Skocz do zawartości

Niezgodność numerów briefów


bertone122

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć jestem w trakcie rejestracji samochodu z Niemiec, od Niemca otrzymałem w sumie pięć briefów, cztery duże i jeden mały, rejestruję auto przez pośrednika, najpierw dałem mu mały brief i najnowszy duży z tym że w małym jest wpisany numer dużego ale nie najnowszego tylko następnego w kolejności i na szczęście pośredniczka zadzwoniła do mnie że jest pod urzędem i żebym przywiózł pozostałe, na tych starszych są stempelki że zostały unieważnione i to mnie zmyliło ☺️ dowiozłem jej wszystkie i mam nadzieję że w poniedziałek wszystko się wyjaśni i że procedura pójdzie dalej, mieliście taki przypadek? Jak to działa w Niemczech?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, bertone122 napisał:

Jak to działa w Niemczech?

W polu 16 jest wpisany numer dużego briefu, który musi się zgadzać. Jeśli zabraknie miejsca w dużym briefie to wydawany jest nowy, a stary unieważniony jest zwracany właścicielowi - stąd masz taką pokaźną kolekcję unieważnionych zapełnionych dokumentów.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, michal_k napisał:

stary

Ok tylko zastanawiam się jak to się stało że w małym briefie wpisany jest numer dużego briefu na którym nie było nazwiska ostatniego właściciela? Dlaczego nie wpisali numeru najnowszego briefu na którym jego nazwisko już jest 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, bertone122 napisał:

Dlaczego nie wpisali numeru najnowszego briefu na którym jego nazwisko już jest

Albo pomyłka albo masz jakiś stary mały brief.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, michal_k napisał:

pomyłka

Widać pomyłka bo mały brief ma jeszcze aktualne badanie do 07.2024, ehh tego się nie spodziewałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownik wydziału oddał dokumenty mojemu pośrednikowi w rejestracji a ten przekaże je swojemu człowiekowi od zadań specjalnych, który z kolei napisze i wyśle odwołanie do wydziału w Niemczech żeby naprawili swój błąd 🙈 ciekawe ile to potrwa, ktoś wie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Cześć wam diagności:) właśnie sobie przypomniałem o tym temacie toteż celem uzupełnienia i zamknięcia tematu oznajmiam wszem i wobec że przyszła korekta z Niemiec i moja niszczarka pieniędzy uzyskała polskie blachy 

IMG_20230929_194231.thumb.jpg.e4f7eb6566f58caead00770e0d9ba4f3.jpgIMG_20230929_194327.thumb.jpg.ed8ba660b9ddc96175547c8fbff7a704.jpg a żeby nie było za pięknie już spowrotem stoi na podnośniku z wybebeszoną skrzynią biegów bo nie wiem czy wiecie ale ja jestem elektromechanikiem z zawodu i z zamiłowania :) 

To auto ogólnie jest od tego żeby stać na podnośniku i generować koszta :) ale na biednego nie trafiło

Jutro będę montować mechatronikę, która ponoć jest bolączką tych skrzyni

IMG_20231002_120430.thumb.jpg.67f86e8da2b51544ca8d36f36a82a11e.jpg

Dziś mi przyszła z naprawy (jedyne 1950 zł) 

A czy to koniec? Oczywiście że nie ;)

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.