Skocz do zawartości

Samochód specjalny - pogotowie techniczne/warsztat


Ardianek

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, adamos napisał:

też się przydaję

Nie do końca - jest tacho to ma być zalegalizowane - nie ma to nie wnikamy dlaczego - nie licząc kilku przypadków obowiązkowego wyposażenia.

Wczorajszy temat - trochę odbiega od postu głównego  - zatrzymany DR przez ITD za tacho - samochodzik przerobiony z 6t na 3,5t z tacho - brak legalizacji - 7700 grzywna dla przedsiębiorcy + 2000 dla kierowcy + jak mówił właściwe wszczęcie postępowania dla diagnosty który to puścił. Brak UDT na windę od zawsze. Więc pojechał szukać szczęścia gdzieindziej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno - pewien Pan znany z wypowiedzi na temat stacji - zawiadomił UM iż w moim województwie w czasie kontroli ITD w ciągu jednego dnia zatrzymano przez ITD 14 DR za stan techniczny pojazdów - złożył doniesienie na nadzór nad stacjami o niewywiązywanie się ze swoich obowiązków nadzoru nad stacjami i diagnostami - WK musiało podjąć działania w tej kwestii - po otrzymaniu wyjaśnień z ITD okazało się iż kontrola była na autostradzie przebiegającej przez województwo i żaden pojazd nie był badany na naszych stacjach - ot taka sprawa. Dlatego jeśli WK dostanie  oficjalne pismo to musi działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, IVVO napisał:

 Dlatego jeśli WK dostanie  oficjalne pismo to musi działać.

Wiem że musi, ale wynik tych działań to nie zawsze odebranie uprawnień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, IVVO napisał:

Wczorajszy temat - trochę odbiega od postu głównego  - zatrzymany DR przez ITD za tacho 

Z tym tacho, to trochę przesada. Za brak UDT od razu czapa, ale jak tacho nie wymagane (tak wiem, że musi być legalizacja). Mam wrażenie, że ten pojazd miał tylko 3,5t na papierze...Bo pewnie ITD też bez powodu go nie sprawdzało....Temat śmierdzi na odległość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Rafi90 napisał:

ale wynik tych działań to nie zawsze

To nie szyba, czy starta opona - trudno się wytłumaczyć z braku legalizacji diagnoście / tym bardziej jeśli jest stara wklejka/- robię zdjęcia przy BT i widać czy to jest tacho czy licznik 

 

46 minut temu, adamos napisał:

miał tylko 3,5t na papierze..

Tak jak mówisz - bliźniak z tyłu - a ładowności zostało z 300kg - nie wnikałem czy był przeładowany czy nie bo właściciel chciał mnie wziąć "na litość"  jak to mu ciężko .... i wypadałoby klepnąć za choćby te 7 koła co popłynął 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.