Skocz do zawartości

Reset komputera po połączeniu VPN


mr.kajak

Rekomendowane odpowiedzi

Od dnia 10.03.2023 pojawił się problem na kilku stacjach z połączeniem cepik. Po połączeniu vpn i po okolo 2 minutach komputer się resetuje i pojawia się tak zwany niebieski ekran Windows. Zgłoszenie do helpdesku zrobione. Aktualizacja Windows nie pomaga.
Zna ktoś już ktoś rozwiązanie tego problemu?

Wiem że na innych niektórych stacjach też wystąpił ten problem w tym samym dniu. 
Na jednym ze zdjęć przesyłam kod błędu windowsa. 

E4FC52F1-7B72-4A5A-86C4-A9E1B0B21DCB.jpeg

3EDD2BA1-ABD7-4350-B11E-B39BDDF972A2.jpeg

Edytowane przez mr.kajak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, mr.kajak napisał:

jednym ze zdjęć

Zdjęcia ekranu najlepiej robić przy pomocy klawisza "print screen"

printscreen.png.d8b7353b0b1b4c69a9704d57a2a2f617.png

Potem w paint-cie Ctrl+V ...

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy u nas ten sam problem od soboty na obydwu stanowiskach. Komputery z Windows 7.  Dołączam się do pytania o rozwiązanie problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lat na SKP mam Nortona 360 - 10 stanowisk za około 170pln - zainstalowany na kompach i telefonach służbowych. Zawsze poluję na promocję - można kupić nawet za 95pln. Ma też "chmurę" 75GB gdzie trzymam ważne pliki i kopię rejestru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, IVVO napisał:

Nortona 360

U mnie Norton 360 uznaje program Stacja SQL za potencjalnie niebezpieczny i go blokuje. Miałem tak na wiele lat temu na Windows 7 i dlatego przeszedłem na Kasperskiego. Teraz zainstalowałem W11 i kupiłem Nortona. Niestety znowu Norton blokuje Stacje. Pomogło wpisanie Stacji SQL do wyjątków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, radekd2 napisał:

Norton blokuje Stacje

Wystarczy program dać w ustawieniach do zaufanych i po problemie. Każdy antywirus miej znane programy traktuje po macoszemu i stara się na niego wpłynąć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już ma być darmowy antywirus to polecam "Panda Dome", prosty, niewymagający wielkich zasobów systemowych, niesprawiający problemów takich jak np awast,  pewniejszy niż Defender w win 7. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, IVVO napisał:

Od lat na SKP mam Nortona 360 - 10 stanowisk za około 170pln - zainstalowany na kompach i telefonach służbowych. Zawsze poluję na promocję - można kupić nawet za 95pln. Ma też "chmurę" 75GB gdzie trzymam ważne pliki i kopię rejestru

AVG też miałem w wersji płatnej. Póki co zainstalowałem Nortona, ustawiłem wyjątki i działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, radekd2 napisał:

gdy mamy Windowsa 10/11 to w zupełności wystarczą wbudowane "Zabezpieczenia Windows"

I instalowanie jakichś antywirówsów tylko dodatkowo obciąża komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.