, a co najwyżej odbierze z poczty polecony, choć tego też nie jestem pewien. "Polska jezyk trudna sztuka" - pamiętna afera Lwa o "i lub czasopisma". Sami mieliśmy zamoty zawodowe co do wystawiania zaświadczenia z badania, aż dla jasności podło, że diagnosta je wydaje. Także póki jest jak jest, to dobrze jest. Szczególnie w robocie gdzie każdy po swojemu robi, i każdy dobrze. 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paprock napisał:

być wyraźnie zaznaczone, no jakimś prostym paragrafem obarczone kiedy i co załatwiamy na podstawie oryginałów, kopii lub wersji elektronicznych dokumentów.

Dokument elektroniczny = oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np papiery z urządzeń dozorowych sobie kseruje. Mieliśmy już raz zarzut że wykonaliśmy OBT pojazdu z HDS gdzie UDT był nie ważny. Położyłem ksero na stole, gdzie wyraźnie pisało jaki numer urządzenia był na jakim samochodzie i do kiedy był termin. Gadka się skończyła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Rafi90 napisał:

Mieliśmy już raz zarzut że wykonaliśmy OBT pojazdu z HDS gdzie UDT był nie ważny

To zarzucający ma obowiązek dowieść, że dane urządzenia zapisane w rejestrze są nieprawdziwe. Osobiście jestem przeciwnikiem zbieractwa i chomikowania. Skoro widziałem dokument i przepisałem z niego wymagane dane i wynik był P, to znaczy, że wszystko było w porządku. Kontrolujący jak ma odmienne zdanie, to niech zbierze stosowne dowody i zarzuci mi nieprawidłowości.

  • Piwo 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Rafi90 napisał:

Ja np papiery z urządzeń dozorowych sobie kseruje

Jak się klient zgodzi ;) A przy elektronicznych wystarczy skopiować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2021 o 10:41, Mecher napisał:

dlaczego nie DR na ekranie telefonu

Jak DR będzie kawałkiem plastiku bez miejsc na pieczątki, to może zaistnieć akt prawny wskutek którego będziemy, jak Policja, odnotowywać fakt że klient ten dowód ma (status w CEP: odebrany) i wcale na OBT nie będzie on potrzebny. Identyfikacja będzie na podstawie danych z CEP.

Takie tam SF (Sajens Fikszyn) 🤣

W dniu 10.11.2021 o 13:30, Rafi90 napisał:

zawirusujesz telefon

to mu zrobisz zdjęcie swoim telefonem jego telefonu z wyświetloną decyzją na ekranie. 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.