Skocz do zawartości

niezgodność


rurek777

Rekomendowane odpowiedzi

czy po poprawieniu danych w cepie powiadamiają zgłaszającego niezgodność, czy trzeba śledzić samemu ?

Edytowane przez rurek777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o poprawieniu danych z poziomu SKP?  SKP nie ma możliwości poprawiania danych zawartych w CEP. Poza tym, o jakich niezgodnościach mowa? 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgłosiłem formularz niezgodności do cep. przy badaniu poj. z cep. wychodziły dane całkiem inne go pojazdu , chodzi o ciągnik rolniczy ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie sprawy to ja raczej z WK bym załatwiał, albo dzwonie sam albo klienta instruuje. Odstępuje od badania i robię ponowie jak już wszystko wyprostowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się dzieje przy migracji z cepik 1 do cepik2 z pojazdami ktore dawno nie mialy  robionych bt, nastepuje "połączenie " 2 pojazdów i wk tego nie wyprostuje, zgloszenie niezgodnosci, bt w trybie awaryjnym i cierpliwie czekać, miałem takie przypadki czas wyprostowania ok 3-4 miesiące 2😀

Edytowane przez smaug
Poprawa tresci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezgodności doczekasz się za pare miesięcy albo nigdy. Jak WK może mieć w du**e. Dzwonie i tłumaczę co jest nie tak, trzeba poprawić bo nie można zrobić BT i nigdy mi się nie zdarzyło żeby ktoś odmówił skorygowania danych. Wraca poprawione i jest git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, smaug napisał:

Tak się dzieje przy migracji z cepik 1 do cepik2 z pojazdami ktore dawno nie mialy  robionych bt, nastepuje "połączenie " 2 pojazdów i wk tego nie wyprostuje, zgloszenie niezgodnosci, bt w trybie awaryjnym i cierpliwie czekać, miałem takie przypadki czas wyprostowania ok 3-4 miesiące 2😀

Miałeś jakąś wiadomość o wyprostowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafi90 napisał:

nigdy mi się nie zdarzyło żeby ktoś odmówił skorygowania danych.

Widocznie nigdy nie trafiłeś na połączone w CEP pojazdy, na których rozłączenie WK czeka kilka lub kilkanaście miesięcy.

4 godziny temu, smaug napisał:

zgloszenie niezgodnosci, bt w trybie awaryjnym i cierpliwie czekać,

Dokładnie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, smaug napisał:

Tak się dzieje przy migracji z cepik 1 do cepik2 z pojazdami ktore dawno nie mialy  robionych bt, nastepuje "połączenie " 2 pojazdów i wk tego nie wyprostuje, zgloszenie niezgodnosci, bt w trybie awaryjnym i cierpliwie czekać

Bywa tak zwłaszcza w przypadku pojazdów z krótkim numerem, który się powtarza w różnych markach lub modelach.

 

17 godzin temu, Rafi90 napisał:

Dzwonie i tłumaczę co jest nie tak, trzeba poprawić bo nie można zrobić BT i nigdy mi się nie zdarzyło żeby ktoś odmówił skorygowania danych.

WK może coś skorygować jak jest niezgodność danych zawartych w DR ze stanem faktycznym a jak w DR jest wszystko OK tylko dane w CEPiK-u się nie zgadzają to tylko formularz niezgodności zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu miałem przypadek, ciągnik Ursus C 330, w DR wszystko gra z ciągnikiem, w CEP  pod  tym numerem rejestracyjnym Władimirec T25 z tym samym numerem nadwozia. Wyprostowane przez WK.

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie , mam dwa ciągniki rolnicze które , powiem tak , nakładają na inne o tym samym nr. seryjnym a reszta danych jest inna , dlatego trzeba sprawdzać po pobraniu dane z cepiku i  dane w dowodzie

Wyprostowane przez WK. może sami się pomylili to i wyprostowali

„8. W przypadku stwierdzenia niezgodności innych danych zawartych w dokumencie, o którym mowa w § 2 ust. 1 pkt 1 lit. a, z danymi zawartymi w centralnej ewidencji pojazdów, uniemożliwiającej wprowadzenie danych do ewidencji, uprawniony diagnosta wydaje zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu z wynikiem pozytywnym i wpisuje tę niezgodność do zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu i do rejestru, informuje o tym, poza systemem teleinformatycznym obsługującym centralną ewidencję pojazdów, administratora danych i informacji zgromadzonych w centralnej ewidencji pojazdów oraz zamieszcza odpowiedni wpis o terminie następnego badania technicznego w dowodzie rejestracyjnym pojazdu.

9. W przypadku wystąpienia administratora danych i informacji zgromadzonych w centralnej ewidencji pojazdów do uprawnionego diagnosty o wyjaśnienie niezgodności danych zgromadzonych w centralnej ewidencji pojazdów, uprawniony diagnosta wyjaśnia tę niezgodność, w szczególności w oparciu o dostępne dane, i informuje o tym, poza systemem teleinformatycznym obsługującym centralną ewidencję pojazdów, administratora danych i informacji zgromadzonych w centralnej ewidencji pojazdów. W przypadku gdy nie jest on właściwy do wyjaśnienia tej niezgodności lub nie może jej wyjaśnić, informuje o tym, poza systemem teleinformatycznym obsługującym centralną ewidencję pojazdów, administratora danych i informacji zgromadzonych w centralnej ewidencji pojazdów, podając uzasadnienie.”

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po zgłoszeniu niezgodności dostałem wiadomość zwrotną po jakichś 2 miesiącach. Napisali, że zdiagnozowali problem, działają i za jakieś półtora miesiąca ma być wszystko git. Później już nie było żadnych wiadomości ale jak sprawdzałem to już ogarnęli sprawę, ale ile to dokładnie trwało to nie wiem :P 

Badanie oczywiście można zrobić w trybie awaryjnym bez wysyłania do cepika ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Logen napisał:

ile to dokładnie trwało to nie wiem

Aby wyrobili sie do następnego przeglądu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

18-08-2023 wykonałem OBT z wynikiem P, następnego dnia pojawia się Pani z pretensjami, że w cepiku brak badania, sprawdzam - badanie jest wprowadzone, ale nie ma terminu następnego badania, tel. do WK Kielce, oni badanie widzą, ale terminu NBT też nie, po konsultacji mam wysłać niezgodność do cepiku, wczoraj przyszła odpowiedź, badanie i termin są widoczne, sprawdzam, z poziomu skp terminu dalej nie widać, zrobiłem fotkę, wysłałem do cepik, odpowiedź - skontaktuj się z dostawcą oprogramowania bo w cepiku jest ok, dzwonię do WK Kielce, oni też nie widzą, wyślą więc zgłoszenie od siebie. Długi opis, ale przecież setki milinów na cudeńko przekazane i jak pięknie działa.:faint:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak dla informacji z poprzedniego postu, problem dalej jest, działają informatycy z Patronatu, działają z COI, działa WK Kielce, a pani z cepiku, napisała że widzi przedmiotowe badanie i w związku z tym nic nie może pomóc. :rotfl:

Przed chwilą tel. od informatyka z Patronat-u, może w ciągu miesiąca uda się problem rozwiązać. Na pytanie - a jak okrd zatrzyma do kontroli i mimo posiadania wpisu w DR i zaświadczenia a braku widoku NTB w cepiku czy może dokonać blokady, tego nie wie nikt. Kino, jak to podsumowuje @Paprock.:nausea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.