Skocz do zawartości

Dokumenty belgijskie


CichyG60

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono. Mam może trochę głupie pytanie, ale znajomy chce kupić auto z Belgii. Generalnie wszystko jest ok, jedynie mamy wątpliwości co do dokumentów. Otóż kupujący ma do samochodu tylko dowód rejestracyjny deel 1 i wyciąg ze świadectwa homologacji. Czy nie powinno byc jeszcze do tego deel 2? Jak to wygląda dokładnie. W internecie jest sporo starych tematów i nie wiem do czego się odnieść.

IMG-20230808-WA0012.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też mi się tak wydaję. Kiedyś były takie duże dowody jakby A4, a teraz chyba jest jakiś nowy wzór z którym się nie spotkałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowód rejestracyjny nowy Belgijski  2 częściowy  ,  jeżeli wydział komunikacji wyda PC to robisz wtedy badanie .

A Belgijski  2 częściowy  do badania 

Najlepiej się udać do WK i zapytać czy im to wystarczy jeżeli tak to niech wydadzą pozwolenie czasowe , nie będzie problemu przy badaniu .

Najlepiej mieć to od nich na piśmie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, CichyG60 napisał:

 dowód rejestracyjny deel 1

Wydaje się że wystarczy bo :

Cytat

8. W przypadku gdy do wniosku o rejestrację pojazdu sprowadzonego z państwa członkowskiego wnioskujący o rejestrację
pojazdu nie dołączył części II dowodu rejestracyjnego, o którym mowa w ust. 7, w szczególności w przypadku jej
utraty albo zniszczenia, organ rejestrujący uznaje część I dowodu rejestracyjnego za wystarczającą do zarejestrowania pojazdu
po zwróceniu się do organu właściwego do rejestracji pojazdu w państwie członkowskim, w którym pojazd był zarejestrowany,
i otrzymaniu z tego organu potwierdzenia w postaci papierowej albo elektronicznej, że pojazd był zarejestrowany
w tym państwie i może być ponownie zarejestrowany w innym państwie członkowskim.

Ale zapewne @michal_k nas jednoznacznie pouczy jak jest w rzeczywistości. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś osobiście przerabiałem taki temat z niemieckim briefem, ale to była droga przez mękę. Wolałbym tego uniknąć. Generalnie najbezpieczniej mieć del 1 i del2 i wtedy sprawa jest jasna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, CichyG60 napisał:

Kiedyś osobiście przerabiałem taki temat z niemieckim briefem, ale to była droga przez mękę. Wolałbym tego uniknąć.

A jednocześnie

 

1 godzinę temu, CichyG60 napisał:

ale znajomy chce kupić auto z Belgii.

to jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, CichyG60 napisał:

Jak to wygląda dokładnie.

Rejestracja zależy od tego, czy Belgia odpowie pozytywnie na zapytanie polskiego urzędu. Jeśli nie - będzie odmowa.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, CichyG60 napisał:

Witam szanowne grono. Mam może trochę głupie pytanie, ale znajomy chce kupić auto z Belgii....

Jeżeli auto jest z Belgii i jeszcze w Belgii to ogarnąć komplet dokumentów.
Jeżeli auto jest już w PL i sprzedaje pan iksiński to niech on ogarnia komplet polskich dokumentów czyli rejestruje na siebie w tym przypadku a potem sprzedaje z polskim DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, cezary napisał:

Michał zawarł wszystkie znaki zapytania w jednym zdaniu, dalsze roztrząsanie tematu jest już bezprzedmiotowe. Amen. :silent:

Dokładnie tak. Uzyskałem konkretne informacje o które mi chodziło. Dziękuję wszystkim za pomoc 😉

Temat do zamknięcia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.