Skocz do zawartości

mustang


jacek336

Rekomendowane odpowiedzi

Uwaga po Rzeszowie jeżdzi pojazd sprowadzony  z USA Mustang na czerwonych blachach R2 XXXX i szuka jelenia na pierwsze badanie. brak tabliczki znamionowej  , xenon bez samopoziomowania i spryskiwaczy , brak światła przeciwmgłowego tylego oraz hałas. Szuka tzw. dobrych chłopów. Ciekawe czy ktoś się skusi 🤣

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic ,  zupełnie nic . Ciekaw jestem czy ktoś klepnie i nie bedzie mu przeszkadzać że nie spełnia. A jeszcze zanim wjechał już od wejscia informował że to 2018 rok🤣                  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jacek336 napisał:

Ciekaw jestem czy ktoś klepnie

zaspokoję  Twoją ciekawość :)  tak, ktoś to klepnie :) 

Ale ja bym się aż tak tym na Twoim miejscu  nie interesował kto to "klepnie" bo wtedy będziesz musiał spełnić swój obywatelski obowiązek: 
 

Cytat

Art.  304.  [Obowiązek zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa]

§  1. 

Każdy, dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub Policję. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2022 o 13:29, jacek336 napisał:

brak tabliczki znamionowej

 

W dniu 28.02.2022 o 13:51, jacek336 napisał:

już od wejscia informował że to 2018 rok

zaryzykował bym stwierdzenie że może nie być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jesteśmy funkcjonariuszami publicznymi i nie można wobec tego wyciągnąć w stosunku do nas żadnych sankcji za nie zawiadomienie. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowe zagrywki przy świeżych drogich autach. Plus "światła mi już gość przekoduje na europe , jestem umówiony na piątek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2022 o 16:11, Vercyngetoryks napisał:

nie jesteśmy funkcjonariuszami publicznymi i nie można wobec tego wyciągnąć w stosunku do nas żadnych sankcji za nie zawiadomienie. 

Gdzie ty tam wyczytałeś, że dotyczy to wyłącznie funkcjonariuszy publicznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na to, że jest to tylko moralny obowiązek, to za jego naruszenie czyli niezawiadomienie nie grozi żadna kara z wyjątkiem wyraźnie prawem przewidzianych szczególnych sytuacji. To coś mniej więcej takiego jak było z wymianą DR w których nie było miejsca na wpisanie terminu NBT - obowiązek był ale brakowało sankcji. A jakie to są szczególne sytuacje to już każde dziecko w ramach zadania wykonywanego w domu doczyta sobie samo. Organ nadzoru nad nami jeśli zawiadomienie o popoełnieniu przęstępstwa wpłynie na dziennik podawczy musi wszcząć odpowiednie kroki, natomiast to gdzie my przekazujemy wiedzę to już nasza sprawa - o ile nie dotyczy to przypadków szczególnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Vercyngetoryks napisał:

Z uwagi na to, że jest to tylko moralny obowiązek,

 

W dniu 28.02.2022 o 14:10, dominik_z napisał:

Art.  304.  [Obowiązek zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa]

§  1. 

Każdy, dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub Policję. 

Nie moralny, a społeczny. Kodeks Karny dokładnie określa karę za niezawiadomienie o przestępstwie w konkretnych przypadkach.

Cytat
Art.  240.  [Karalne niezawiadomienie o przestępstwie]
§  1. 
Kto, mając wiarygodną wiadomość o karalnym przygotowaniu albo usiłowaniu lub dokonaniu czynu zabronionego określonego w art. 118, art. 118a, art. 120-124, art. 127, art. 128, art. 130, art. 134, art. 140, art. 148, art. 156, art. 163, art. 166, art. 189, art. 197 § 3 lub 4, art. 198, art. 200, art. 252 lub przestępstwa o charakterze terrorystycznym, nie zawiadamia niezwłocznie organu powołanego do ścigania przestępstw,

podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

 

17 godzin temu, Vercyngetoryks napisał:

Organ nadzoru nad nami jeśli zawiadomienie o popoełnieniu przęstępstwa wpłynie na dziennik podawczy musi wszcząć odpowiednie kroki,

Zawiadomienie składa się prokuratorowi lub Policji, nie organom nadzoru nad SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli zawiadomienie naszego organu kontroli o przestępstwie związanym z np podejrzewanym przez nas popełnieniem przestępstwa jakim jest poświadczenie nieprawdy w dokumentach związanych z pracą diagnosty. Albo tak całkiem hipotetyczna sytuacja :)))) bo obracamy się wokół teoretycznie możliwych sytuacji, a nie scenariuszy przez życie pisanych -  użytkownik składa na diagnostę skargę we właściwym WK, bo on i gazownik uważają, a gazownik oświadczył się podpisem w homologacji za zgodność montażu, że diagnosta przekracza swoje uprawnienia oceniając negatywnie i niezgodny z załącznikiem nr 9 fakt skierowania otworu wentylacyjnego w kierunku tłumika wydechu. A oni uważają wespół w zespół, że tak może być, bo gazownik zawsze tak robił i nikt się nie czepiał i do tej pory w powietrze nikt nie wyleciał i zapis jest głupią szykaną psującą tylko radość z taniej eksploatacji. Nadzór przeprowadza własne ustalenia i stwierdza po przesłuchaniu diagnosty, że tak być nie może aby otwór wentylacyjny zasłaniany był przez tłumik. Uznaje skargę na diagnostę za bezzasadną i zamyka postępowanie. No i tu jako że jest to organ administracji popełnia się przestępstwo - nie zawiadamiania w celu nadania sprawie dalszego biegu :) i wyjaśnienia jak to jest z tą homologacją na podstawie, której organ dokonał wpisów, a nie powinien. Obliguje go art 304 §2. A my dalej jako że diagnosta to ani instytucja państwowa ani organ samorządowy, a przez to żaden funkcjonariusz publiczny a mający tylko społeczny (poprawiłem z moralnego - mam takie skrzywienie jako student seminarium że mi się miesza)  kary za niezawiadomienie ponieść nie możemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

bo on i gazownik uważają, a gazownik oświadczył się podpisem w homologacji za zgodność montażu, że diagnosta przekracza swoje uprawnienia oceniając negatywnie i niezgodny z załącznikiem nr 9 fakt skierowania otworu wentylacyjnego w kierunku tłumika wydechu. A oni uważają wespół w zespół, że tak może być, bo gazownik zawsze tak robił i nikt się nie czepiał i do tej pory

Brawo . Problem jak najbardziej na czasie. Bo gazownik zawsze tak robi i nikt się nie czepia. Przytoczyc tutaj można np . zakryty nr. VIN przez zbiornik gazu  - renault . lub montaż wtryskiwaczy czy odległości od układu wydechowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2022 o 08:38, jacek336 napisał:

Bo gazownik zawsze tak robi i nikt się nie czepia.

Ponieważ wielu z naszych "kolegów" jest ślepa.

W dniu 10.03.2022 o 08:38, jacek336 napisał:

zakryty nr. VIN przez zbiornik gazu  - renault

Tu akurat nie koniecznie wina gazownika a właściciela i zaś naszych współplemieńców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2022 o 14:03, jacek336 napisał:

cały czas monitoruje sytuacje , narazie nikt się nie podjął....

Nie bój nic ktoś podejmie wyzwanie ... . W okolicy mam stację z fajnymi chłopakami stempel maja gorący ostatnio dałem N za dziury w progach i podłodze, przednie lampy szrot , dwa dni i widzę pozytyw. Cuda się jednak zdarzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.