Skocz do zawartości

Potrzebuję zaglądnąć do homologacji


Logen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak jak w temacie.

Marka: PIAGGIO

Modelu nie znam...

Typ: C25

Wariant: C

Wersja: 0

Numer homologacji: e4*2002/24*0551*08

I takie pytanie... jak to jest robione, że w świadectwie homologacji nie ma Modelu ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Logen napisał:

jak to jest robione, że w świadectwie homologacji nie ma Modelu

Bywa, że w zagranicznych DR tez nie ma. Formalnie tym, wariant, wersja ma większe znaczenie niż nazwa handlowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Formalnie to nic nadzwyczajnego, praktycznie każda nowa naczepa Schmitz Cargobull nie ma określonej nazwy handlowej, z resztą tak samo często bywa z motorowerami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w przyczepach to raczej standard, że nie ma modelu, z tego co widać to w tym motorowerze również... ale miałem dwa :P i w tamtym po homologacji wyszedł model a w świadectwie homologacji było pusto...

Dla przykładu Piaggio

Typ: C50, Wariant: 1; Wersja: 00, numer homologacji: e1*2002/24*0485*06

W świadectwie homologacji nie było podanego modelu...

I jak to jest z motorowerami w Niemczech ?? Są tam rejestrowane czy nie ??

Edytowane przez Logen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest standardem, co normą, a co wymysłem. W każdym razie był Smart przed chwilą i tylko pod [D.1] miał wpisane DAIMLERCHRYSLER. Dalej nic, ani typu, ani modelu. Kiedy w końcu skończy się ta najświętsza świętość papugowania wszystkiego z zagranicznego dowodu rejestracyjnego. Tam się pisze producenta, który nie oznacza marki a tu się pisze markę, a nie producenta. Jak deko zaczęło się prostować z masami, to najwyższa pora zrobić porządek z markami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2022 o 10:40, Paprock napisał:

Nie wiem co jest standardem, co normą, a co wymysłem. W każdym razie był Smart przed chwilą i tylko pod [D.1] miał wpisane DAIMLERCHRYSLER.

Wg zunifikowanych kodów DR to D1 - marka pojazdu.

W dniu 19.03.2022 o 10:40, Paprock napisał:

Kiedy w końcu skończy się ta najświętsza świętość papugowania wszystkiego z zagranicznego dowodu rejestracyjnego.

Raczej zapytałbym się po cóż zawracać sobie głowę rzeczami, które nas nie powinny dotyczyć i nie mają wpływu na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Jak widać powyżej nikt na zachodzie nie kruszy kopii czy to jest marka, producent, kowal, wytwórca... wpisane co wpisane i życie toczy się dalej. U nas niestety musi być wg świętego przykazania, którego nikt nie rozumie, nie potrafi wyjaśnić.... :faint:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co. Może dla jasności, bo ci święci zza Odry wcale nie są tacy święci. Jakoś nigdy nie spotkałem w ichnim dowodzie volkswagena z wpisem VAG pod [D.1]. Ale już Alfę jako FIATA spotkałam. Raz. bo raz, ale się przytrafiło. Natomiast DaimlerChrysler, PSA, FCA, Stellantis jako marka kompletnie mi nie leży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Paprock napisał:

Natomiast DaimlerChrysler, PSA, FCA, Stellantis jako marka kompletnie mi nie leży.

A dla mnie pofik, może być i Pszczółka Maja, czyli zaś w takim przypadku jedynym właściwym rozwiązaniem jest opinia fachowca w materii czyli rzeczoznawcy i na tej podstawie wypełniać DIPy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Da rade ktoś sprawdzić jaka nazwa pojazdu kryje się pod numerem homologacji:

e1*168/2013*00250*00

Marka: KTM

Typ: KTM R2 ADVENTURE

Wariant: B

Wersja: -

Model w dowodzie KTM 890 ADVENTURE R, pytanie czy przypadkiem nazwa nie została skrócona i czy nie powinno być jeszcze RALLY dopisane ;) 

Edytowane przez Logen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O pany. Jak podchodzicie do pojazdów z emiratow arabskich ???

Mam

Marka: BMW

Model: Z4 M40i

Silnik 2998 cm3, Moc - 250 kW;

Niby pisze, że wersja na europe... typ chyba G4Z

DMC chyba 2185, Masa własna chyba 1860...

Idzie coś takiego znaleźć w homologacjach ??

Typ: G4Z; Wariant: HF91 tyle udało się ustalić ^^ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.