Skocz do zawartości

Peugeot 508 rok produkcji


Rubel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem świeżym diagnostą i miałem dzisiaj pierwszą rejestrację Peugeot 508 SW. Auto sprowadzone z Niemiec. Wg. dokumentów rok produkcji był 2011 ale dla pewności sprawdziłem w prog.  AutoVin i potwierdziło  się , że rok produkcji to 2011. Korzystam również z bazy Autocentrum przy wypełnianiu Dipu 😉 Cała masa badań dopiero przede mną... Teraz dopiero zacznie się prawdziwy egzamin 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, daros89 napisał:

Wg. dokumentów rok produkcji był 2011 ale dla pewności sprawdziłem w prog.  AutoVin i potwierdziło  się , że rok produkcji to 2011. Korzystam również z bazy Autocent

Można wiedzieć według jakich dokumentów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Według Niemieckiego "Briefu" tam też widniała data pierwszej rejestracji w Niemczech, lecz nie byłem pewny czy aby rok produkcji mniej więcej pokrywa się z datą pierwszej rejestracji. Nie mając wyciągu od producenta i bazując tylko na niemieckim briefie skorzystałem z bazy AutoVin i na podstawie numeru nadwozia wyszukałem rok produkcji.

 

Podobną zagadkę mieliśmy ostatnio ze świeżym Audi SQ5 3.0 TDI z 2021 r. Pierwsza rejestracja i po chwili problem ze strony wydziału komunikacji bo auto ma dodatkowy silnik elektryczny, gdzie w briefie nie było nawet wzmianki o dodatkowym silniku elektrycznym i wg. Homologacji od producenta auto klasyfikuje się jako hybryda. W DIPie zostało wybrane, że jest JP, a w uwagach trzeba było dopisać pełne dane z wyciągu od producenta, których nie dało się umieścić w DIPie, tj. moc silnika elektrycznego. W dodatku nabywca załatwił z WK zaświadczenie o przeprowadzenie badania powypadkowego, jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, daros89 napisał:

Według Niemieckiego "Briefu" tam też widniała data pierwszej rejestracji w Niemczech, lecz nie byłem pewny czy aby rok produkcji mniej więcej pokrywa się z datą pierwszej rejestracji. Nie mając wyciągu od producenta i bazując tylko na niemieckim briefie skorzystałem z bazy AutoVin i na podstawie numeru nadwozia wyszukałem rok produkcji.

OK. OK. Jasne. Tylko że ani brief, ani dokument od producenta tutułowany "homologacją" nie podaje roku produkcji, dlatego ośmieliłem się zapytać. Na podstawie AutoVinu każdy gupi umi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2022 o 09:44, Karabinieri napisał:

I jeśli pamiętasz, jaką moc tego silnika elektrycznego wpisałeś? Dosłownie z przedziału 1-10kw czy "normalne wartości" czyli 40kw +?

W uwagach wpisałem przybliżone wartości, nie były to duże wartości bo +-10kw dla silnika elektrycznego.

W dniu 23.10.2022 o 12:34, Paprock napisał:

OK. OK. Jasne. Tylko że ani brief, ani dokument od producenta tutułowany "homologacją" nie podaje roku produkcji, dlatego ośmieliłem się zapytać. Na podstawie AutoVinu każdy gupi umi.

Rejestrujący skontaktował się z producentem i otrzymał wyciąg, odnośnie roku produkcji i łącznej mocy pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.