Skocz do zawartości

Zakwestionowany rok produkcji - salon Polska


kincior

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni, 

auto to VW Passat b5 zakupiony w polskim salonie. Jestem drugim właścicielem, od 2007 r. Rok produkcji w dr 1999, data pierwszej rej. 20.05.99. 

I po 15 latach bezproblemowych BT, dzisiaj problem. Uśmiechnięty diagnosta wyszedł do mnie i zarzucil mi niedopełnienie formalności. Chodziło o kreseczki w polach dotyczących masy przyczepki (nie mam haka). I news, dowiaduję się, że rok produkcji auta to 1998. Łyknąłem to wszystko jak pelikan, dostalem kwita do WK i mam teraz to naprawiać. Dodam, że diagnosta nie sprawdził tabliczki, a na moja sugestię o szybach z 99 machnął ręką, dla niego to 98 rok i już.

Nr Vin tez mówi co innego, 10 litera to X, więc 99.

Jeszcze raz wspomnę, auto nie sprowadzane, salon Polska, 24 lata bez problemu, aż nagle dziadek z skp dostal program i robi szopkę. Jestem przekonany, że sie pomylił, a ja teraz będę biegał jak pajac do wk.

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kincior napisał:

Nr Vin tez mówi co innego, 10 litera to X, więc 99.

W VIN jest rok modelowy, nie jest tożsamy z rokiem produkcji. Może to być, ale wcale nie musi, rok wyprodukowania pojazdu.

 

11 godzin temu, kincior napisał:

a na moja sugestię o szybach z 99

To znaczy że szyby są z tego roku. Masz pewność, że nie miał "przygody" ?

 

11 godzin temu, kincior napisał:

Co o tym sądzicie?

To  

 

11 godzin temu, kincior napisał:

teraz będę biegał jak pajac

  do producenta. Jeśli chcesz mieć pewność, oraz udowodnić 

 

11 godzin temu, kincior napisał:

dziadek z skp

że nie miał racji, lub przeprosić, iż ją miał 

 

11 godzin temu, kincior napisał:

i mam teraz to naprawiać.

Co tu chcesz naprawiać ? 

Danych pojazdu się nie naprawia, to nie mięso, one się nie psują. Jeśli już to trzeba to wyprostować/poprawić. Do omyłki mogło także dojść np. przy wymianach DR. 

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mecher napisał:

lub przeprosić, iż ją miał

Przeprosić? Za co? Za to, że auto w tej skp , czasami u tego samego człowieka lata przechodziło przeglądy bez problemu i wątpliwości co do rocznika i braku informacji w dr? Za to, że na podstawie dokumentu z badań technicznych z zeszłego roku (było brak takich informacji) dokonałem w 2022 wymiany dr (w poprzednim również był rok 1999 i brak kreseczki w miejscach dotyczących masy z przyczepką). A może za to, że to wszystko przy aucie z 99 czy 98 nie ma żadnego znaczenia, jak i te kreseczki w miejscu masy z przyczepką, skoro nie mam haka? Więc tak czy siak diagnosta wykonał goownopracę, zmuszając mnie do jeszcze większej goownopracy. Taką pracą to my nigdzie nie zajdziemy.

 

I teraz meritum co do szyb: auto bez przygód, szyby przód 99 (poza czołową, bo była wymieniana przeze mnie) tył 98 (kropki od 1 do 3).

 

O ile sie nie mylę, to mamy styczeń 99 i grudzień 98.

20230611_135113.jpg

20230611_135144.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro już tu taka gównoburza powstała, to może byś zapodał VIN, to ktoś by się na ten temat wypowiedział dodatkowo- jeśli zechcesz podać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kincior napisał:

Nr Vin tez mówi co innego, 10 litera to X,

A tu podałeś "Z"

 

Godzinę temu, kincior napisał:

WVWZZZZ3BZXXX038476

i dodatkowe 2 cyfry/litery. VIN musi mieć 17 znaków, a nie 19 :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by oznaczało, że jednak się nie myliłem. 

A taki oto dokument otrzymałem od diagnosty.

 

 

Załącznik usunięty z powodu

Cytat

© JAPA Software. Wszelkie prawa zastrzeżone. Produkt przeznaczony wyłącznie do wykorzystania przez licencjobiorcę. Publikowanie danych technicznych pochodzących z tego programu w całości lub we fragmentach w jakiejkolwiek formie elektronicznej lub pisemnej - zabronione.

 

 

Edytowane przez Jacdiag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kincior napisał:

A taki oto dokument

To nie jest żaden dokument, to tylko karta papieru z wydrukiem z programu SKP PRO. Bo gdyby się na nim oprzeć, to producent tego programu i tak umyje ręce. Choć sam uważa go za najlepszy na rynku.

A co ci powypisywał w zaświadczeniu z badania technicznego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kincior

Podjedź do pierwszego lepszego ASO VW i poproś o wydruk z systemu z rokiem produkcji.
Jeżeli masz daleko do ASO to napisz email.

