Skocz do zawartości

Numery silnika

berecik
 Share

Rekomendowane odpowiedzi

Przyjechało do mnie dzisiaj BMW 535 z zatrzymanym dowodem rejestracyjnym, wykonałem bad techniczne, ustaliłem wszystkie numery itp ! Klijent pojechał po dowód rejestracyjny i stał się bałagan, okazało się iż w dowodzie ma zapis "brak możliwości nabicia ". Teraz ani dowodu nie ma, a jeszcze chcą pochodzenie silnika, no i zaświadczenie o wymianie. Napewno tak jak go kupił nic nie grzebał. Taka sama sytuacja może wystąpić czasami przy amerykanach jak się "przypadkowo" znajdą te numery. Jak Wy podchodzicie do tematu ? :|

To pytanie "jak podchodzicie do tematu" powinno byc skierowane do Wydz. Kom.

skad mamy wiedziec co "pacjent" mial wpisane w dowodzie , a tym bardziej jesli jest na danej stacji poraz pierwszy.

Nie dawno mialem przypadek skierowania na nabicie numeru silnika,i kiedy prubowalem to uczynic znalazlem pole numerowe lekko je oczyscilem i ....numer byl-fabryczny.

[ Dodano: 21-06-2005, 09:06 ]

sory "próbowelem"

Skończyć raz na zawsz z tymi numerami bo wszyscy mają tylko niepotrzebne kłopoty ! W chwili obecnej to pewnie lepiej się z gościem dogadać abyśmy wszyscy mieli spokój:!:

Święte slowa,

a jak ktoś dzisiaj zabiera dowód za skorodowany numer silnika i wysyła klienta w przestrzeń kosmiczną w celu nadania noweg bezsensownego numeru, IMHO nadaje się pod sąd... koleżeński.

Piotr

Zaprosić urzędnika na stacje i niech zacznie odczytywać te numery (a jest jeszcze fajnie gorąco ), i jak gościu się dowie ,że musi z godz poczekać i jeszcze trzeba pare elementów zdemontować to go ... trafi :!: Może w tedy by coś się zmieniło :D

Wy to byście chcieli tak jak (czasami - nie zawsze) jest u nas w firmie - trzeba zrobić zmianę - robimy :D

Życie jest odrobinę bardziej skomplikowane - jak się okazuje.

O numerach silnika mówi się nieomal od zawsze. A 10 lat już w tym wszystkim siedzę :D

Dzu 108 z czerwca 2005 zostawia numer silnika [ jak ja się cieszę ] a była propozycja żeby jeszcze wpisywać nr skrzyni biegów , tylnego mostu , przekładni kierowniczej i wszystkiego co ma mumer , szkoda ze nie przeszło

Z przykrością stwierdzam, że bydgoskie urzędniczki z rejestracji dołączyły do tych fanatyków, którzy żądają numeru silnika mimo, iż w nowym dowodzie rejestracyjnym ich nie ma anie w pokwitowaniu z policji. Po prostu chore ale to tylko moja opinia. Szczerze mówiąc czekam na pierwszą sprawę w sądzie jak diagnosta odmówi wpisania nr silnika bo z dokumentów do porównania on nie wynika a z natury to się wpisuje tylko na pierwszej rejstracji i jedyny powód wpisania to bezpodstawna odmowa wymiany dowodu bądź zwrotu zatrzymanego przez policję.

Oj nie mogą zrozumieć. Z utęsknieniem czekam, aż w tym kraju będzie spójność przepisów i jak w dowodach wykreślają to niech wszędzie zniknie. A myśleliście co zrobić jak w ustawie zniknie numer silnika a na wzorze zaświadczenia nie. To wcale nie takie proste wpisać w nr silnika nie dotyczy.

Samo życie ale weekend przed nami i udanego wypoczynku życzę.

[ Dodano: Nie Cze 26, 2005 10:41 pm ]

Dodam, że temat mnie już wykańcza. Was pewnie też. Jak usuną nr silnika będzie spokój. Zapraszam do działu współpraca z jednostkami nadzoru temat szkolenie PERFEKT. Wspomniano tam o pewnej prośbie do diagnostów, której nawet nie będę komentował ale jakoś życie się musi kręcić tylko czemu kosztem diagnostów.

I chciało by się rzec: nie rzucajcie piasku w rozpędzone koła socjalizmu.

Bo jak już się uparli na ten numer silnika to go teraz usunąć nie mogą.

To jeszcze jedno hasło: staliśmy nad przepaścią a teraz zrobiliśmy krok na przód. Dobra już więcej nie komentuje. :lol::D8)

O jak miło Panie Bogusławie nie tak dawno pisał Pan że numer silnika można sobie odpuścić polemizując niędzy innymi z DZIDEK00 /kłaniam się :D /tak to jest w naszym kraju.

Ależ Panowie te numery to jest coś pięknego. Klient wydaje ok 150 pln za opinie rzeczoznawcy. W wydziale chyba z 50 pln. Za nabicie drugie 50 pln. Wraca do domu. Chowa do sejfu karte pojazdu. Wyciąga z barku oranżade. Dzwoni po sąsiada. Podczas wchłaniania napoju opowiada że jest lżejszy o dodatkowe 250 pln. Wyciąga dowód rejestracyjny żeby pokazać sąsiadowi na co poszły pieniądze a tu ........ NIC. Więc sięga bo barku po jeszcze jedną wode zródlaną. :lol:

Świat jest jednym wielkim mrowiskiem, gdzie wszystkie mrówki wytwarzają środki owadobójcze :):D

witam , mam jeszcze jedno pytanie odnośnie numerów silnika , klient ma nowy dowód , karty pojazdu nie wydano, klient nie wie czy w wydziale komunikacji mił nr silnika wpisany czy jast zapis "silnik bez numerów" a ple numerowe czyste , badanie negatywne czy pozytywne ?

• 1 month later...

czasami jest tak,że pole numerowe jest tak skorodowane,że się odczytuje jedną lub dwie literki, cyferki. To w rzeczywistości spis z natury a jednak ..... Jak to w takim razie ugryźć?

coś nie tak, merc ma na silniku 14 , to jak odczytaasz np 11 to Ci wystarczy ?

Tak, ponieważ nie mam podstaw PRAWNYCH, zeby mi to miało nie wystarczyć. Pozatym jestem diagnostą a nie jasnowidzem - nie muszę wiedzieć ile cyfr w nr silnika ma Opel kapitan z 1956 roku ani mercedes z 1985r.

Piotr Barczuk

p.s.

w 227 jest fragment poświęcony identyfikacji - polecam