Skocz do zawartości

Zatrzymane PC, nieodebrany DR w WK, brak OC


Annamiss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kupiłem swoję pierwsze auto w grudniu 2018r i poszedłem je zarejestrować w wydziale.. Dowód miałem do odbioru z początkiem stycznia 2019r. czego nie zrobiłem, przegląd był do początku kwietnia 2019, ubezpieczenie OC do końca kwietnia 2019r na poprzedniego właściciela... W czerwcu tamtego roku jechałem tym autem, złapała mnie policja i zatrzymała mi dowód wirtualnie z powodu braku przeglądu, braku ubezpieczenia się niedopatrzyli...od tamtej pory auto stało w garażu....

Co mogę zrobić w takiej sytuacji? Chcę wrócić do normalnego życia, więc muszę to naprawić, co zrobić krok po kroku by była znów możliwość jazdy tym autem?

wiem, że sytuacja jest smieszna i to z mojej winy, popełniłem masę błędów wkraczając w dorosłe życie.... Najbliższa mi osoba z rodziny popełniła samobójstwo na moich oczach i wpadłem w totalną traume i depresję, reszta rodziny na mnie wg nie zwracała uwagi i zostałem z tym sam, przez co odleciałem w złe towarzystwo, narkotyki,alko itp... ogarnąłem się i chcę się jakoś poukładać.Dlatego prosiłbym o nie komentowanie tego że odwaliłem, tylko o wskazówki jak to naprawić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze opłacić ubezpieczenie, następnie pojechać odebrać dowód rejestracyjny po czym wykonać badanie techniczne (oczywiście na lawecie bo samochód się po drodze legalnie poruszać nie może) i gotowe, możesz samochodem jeździć (jeśli okaże się sprawny).
Potem zostanie tylko opłacenie kary z UFG za okres braku ubezpieczenia..

Powodzenia bo to z całą pewnością nie jest śmieszna sytuacja.

Wysłane z mojego moto g(60) przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. 

Trochę poznałem się na ludziach i wiem że większość polskiego społeczeństwa lubi bardzo hejtować gdy ktoś narobi sobie kłopotów na własną rękę...

 Orientuję się Pan może ile taka kara może wynosić i po jakim czasie ją dostane od założenia ubezpieczenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DURP napisał:

Powodzenia bo to z całą pewnością nie jest śmieszna sytuacja.

te kary z UFG to na "szczęście" tylko za rok bieżacy - może w Twojej sytuacji warto by było przez prawnika postarać się uniknąć ich płacenia - trauma, psycholog.. może jakaś skrucha itp. 7200 zl kary za brak OC to kwota warta zastanowienia 

Edytowane przez nesiasps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, DURP napisał:

następnie pojechać odebrać dowód rejestracyjny

Dowiedz się w swoim Wydziale Komunikacji czy wydadzą Tobie dowód rejestracyjny bez ważnego badania technicznego. Niestety WK w Poznaniu nie wydaje DR bez ważnego BT. Czy zgodne to z prawem czy nie, tego nie wiem. 

Edytowane przez thefilinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, thefilinek napisał:

Dowiedz się w swoim Wydziale Komunikacji czy wydadzą Tobie dowód rejestracyjny bez ważnego badania technicznego.

Nie wydadzą. Odbiór DR to rejestracja pojazdu (decyzja), więc wymagane jest ważne badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim z daniem w pierwszej kolejności badanie i zawarcie OC inaczej bez ważnego OC i badania nie odbierze dowodu. Z OC też jest różnie, niektóre firmy podnoszą cenę jeżeli pojazd nie posiada aktualnego badania. Zainteresowany skoro tu pisze to jest internetowy, poszukać w jakiejś porównywarce, zawrzeć polisę przez internet, czym szybciej tym lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o badanie to ja to widzę tak:

1. Skoro policja Ciebie zatrzymała za brak BT, jedziesz z pokwitowaniem policji na SKP.

2. Udajesz się do WK (warto wcześniej wykupić OC) po odbiór dokumentu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za pomoc Panowie.

W obecnych czasach to nawet ten prawnik dużo kosztuje, także przyjmę na klatę tą karę nie ma co dodatkowych kosztów robić.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DR zatrzymany jest "wirtualnie" nie fizycznie - wizyta w WK całkowicie zbędna - należy w pierwszej kolejności rozwiązać problem braku OC - choć brak OC nie ma wpływu na wynik BT ale rozsądek nakazuje pojazd ruszać z miejsca z ważnym OC. Potem należy dostarczyć pojazd na SKP i jeśli będzie sprawny to diagnosta może na podstawie wyniku pozytywnego odblokować zatrzymany elektronicznie DR . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Vercyngetoryks napisał:

to diagnosta może na podstawie wyniku pozytywnego odblokować zatrzymany elektronicznie DR . 

Po warunkiem, iż autor ma jeszcze pokwitowanie, za ten zatrzymany DR. A skoro minął rok od tego faktu, to śmiem w to wątpić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Vercyngetoryks napisał:

DR zatrzymany jest "wirtualnie" nie fizycznie - wizyta w WK całkowicie zbędna

Ale niezbędne jest czytanie ze zrozumieniem od pierwszego posta...

 

12 godzin temu, Annamiss napisał:

Dowód miałem do odbioru z początkiem stycznia 2019r. czego nie zrobiłem,

Zatrzymali na 99% "przeterminowane" PC.

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak ani pokwitowania ani dowodu rejestracyjnego nie ma to raczej będzie problem z wykonaniem badania :P 

Jakiś dokument do badania trzeba przedstawić, albo szukamy pokwitowania albo do wydziału po czerwone tablice i pozwolenie czasowe :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze trzy tygodnie temu miałem takiego, zgubili trzy miesiące wcześniej pokwitowanie, policja wydała duplikat czy "cóś" podobnego. ale dwa dni na to czekali

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ale na pokwitowaniu jest powód skierowania na badanie,

Macie 100% pewności, że skoro klient mówi, że "za brak badań", to rzeczywiście za brak badań ?

A może jeszcze usterki dopisali, albo po kolizyjne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Jacdiag napisał:

Zatrzymali na 99% "przeterminowane" PC.

no to nie wiem - niech autor się wypowie czy zatrzymali pozwolenie czasowe czy nie zatrzymali - mógł go nie zabrac jak jechał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdyby miał PC, to bez PP u mnie nie zrobi, gdy jest zatrzymane.

Powód skierowania na badanie jest wypisany na pozwoleniu, ja nie jestem Jackowski, by mi się coś tam w nocy przyśniło, za po policja zatrzymała.

Moja dobra wola w tym temacie, może się objawiać co najwyżej, wysłaniem klienta do "dobrych chłopców". Żadna ze mnie wróżka zębuszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.