Skocz do zawartości

Motocykl z USA


Putynek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.  Przyjechał motocykl z USA na PC i próbnych tablicach.  Dokumenty zostały w Urzędzie. Czy robić OBT, Ustalenie Danych i DBT powypadkowe na wniosek klienta( W dokumentach był Salvage), czy OBT po raz 1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób ustalenie danych , Pierwsze badanie + masz Selvage więc z automatu , oczywiście z dopiskiem na wniosek właściciela pojazdu powypadkowe .

To ty odpowiadasz prawnie  a nie WK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Janusz72 napisał:

Rób ustalenie danych , Pierwsze badanie + masz Selvage więc z automatu , oczywiście z dopiskiem na wniosek właściciela pojazdu powypadkowe .

To ty odpowiadasz prawnie  a nie WK

No właśnie zrobiłem Okresowe, ustalenie danych i powypadkowe na wniosek klienta. Nie zaznaczyłem, w programie ,że  to okresowe badanie po raz 1. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Logen napisał:

To co bez DIPa takie robicie ?? Czy do zwykłego okresowego dorzucacie... A światła chociaż homologację europejska miały ??

Okresowe +DIP+ Dodatkowe powypadkowe na wniosek klienta zrobiłem. Światła były Ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Putynek napisał:

Okresowe +DIP+ Dodatkowe powypadkowe na wniosek klienta zrobiłem. Światła były Ok.

Masz salvage to powinieneś zaproponować klientowi dodatkowe powypadkowe, ale klient nie musi go zrobić, może będzie robił je u konkurencji. Napisz jakiej marki moto to w ciemno część z nas powie czy światła miały homo. A najlepiej Vin to go oglądniemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Janusz72 napisał:

masz Selvage więc z automatu 

 

2 godziny temu, wojteczek napisał:

Masz salvage

Nic nie ma, bo jak pisał autor

 

14 godzin temu, Putynek napisał:

Dokumenty zostały w Urzędzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mecher napisał:

Nic nie ma

Ale ma info od klienta, kopię titla, czy coś innego, w każdym razie wie że salvage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ale jaki był powód przyznania salvage to my tu na forum nie rozkminimy, większość przypadków to kolizja, a może po złodzieju, albo został wyłowiony z oceanu.   Tego często sami właściciele nie chcą wiedzieć, wolą sobie wmawiać że okazyjnie kupili z lekko zarysowanym zderzakiem Ja nie napisałem że musi koniecznie zrobić dodatkowe badanie, napisałem że powinien zaproponować klientowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. Zalany po powodzi.

 

A jakby się okazało np. że producent stwierdził, iż pojazd jest nie naprawialny i nie może być dopuszczony do ruchu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2023 o 12:20, aboz napisał:

A jaki był cel rejestracji czasowej (podstawa prawna) wpisany w PC?

Art.74 ust.2 pkt.2c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dojazd na badanie, więc pojazd nie był zarejestrowany w Polsce na stałe, a co za tym idzie, podlega badaniu okresowemu przed pierwszą rejestracją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, aboz napisał:

podlega badaniu okresowemu przed pierwszą rejestracją.

Tak się przyjęło, ale rejestracja czasowa na wniosek to też rejestracja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim WK, jeśli zostało wydane PC i potrzebne są dane do jego rejestracji, to urząd nie akceptuje DIP, tylko chce dane aby były wpisane w zaświadczeniu w uwagach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, thefilinek napisał:

W moim WK...

Czyli WK stosuje przepisy wprost i jak napisał:

35 minut temu, michal_k napisał:

rejestracja czasowa na wniosek to też rejestracja

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2023 o 08:22, michal_k napisał:

Tak się przyjęło, ale rejestracja czasowa na wniosek to też rejestracja.

Czyli data rejestracji czasowej będzie datą pierwszej rejestracji w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, aboz napisał:

data rejestracji czasowej będzie datą pierwszej rejestracji w Polsce?

Każdy urząd robi inaczej, ale przecież w PC wydanym do czerwonych tablic widnieje właśnie ta data jako data I rejestracji w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, aboz napisał:

U mnie zawsze jest przekreślona.

A czy przekreślenie eliminuje ją z adnotacji widocznych w CEP czy to tylko radosna twórczość urzędnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aboz napisał:

U mnie zawsze jest przekreślona.

A jest poprawiona na drugą przy właściwej rejestracji czy też pozostaje pierwotna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.