Jeżeli potwierdzi się rok produkcji na 1999 to z wydrukiem podjedź do SKP i poproś o korektę badania technicznego.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Żadne dekodery ani cyferki na szybach nie dają pewności. Producent  może Ci podać rok produkcji, i to jedyne pewne info

PS: 19.01. 1999 data produkcji. Info z ASO pewnie 100%

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2023 o 19:58, kincior napisał:

Uzupełnić to wszystko. Badanie pozytywne.

16865062749666115573173776561228.jpg

Diagnosta ustalił dane na podstawie programu które dane pobiera z księżyca? Nowe, nie znałem :) Szkoda że nie napisał na jakiej podstawie ustalił te dane. F.3 to tabliczka. A reszta? przy O2 była wyliczanka?  :)

Edytowane przez LimonQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Produkt przeznaczony wyłącznie do wykorzystania przez licencjobiorcę.

Pan G.K. chyba trochę zaspał przy cenzurowaniu.

Na jakiej podstawie dostał to klient, skoro produkt jest do wykorzystania tylko przez licencjobiorcę ?

Dobrze, że żadnej kary nie będzie dla licencjobiorcy, bo by pewnie zrezygnował z dalszego używania takiego programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosłem wrażenie, jakby dostał zabawkę i właśnie odkrył w moim aucie Amerykę, o czym świadczy brak zajrzenia pod maskę, na tabliczkę znamionową. Na "dowód" dostałem wydruk z tego ichniego kataloguVIN JaPa.

A teraz to ja muszę się bujać z tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się tam nie bujał, ten ich dekoder nie ma żadnej mocy sprawczej, co potwierdził właściciel programu cenzurując wydruk. A jest wart mniej niż papier toaletowy. Bo z toaletowego jest przynajmniej jakiś pożytek.

Za program jaki jest  używany, odpowiada właściciel stacji. Diagnosta, może co najwyżej zasugerować, który jego zdaniem jest dobry, jeśli przedsiębiorca chce takiego zdania posłuchać. Jednak decyzję i tak podejmuje właściciel. Choć raz się zdarzyło, że właściciel  nowo otwieranej stacji, oparł się na na zdaniu diagnosty (to z autopsji).

Chcę wierzyć, że diagnosta, być może młody stażem, przyjął zapewnienie w wyjątkowość produktu, dlatego nie sprawdził roku produkcji w innych źródłach. 

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Logen napisał:

Ja bym nic z tym tematem nie robił.

Gorzej dla diagnosty jeśli autor tematu zechce "coś" zrobić i udowodni diagnoście błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, michal_k napisał:

Gorzej dla diagnosty jeśli autor tematu zechce "coś" zrobić i udowodni diagnoście błąd.

Nie zamierzam nikomu robić "krzywdy", mam nadzieję, że namówię człowieka do zmiany. Jeśli natomiast będzie chciał mi udowodnić, że to on ma rację i w nosie ma moje argumenty to pewnie podejmę inne kroki.

Natomiast w całej sprawie, której moim zdaniem nie powinno w ogóle być zirytowało mnie to, że auto od 23 lat przechodzi bt, dwukrotnie był zmieniany dr, od co najmniej 10 lat bt robione na tej skp i problemu nie było, aż w tym roku takie PIERDOŁY zostały wyciągnięte i strzał w mój układ nerwowy, ten rok produkcji. Przecież te wagi z przyczepką nie mają jakiegokolwiek znaczenia, skoro nie mam haka. Dla mnie wycieczka do WK to dzień w d..., a potem kolejny na odbiór dr (Poznań). Ja nie mam czasu na wykonywanie nieefektywnej pracy, nic nie wnoszącej. I tak już zostałem zaangażowany zbyt mocno w temat.

I co ciekawe, nie jestem jedyny. Moi znajomi nie mają w dowodzie co najmniej jednej z tych wag z przyczepką i nigdy nie mieli problemu.

4 godziny temu, Logen napisał:

Wynik badania jest pozytywny. Ja bym nic z tym tematem nie robił.

Ale już mi zaznaczyli, że jak nie zrobię, to mnie pogonią za rok, bo wszystko jest zapisane. W dowodzie pieczątki też nie mam z tego powodu.

Edytowane przez kincior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już to można podjechać do VW po jakiś dokument potwierdzający rok produkcji tak żeby diagnoście wytłumaczyć żeby zszedł na ziemię i przestał traktować programu XXX jak wyrocznię. Dane z tego programu można co najwyżej traktować jako pomocnicze... błędów tam tyle co nie miara...

Co do pustych miejsc w dowodzie to nie powinno ich tam być, Skoro pojazd może ciągnąć przyczepę to masy przyczep powinny być wpisane, tak samo moc pojazdu. Ale to już musisz podziękować wydziałowi komunikacji bo oni te dane gdzieś zjedli. Jak diagnosta ustala te dane na podstawie informacji z programu XXX to też nie szaleje :P Co nie zmienia faktu, że brak tych informacji nie wpływa na wynik badania technicznego, zresztą jak już zauważyłeś w tym roku, wynik badania i tak pozytywny.

A co do badania to za rok jedz na jakąś inną stację i po problemie. Stacji jak grzybów ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.