Skocz do zawartości

Auto wyrejestrowane- czy trzeba czerwone tablice


jary82

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to logiczne o czym piszesz :) Troche rozjaśniło mi pewne rzeczy pod kątem samego badania technicznego. Dziękuję.

Właściciela chyba może ratować tylko to że badanie  jest ważne (pierwsze na 3 lata) lub w zagranicznym dowodzie jest informacja o wykonaniu badaniu technicznym  spełniające warunki z naszymi przepisami.

Edytowane przez LimonQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie klient miał auto 3 lata w PL , wywiózł je do Austrii i tam zarejestrował , a teraz przyjechał ponownie zarejestrować w PL . Przyjechał z czerwonymi tablicami i PC na OBT , reszta była już w CEP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pierwsze badanie zwalnia z braku tablic rejestracyjnych. To jest oczywiste.

Ale jezeli ma zagraniczne oryginalne to po co czerwone ?? Dlaczego nie mozna zrobic na zagranicznych blachach ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dodatkowe jakos sie robi. Jak ma blachy i chce okresowe przed pierwsza rejestracja i dodatkowe powypadkowe to nie ma z tym problemu. Nie trzeba gonic po czerwone tablice...

Czym sie rozni okresowe od takiego dodatkowego powypadkowego pod wzgledem identyfikacji ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Logen napisał:

No dodatkowe jakos sie robi

Panie kolego zrób OBT na zagranicznych blachach - nie pierwsze. Dodatkowe robimy po skierowaniu przez organ kontroli w trybie awaryjnym dla pojazdu z zagranicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Logen napisał:

Czym się rożni okresowe od takiego dodatkowego powypadkowego pod wzgledem identyfikacji ??

Tablicami,  na pierwszym nie muszą być. Na drugim, jego wynik zależny od TR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem albo ja cos nie ogarniam albo sie nie kozemy dogadac :P

No to na podstawie przykladu.

Przyjezdza na badanie samochod sprowadzony z Szwajcarii. Posiada oryginalne tablice rejestracyjne zgodne z zagranicznym dowodem rejestracyjnym. Z dokumentow jasno wynika ze pojazd byl uszkodzony. Klient wnioskuje o badanie okresowe i powypadkowe.

No i co mam zrobic okresowe pozytywne a powypadkowe negatywne bo tablice zagraniczne sa ble ?? Ma jechac do wydzialu po czerwone tablice ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi brak TR na DBT, wynik negatywny. Jeśli są i zgodne z ZDR, to niby dlaczego miałby być problem z wynikiem ?

 

Tylko problem z dogadaniem czy zrozumieniem się :)

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Logen - musisz załapać to iż pojazd powracający do kraju tak jak w tym przypadku nie podlega pierwszej tylko zwykłemu OBT -aby to zrobić klient idzie z zagranicznym DR do WK i na podstawie tego dostaje PC gdyż dane tego pojazdu są w CEP jako zarejestrowanego w kraju, robiąc pierwszą wprowadzasz tylko dane do CEP a urząd pojazd ewidencjonuje nadając NR rejestracyjny i całą resztę - to są całkiem dwie rożne bajki - robiąc pierwszą masz wybór z ZTR lub BEZ, przy okresowym mają być polskie TR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2022 o 07:07, mirek_handlarz napisał:

Ta sugestia to jawne omijanie przepisów,

Jak w odpowiednim czasie wyślę się do CEP to grzech można by już podzielić na pół, ale najlepiej taki przypadki ustalać z WK.

20 godzin temu, Logen napisał:

No dodatkowe jakos sie robi.

Ja nigdy nie zrobiłem DBT na zagranicznych TR, bo nie do końca jak dla mnie to jest jasne. Tym bardziej że kawałek plastiku kupiony z allegro nie nazwałbym Francuską tablicą rejestracyjną. A często odróżnić nie ma szans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafi90  ta :OK: przyznana mi przez Ciebie raczej się nie należy, po analizie wpisów @IVVO doszedłem do wniosku, że moje rozumowanie było błędne, teraz już tak bym nie zrobił. Uważam, że prawidłowy tok postępowania w opisywanym przypadku to jednak najpierw wizyta klienta w WK, rozpoczęcie procesu rejestracji (PC, tablice czerwone), następnie okresowe badanie techniczne. Osobiście dołączyłbym DIP, ale uzupełnienie danych w uwagach zaświadczenia też jest dobrym rozwiązaniem. :oops:

Kolejny dowód że forum uczy i pomaga. :pwned:

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cezary napisał:

i pomaga

Chyba się jąkać. Pojadą jak po dzikiej świni a człowiek się tylko zapytał... :cry:

Edytowane przez adam1501
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, adam1501 napisał:

Pojadą jak po dzikiej świni

Też czasami tak bywa.:icon_confused:

Mnie natomiast temat uświadomił, żeby zbyt lekko niby prostej sprawy nie lekceważyć, tylko nieco się zastanowić i wyciągnąć właściwy wniosek. I to jest właśnie ta pomoc, Kolego. :offended:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.