Skocz do zawartości

Zmiana ilości miejsc w motocyklu


jarek95

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Czy ktoś z Was spotkał się z takim zagadnieniem ? Motocykl zarejestrowany w PL w DR S1-1 motocykl fizycznie posiada dwa miejsca wszystko wygląda fabrycznie w niemieckim briefie (klient posiadał w dokumentach kopie ale nie on wykonywał pierwsza rejestrację równierz jest wpisane jedno miejsce)

Czy można wogóle myśleć o ZK w tym wypadku ? Jeśli tak to jakie dokumenty są potrzebne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, jarek95 napisał:

Jeśli tak to jakie dokumenty są potrzebne

To zależy od ciebie.

Jeśli jesteś w stanie sam ogarnąć temat (czujesz się na siłach), czy wszystko jest zgodnie z "sztuką", to nic.

Jeśli chcesz się czymś podeprzeć, mieć podkładkę, możesz wymagać opinii rzeczoznawcy.

Tylko niech to będzie opinia, bo z opinią bywa tak, że "rzeczoznawca" zainkasuje kasę, a wypoci, iż to diagnosta musi stwierdzić czy wszystko jest dobrze. Więc dostajesz kawałek papieru, z którego nic nie wynika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Rafi90 napisał:

Różnica między DMC a MW jest na tyle duża żeby pomieścić pasażera?

Tak, nie mam pojęcia dlaczego został ten motocykl zarejestrowany jako jedno osoby to jest normalnie fabryczny pojazd wyposażony w podwójną kanapę gdybym to ja robił pierwszą rejestrację to bym rozważał czy to nie jest omyłka w brifie bo miałem już takie sytuacje.

6 godzin temu, Mecher napisał:

To zależy od ciebie.

Jeśli jesteś w stanie sam ogarnąć temat (czujesz się na siłach), czy wszystko jest zgodnie z "sztuką", to nic.

Jeśli chcesz się czymś podeprzeć, mieć podkładkę, możesz wymagać opinii rzeczoznawcy.

Tylko niech to będzie opinia, bo z opinią bywa tak, że "rzeczoznawca" zainkasuje kasę, a wypoci, iż to diagnosta musi stwierdzić czy wszystko jest dobrze. Więc dostajesz kawałek papieru, z którego nic nie wynika.

Po nowelizacji przepisów jest problem z ZK jak robić osobowe i ciężarowe wiadomo gorzej z innymi kategoriami pojazdów, jakoś czas temu miałem podobny problem w specjalnym campingowym nowy pojazd (integra) miała w DR 3 miejsca a fizycznie (powstałe w procesie produkcyjnym) cztery po naradzie w WK zrobiłem ZK (choć defacfo żadnych zmian nie było bo pojazd został wyprodukowany z czterema miejscami choć w homo i DR miał 3) TDT na kontroli miało problem z tym badaniem choć nie byli w stanie do końca sprecyzować jaki. Normalnie bym temat olał ale to Nasz stały klient i nie chce mu odmawiać jeśli da się to zrobić. Co do opinii jako posiadacz nr RS i wpisu na listę ministerialną powiem tak jeśli rządacie opinii bierzcie tylko taki od rzeczoznawców z wpisem na listę. Ja akurat głównie zabytki robię i ew. weryfikuje pola numerowe bo niestety temat wszelkich ZK stał się mało wygodny zarówno dla rzeczoznawców jak i diagnostów w dodatku za 80zł :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku zmiany liczby miejsc w motocyklu to nie występują żadne przepisy regulujące takie zmiany. Od 1 lipca nic w tej kwestii nie powinno się zmienić. Służba techniczna niby ma dotyczyć tylko zmian wyszczególnionych w warunkach technicznych. Jak będzie w praktyce to się dopiero okaże. 

Miałem już podobne przypadki z motocyklami. Dotyczyły motocykli sprowadzanych z Francji, tam były wykorzystywane przez służby mundurowe i na tylnym fotelu mieli mocowane dodatkowe wyposażenie, przez co były rejestrowane jako 1 osobowe. Po demontażu dodatkowego wyposażenia następowało odblokowanie tylnego fotela i nic nie stało na przeszkodzie aby wykonać zmiany na pojazd 2 osobowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, jarek95 napisał:

nie mam pojęcia dlaczego został ten motocykl zarejestrowany jako jedno osoby to jest normalnie fabryczny pojazd wyposażony w podwójną kanapę

Kanapa to nie wszystko. Kolejna sprawa nie wiesz jak pojazd opuścił fabrykę. Miałem kilka miesięcy temu Triumpha z salonu PL, zarejestrowany na 1 osobę. Oczywiście jak kupujesz nówkę to  proponują zestawy do przeróbki na 2 osobowy w atrakcyjnej cenie, ale badanie po ZK robisz we własnym zakresie już po zarejestrowaniu. Ja swoich moto mam kilka i mimo że wszystkie mają wpisane w dowodzie 2 miejsca to w 2 przypadkach  wolałbym iść pieszo niż jechać na takim siedzeniu, a kanapy długie dwuosobowe, podnóżki, uchwyty dla pasażera. Syna cross też kanapę ma długą że i 3 osoby by usiadły ale pasażer stopy to nie wiem gdzie postawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.