Skocz do zawartości

Auto z Japonii rejestrowane w Wielkiej Brytanii z krótkim VIN-em możliwość rejestracji w PL


szym1234

Rekomendowane odpowiedzi

honda

Witam,

Jaka możliwość rejestracji?

BT negatywne, wniosek o odstępstwo, brak oznaczenia kategorii M1, wiec wyciąg z homologacji? - Honda Polska nie udostępnia, więc pismo do Japonii?

Auto jest jak oryginał więc musi też spełnić warunki dla ruchu prawostronnego dodatkowo.

Ktoś przerabiał podobny temat?

image.thumb.png.ac901d57df2497de1f5df4073aac0678.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze raz z której strony kierownica bo nie bardzo rozumiem tego zdania

32 minuty temu, szym1234 napisał:

Auto jest jak oryginał więc musi też spełnić warunki dla ruchu prawostronnego dodatkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje odstępstwo na nr nadwozia i umieszczenie kierownicy.

3 godziny temu, szym1234 napisał:

odkupione od US Army

A jakim cudem DR jest z Anglii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na vin odstępstwo,  jeżeli idzie o brak M1 w dowodzie to różne były tego interpretacje. Tu widzę MPV, private light goods,  to nie koniecznie musiał być osobowy. Inna sprawa to tak bardzo bym się nie sugerował tym co piszą w angielskich  dokumentach,  tam często są błędy, ostatnio robiłem motocykl M1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź odnośnie odstępstwa, była w skrócie taka aby przedstawić dokument na podstawie którego to pojazd M1. Pomijam uzupełnienie dokumentów, tłumaczeń itp . (Nie ja osobiście wypełniałem dokumenty ale właściciel pojazdu przyszedł po radę.) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, wojteczek napisał:

jeżeli idzie o brak M1 w dowodzie to różne były tego interpretacje.

Jeżeli chodzi o "angliki" to w moim WK interpretacja jest jedna. Jeżeli WK jakiegoś kraju UE z jakiegoś powodu w DR nie wpisał M1 to przyjmujemy, iż nie jest to M1.
Nie nam jest dociekać przyczyn tego stanu rzeczy.

Ja się zgadzam z tą interpretacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, radekd2 napisał:

w moim WK interpretacja jest jedna. Jeżeli WK jakiegoś kraju UE z jakiegoś powodu w DR nie wpisał M1 to przyjmujemy, iż nie jest to M1.

Ciekawe czy w Twoim WK również nie stosuje się przepisów przy zmianach konstrukcyjnych o uprawnionej jednostce, oświadczeniu producenta itd. jeśli pojazd nie ma wpisanej kategorii.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pojazd jest z rynku japońskiego to oczywistym jest że europejskiej homologacji posiadać nie będzie :P 

I tak trzeba pisać odstępstwo na VIN to przy okazji się jeszcze dopisze kierownicę po złej stronie i po problemie :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2023 o 10:08, radekd2 napisał:

Jeżeli chodzi o "angliki" to w moim WK interpretacja jest jedna

Ja tak już któryś raz czytam i dochodzę do wniosku że to wasze WK to jakaś zbieranina niedouków i wyrzutków bo bzdura za bzdurą u was się dzieje.

W dniu 15.04.2023 o 09:32, szym1234 napisał:

 przedstawić dokument na podstawie którego to pojazd M1.

Myślę że to najbardziej prawidłowa ścieżka bo jest wiele ZDR w których nie ma wpisanej kategorii. Brak wpisu w DR nie oznacza że pojazd z M1 nagle stał się niczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.