Skocz do zawartości

Zakwestionowany rok produkcji - salon Polska


kincior

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, kincior napisał:

W dowodzie pieczątki też nie mam z tego powodu.

Bo czegoś nie rozumiem, dał wynik pozytywny i nie wbił pieczątki w dowód ? 

Miejsca już nie było ?

A jak to umotywował ?

 

Co raz ciekawiej się robi.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadałoby koledze po  fachu dać pstryczka w nos, ale chyba najlepiej będzie pojechać za rok na inną SKP i tyle. Choć pieczątka powinna znaleźć się w DR to dla Ciebie jako użytkownika większego znaczenia mieć to nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2023 o 23:48, kincior napisał:

 dziadek z skp 

Stara szkoła.

13 godzin temu, Mecher napisał:

 dał wynik pozytywny i nie wbił pieczątki w dowód ? 

 

 

Edytowane przez wadi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, zbitur napisał:

Coś mi się wydaje, że na tej sprytnej stacji rządzi i decyduje właściciel.

Nie musi rządzić. Takie praktyki to "norma" by wymusić na posiadaczu pojazdu wizytę w WK i załatwienie do końca problemu roku produkcji , adnotacji itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta nie jest od wymuszania i stosowania "norm" wyssanych z palca, jest od wykonania Badania Tech. zgodnie z zakresem i warunkami technicznymi. Oczywiście może klientowi coś dodatkowo podpowiedzieć, ale to już z własnej i nieprzymuszonej woli. Amen. :wink:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kincior, napisz sobie krótką wiadomość do VW o treści:

Cytat

Zwracam się z prośba o podanie homologowanych danych techniczny pojazdu marki VOLKSWAGEN o nr VIN: WVWZZZ3BZXX038476 tj.

- roku produkcji,

- maksymalnej mocy znamionowej silnika oraz

- największą dopuszczalna masę całkowitą przyczepy z hamulcem i bez hamulca,

w związku z dużym prawdopwodobniestwem błędnie określonych tych danych technicznych przez uprawnionego diagnosty na SKP.

Z góry dziękuje za odpowiedz.

Wiadomość wyślij na adres: customer@care.volkswagen.pl

 

Jak dostaniesz odpowiedz to jedz do diagnosty i niech przeprasza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłałem już podobne maile do kilku marek. Rok produkcji większość udostępnia ale nie wszystkie. Co do danych technicznych to czasami jakieś podstawowe informacje uzyskałem, ale zazwyczaj kierują do działu homologacji i wskazują na pozycje w cenniku która zazwyczaj wynosi 200-500 zł :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczyniłem pewne ustalenia własne i uważam, że datą produkcji dla passata w wersji sedan  jest  19-10-1999r. Wersja z climatronikiem i siedzeniami pokrytymi tkaniną, fabrykę opuścił na 15" calowych felgach ze stali z przyjemnym 20 zaworowym silnikiem 1,8 ze skrzynią biegów mającą 5 przełożeń i faktycznie wyposażany na rynek polski bo nawet nie posiada reflektorów przeciwmgłowych. Tyle powiedzieli mi na podstawie numeru vin. Nie mam zamiaru zastanawiać się co diagnostę, którego lokalizacji nie znamy, a warto było by poznać, skłoniło do takiej aktywności - jak dla mnie to wykonał przez nikogo nie zlecane badanie dodatkowe polegające na ustaleniu danych i ustalił je błędnie. W tych smutnych czasach mało jest okazji do bezceromonialnego darcia łacha gdy ktoś się ewidentnie wygłupi i ciekawi mnie gdzie takiego mistrza o bolszewickiej czujności można znaleźć. Nasz kolega nainspirowny jest widocznie przez GK do tego by grzebać w bombie przy pomocy narzędzia za użycie którego tylko on poniesie odpowiedzialność, bo niczym innym jest ta sytuacja - a co się wydarzy jeśli użytkownik zacznie nachodzić WK w celu wykonania zaleceń umieszczonych w zaświadczeniu - według mnie będzie namawiał WK do dokonania wpisów niezgodnych ze stanem faktycznym. 

Edytowane przez Vercyngetoryks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Vercyngetoryks napisał:

że datą produkcji dla passata w wersji sedan  jest  19-10-1999r.

Jest niemożliwe z powodu

W dniu 10.06.2023 o 22:48, kincior napisał:

data pierwszej rej. 20.05.99. 

 

Godzinę temu, Vercyngetoryks napisał:

którego lokalizacji nie znamy, a warto było by poznać,

Znamy, tylko nie ujawniamy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.