Skocz do zawartości

autobus szkolny


lukii

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie

 

Jestem przed egzaminem praktycznym powoli przygotowuje się.

 

Założmy że mamy autobus szkolny. 

 

Badanie okresowe - zaswiadczenie standardowe - na dole w pkt2 wpisujemy spełnia warunki dla autobus szkolny? (oczywiscie po sprawdzeniu war dodatkowych)

Badanie dodatkowe - w typ zaswiadczenia wpisujemy dodatkowe autobus szkolny? i nie okreslamy nastepnej daty badania czy okreslamy? jak to wygladac ma poprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

13 minut temu, lukii napisał:

Badanie okresowe - zaswiadczenie standardowe - na dole w pkt2 wpisujemy spełnia warunki dla autobus szkolny? (oczywiscie po sprawdzeniu war dodatkowych)

Tak.

13 minut temu, lukii napisał:

Badanie dodatkowe - w typ zaswiadczenia wpisujemy dodatkowe autobus szkolny? i nie okreslamy nastepnej daty badania czy okreslamy? jak to wygladac ma poprawnie

Wróć do rozporządzeń i sprawdź jakie są rodzaje badań dodatkowych oraz czy na ich podstawie określa się NTBT, jeśli tak, to kiedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o dodatkowe badanie techniczne nie wplywa ono na termin okresowego chyba ze zmienia sie typ pojazdu (np: z auta przewozącego udzi na autobus rok na 6 msc wtedy ma

 

Bardziej chodzi mi o to co wpisujemy w rodzaj badania , bo nie mogę tego znaleźć 

 

dziekuje za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lukii napisał:

Bardziej chodzi mi o to co wpisujemy w rodzaj badania , bo nie mogę tego znaleźć 

Szukaj w miejscu, gdzie są podane badania dodatkowe i ich zakres. Może tam nie ma badania na autobus szkolny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz co jest zakresie okresowego badania tech. 

4) sprawdzenie warunków dodatkowych dla pojazdów, określonych w § 17–22, § 38–42 i § 52 rozporządzenia o warunkach technicznych. 

§ 22. 1. Autobus szkolny powinien być tak zbudowany, 

Tak więc jak na badaniu okresowym autobusu szkolnego sprawdzasz dodatkowe warunki i zgodnie z przypisem 4 w cenniku pobierasz opłatę za obt + poz.7.5, badanie nazywa się tylko okresowe . Sprawdź co jest w pozostałych  § i w cenniku czy jest za opłata 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok

Szukałem ale szczerze pogubiłem się w tym.

 

Wychodzi na to ze nie ma dodatkowego osobnego badania dodatkowego na autobus szkolny (jak bus100)

Czyli w rodzaj badania wpisujemy okresowe i sprawdzamy jego zakres czy spełnia nastepnie w pkt2 wpisujemy pojazd spelnia warunki dla: autobus szkolny?

Dobrze rozumiem

A jak to wygląda gdy autobus przyjeżdża z badaniem okresowym ważnym jeszcze 5 msc i chce tylko zaświadczenie ze spełnia (bo np przystosował autobus) do przewozu dzieci czyli autobus szkolny, wystawiamy zaswiadzenie druk ogolny, rodzaj zaswiadzenia co wpisujemy? tez okresowe? jaka date waznosci dajemy badania?

 

Dziekuje Wam za czas jaki dla mnie poświęcacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, lukii napisał:

Dobrze rozumiem

Dobrze.

16 godzin temu, lukii napisał:

jak to wygląda gdy autobus przyjeżdża z badaniem okresowym ważnym jeszcze 5 msc i chce tylko zaświadczenie ze spełnia

Skoro nie ma takiego badania to co najwyżej badanie okresowe możesz zrobić. Chyba, że zmieniła się liczba miejsc, masy itp to trzeba zrobic zmiany konstrukcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, lukii napisał:

(bo np przystosował autobus) do przewozu dzieci czyli autobus szkolny,

 A widziałeś taką tabelkę :

Lp.

Rodzaj pojazdu

Podrodzaj pojazdu

Kategoria homologacyjna

kod

nazwa

kod

nazwa

1

2

3

4

5

6

13

04

autobus

01

miejski M2, M3

14

02

międzymiastowy

15

03

turystyczny

16

04

szkolny

17

99

inny*

:?: 

 

 

https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20220001849/O/D20221849.pdf

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.