Skocz do zawartości

Zatrzymane PC, nieodebrany DR w WK, brak OC


Annamiss

Rekomendowane odpowiedzi

TAK, ale jaki to ma sens bez odblokowania, a przecież nie wiem jaka jest przyczyna skierowania na badanie wypisana na PP

Nie doczytałem dokładnie, bo kot sie szwendał, więc musiałem zmienić

 

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak aktualnego badania było wpisane i kazali mi po prostu zrobić przegląd. Robiłem ich w bambuko, że zapomniałem i nie mam ze sobą, żeby mi nie zabrali miękkiego dowodu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Annamiss napisał:

Robiłem ich w bambuko,

To teraz sam jesteś w missbambuko :hihi:

 

11 minut temu, Annamiss napisał:

że zapomniałem i nie mam ze sobą

czyli jednak masz, źle zrozumiałem w pierwszym poście.

12 minut temu, Annamiss napisał:

Brak aktualnego badania było wpisane

Było ale się zbyło, może tak a może i nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Mecher napisał:

TAK, ale jaki to ma sens bez odblokowania

taki że to starczy dla WK do wydania twardego dokumentu - no i ten nie będzie zablokowany

Jak prawnik drogi to są porady darmowe przy gminach, starostwach.... trzeba poszukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim nie wystarcza. Ponad rok temu miałem taką sytuację, wypisałem że to może być uznane za powód odblokowania DR, gdyż nie jest znana przyczyna skierowania na badanie. Póżniej klient się nie pokazał, więc nie wiem, czy pokazał jakiś duplikat PP, czy zrobił gdzie indziej inne badanie, czy coś innego

Więc teraz tłumaczę i nie robię badania, od tamtej pory nie był jeszcze tak uparty klient. Na razie woleli iść na policję i prosić, a niektórzy znależli PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mecher napisał:

wypisałem że to może być uznane za powód odblokowania DR

I zaś wyszło nie tak, jak powinno miało być, a być miało - "wypisałem, że to nie może być uznane za powód odblokowania DR ... "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem kwit, brak aktualnych badań technicznych pojazdu.

Czyli wykupić OC, lawetą na przegląd z tym kwitem z policji? I wtedy do wydziału po twardy dowód tak? 

Po co potrzebny Vin ? 

Wolałbym pozostać tu anonimowy 

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Annamiss napisał:

Po co potrzebny Vin ? 

Po numerze VIN możemy sprawdzić statut pojazdu w CEPiK. Na przykład czy policja zablokowała Ci pozwolenie czasowe czy zwykły dowód rejestracyjny. Ale jak znalazłeś "kwit" z policji to na nim jest informacja co Ci zablokowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za pomoc, w czwartek wolne więc ogarnę temat w końcu jak trzeba.

Pozdrawiam

 

Edytowane przez Annamiss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jacdiag changed the title to Zatrzymane PC, nieodebrany DR w WK, brak OC

A skąd pewność, że w CEP jest na jakie badanie skierowany ?

14 minut temu, aboz napisał:

Zwłaszcza w sytuacji, gdy przyczyną zatrzymania jest BBT.

Zwłaszcza że tak twierdzi klient,a co jest w PP ? Może jeszcze jakąś usterkę dołożyli ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.06.2023 o 20:48, radekd2 napisał:

Po numerze VIN możemy sprawdzić statut pojazdu w CEPiK.

A Ty to jesteś punkt informacyjny, czy Stacja Kontroli Pojazdów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wgląd do cepiku, a tam BBT, dalej nie wnikam, wykonuję OBT ponieważ mogę identyfikować pojazd zgodnie § 2. 1. zakresu, natomiast gdybym odmówił i trafił na kumatego mógłby mi grzecznie powiedzieć - nie zna Pan przepisów, należałoby się doszkolić. Nigdy nie chciałbym czegoś podobnego usłyszeć. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem badania gdzie było zatrzymane z za ich brak, co było w PP, ale w CEP było zagrożenie bezpieczeństwa. Jeszcze nie miałem by w CEP stało o BBT

No sorry, ja nie wróżka zębuszka, Jackowski, czy inna Błażkowa Z Ronda, by wiedzieć czy to BBT, czy BBQ. A klient to sobie może ... skorzystać na stacji z WC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież w CEP jest informacja o tym że zostało pokwitowanie wydane i jaki jest jego numer. Jeśli jest to proszę klienta o papierek. Za brak badań to pół biedy ale DBT to zawsze cepik + pokwitowanie. Nigdy bym inaczej nie zrobił bo jakby się okazało że w pokwitowaniu pisze że uszkodzenia powypadkowe, a miałby LPG to...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem jest w CEP - brak badań technicznych i wtedy moim zdaniem można zrobić OBT bez PP.

Nie miałem sytuacji by w CEP i na PP było co innego, czasem w CEP Zagrożenie Bezpieczeństwa a w PP uszkodzenia po kolizji i wtedy PP niezbędne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ma takie zdanie na powyższy temat :

BBT - brak badań - identyfikacja na podstawie cepiku mi wystarcza i opłata jak za OBT

PZB - pojazd zagraża bezpieczeństwu równoznaczne z udziałem w kolizji - identyfikacja na podstawie cepiku wystarcza i opłata jak za DBT po kolizji

PZP - pojazd zagraża porządkowi w ruchu drogowym równoznaczne z konkretnymi usterkami wymienionymi przez OKRD - jeżeli klient nie ma pokwitowania i wyraża zgodę na DBT po kolizji i taką też opłatę, to identyfikacja na podstawie cepiku wystarcza, jeżeli nie wyraża zgody to musi mieć pokwitowanie żeby badanie było wykonane. Amen.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, cezary napisał:

A ja ma takie zdanie na powyższy temat :

Jeszcze jest WOS - wymagania ochrony środowiska ale to też bezproblemowe bo są tylko trzy możliwości do sprawdzenia - hałas, emisja spalin i wycieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, cezary napisał:

PZB - pojazd zagraża bezpieczeństwu równoznaczne z udziałem w kolizji

Guzik prawda ... wszystkie z kodami usterek wypisanymi w powodzie skierowania, jak powód zatrzymania DR mają (przynajmniej u mnie) właśnie "Zagrożenie Bezpieczeństwa". Nawet godzinę temu miałem taki powód zatrzymania DR a powód skierowania 3.3.a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Mecher napisał:

Nawet godzinę temu miałem taki powód zatrzymania DR a powód skierowania 3.3.a

Ale mnie to kompletnie nie wzrusza, ani nie przeszkadza w sprawie identyfikacji na podstawie cepiku. I o tym gawędzimy. 

Inną sprawą jest wysokość opłaty za badanie, nie ma pokwitowania to DBT po kolizji, jest pokwitowanie to wtedy zgodnie z wpisem w nim zawartym. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.