Skocz do zawartości

Badanie STRAZ


Anton78

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Jacdiag napisał:

Wyznaczyłeś TNBT za rok czy został 3-letni jak to nówki mają :?: :)

Ciężko powiedzieć jak to się dokładnie powinno zrobić. Niby nie powinno się wyznaczać terminu badania w przypadku badania dodatkowego ale termin następnego okresowego powinien się zmienić... Nie wyznaczyłem terminu następnego badania, w uwagach dopisałem i podkreśliłem !! że pojazdy uprzywilejowane podlegają corocznym badaniom i należy skrócić termin okresowego. Niech wydział ogarnia ;) 

No dobra ale już nie raz widziałem zwykłego pickupa pomalowanego na czerwony oklejonego napisami STRAŻ i zarejestrowanego jako specjalny. Czyli to wszystko to naciąganie ?? Nie ma opcji żeby to jakoś przerobić na specjalny/inny ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku dodatkowego badania technicznego pojazdu po zmianie rodzaju, przeznaczenia lub masy pojazdu, dla których zgodnie z ustawą następuje zmiana terminu kolejnego okresowego badania technicznego pojazdu, uprawniony diagnosta określa termin następnego okresowego badania technicznego pojazdu.

Jeśli się nie zmieniły powyższe dane to literalnie ma podstawy do zmiany terminu.

4 minuty temu, Logen napisał:

Czyli to wszystko to naciąganie ?? Nie ma opcji żeby to jakoś przerobić na specjalny/inny ?? 

Tak - naciąganie. Jest opcja - wyposażyć go w odpowiedni sprzęt strażacki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Solaris napisał:

Samochody specjalne pożarnicze, ich podział, klasyfikacja, oznaczenia znajdują się w normie pożarniczej PN-EN 1846-1. 

A coś dokładniej ?? Kto może potwierdzić spełnienie takiej normy ?? W ofercie pimotu widzę potwierdzenie kartek ale nie ma nic o straży pożarnej.

Według podziału samochodów pożarniczych na gov.pl można wyróżnić m.in:

1. samochody ratowniczo-gaśnicze;

2. samochody z drabiną/podnośnikiem;

3. samochody ratownictwa technicznego;

4. samochody ratownictwa chemicznego;

5. samochody ratownictwa medycznego;

6. samochody dowodzenia;

7. samochody do przewozu osób

8. samochody zaopatrzenia

9. inne samochody zaopatrzenia.

Czyli występuje coś takiego jak samochód pożarniczy do przewozu osób ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Logen napisał:

Czyli występuje coś takiego jak samochód pożarniczy do przewozu osób ??

Tak - a zgodnie z PORD to samochód osobowy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Logen napisał:

samochód pożarniczy to samochód specjalny

To się zgadza, pojazd służący do gaszenia pożarów jest specjalny a służący do wożenia czterech liter, to pojazd straży pożarnej a nie pożarniczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dniu 29.08.2023 o 11:22, adam1501 napisał:

a służący do wożenia czterech liter, to pojazd straży pożarnej

a czy może nim byc ciężarowy - 5 osobowy?

bo takie doczytałem  : "Samochód osobowy operacyjny straży ..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.