Skocz do zawartości

Zmiana DMC z 40t na 44t


FALCONIT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zwiększał ktoś z Was DMC w Polskim dowodzie rejestracyjnym z 40 na 44t?

Samochody jeżdżą praktycznie tylko na trasach Belgia Holandia gdzie klienci legalnie laduja ponad 40t a na to że Polski samochód to max 40 t kręcą nosem i a nie chciał bym zakończyć współpracy..

Samochody volvo Euro 6, na tabliczce homologacja w każdym jest na 44T.

Dostałem jeszcze wskazówkę żeby zaznaczyć że pojazd będzie wykorzystywany w transporcie intermodalnym.  

Jeśli ktoś przechodził taką drogę będę wdzięczny za wskazówki jak za to się zabrać w urzędzie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transport intermodalny 42t, kontener 44t - określić MMC zestawu - na odstępstwa tylko jeśli przewozi ładunek niepodzielny - ale ogólnie - życzę powodzenia z ITD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ITD to nie problem. 

Nie jeździmy do PL a jeśli już to nie z ładunkami powyżej 40t to tylko po to żeby legalnie jeździć po Belgii Holandii 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jeździcie po Polsce to MMC zestawu w DR -a jeśli  przepisy pozwalają na 44t to sprawa wewnętrzna danego kraju i ich przepisów. Ale wjazd do PL to jak wcześniej pisałem + zezwolenie chyba klasy 6 lub 7. Technicznie jak to wykonać - jeśli masz wyciąg z homo to do WK z nim aby wpisać na jego podstawie MMC zestawu - jeśli nie masz to na okręgową - ustalić dane które potrzebujesz i z zaświadczeniem do WK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem takie samo pytanie do ludzi na fb na grupie przewoźników i bardzo dużo ludzi się odezwalo że można i mają w dowodach bez problemu wbite 44 inni za to że tylko wpis dostali a u mnie w urzędzie nie chcą nawet o tym słyszeć. 

Czeski film, szukam podstawy żeby rozmawiać z kierownikiem WK i mu pokazać na jakiej podstawie może to być robione. 

Edytowane przez FALCONIT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozycji F.3 w DR nie zmieni ale 

7 minut temu, aboz napisał:

Może się to odbyć jedynie wpisem w DR "Zespół ... kg"

jak najbardziej i nie trzeba tu żadnej filozofii - taki wpis jest zawarty w ustawie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem go wczesniej niestety, chce zamknąć ten temat i pomoc w przyszłości tym co będą mieć taki problem.
Wielu to ma inni że się nie da...
Chce wyjaśnić temat do końca a nie jak w wiekszosci tematów jest jest i temat się kończy bez konkretnej odpowiedzi.

Wysłane z mojego SM-G981U przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest prosta. Czym innym są masy konstrukcyjne, a czym innym masy dopuszczalne w danym kraju. Pojazdy rejestruje się w oparciu o warunki krajowe i dane techniczne w DR mają im odpowiadać. Stąd też producenci homologują swoje pojazdy na konkretny rynek mimo, iż homologacja europejska jest wspólna dla wszystkich. Tu pojawiają się jeszcze kwestie samego pojazdu. Jeśli jest to ciągnik siodłowy o dwóch osiach, to z mas dopuszczalnych w Polsce wynika, że bez przekraczania przepisów, w pewnych konkretnych kombinacjach może stanowić część pojazdu członowego, którego DMC wynosi 42 tony. I taka wartość powinna znaleźć się w DR pod pozycją F3, jeśli parametry konstrukcyjne na to zezwalają. I to wynika z przepisów krajowych. Dla transportów przekraczających masy dopuszczalne jest odpowiednia adnotacja w DR i w przypadku transportu na terenie Polski, odpowiednie zezwolenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy w polu F3 jest 40 a w dowodzie jest wpis zespół pojazdów 44t jest to przyzwolenie na poruszanie się zestawem 44t np w Belgii gdzie jest w tym kraju 44t?
To samo volvo rejestrowane w Belgii ma w dowodzie 44t. Tak jak w homologacji.
Widziałem osobiście ponieważ kierowca Belgijski pokazywał mi masy w jego dowodzie rejestracyjnym.

Wysłane z mojego SM-G981U przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, FALCONIT napisał:

Gdy w polu F3 jest 40 a w dowodzie jest wpis zespół pojazdów 44t jest to przyzwolenie na poruszanie się zestawem 44t np w Belgii gdzie jest w tym kraju 44t?

Tak.

 

24 minuty temu, FALCONIT napisał:

To samo volvo rejestrowane w Belgii ma w dowodzie 44t.

Już pisałem na czym to polega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doastałeś materiał co i jak. Podzwoń, popytaj i dowiesz się konkretów jak załatwić sprawę. To nie są łatwe rzeczy ze względu na luki w przepisach. Pojazdy rejestruje się w danym kraju, a nie na dany kraj. W jednym państwie jest tak, w drugim siak. Gdzieś się traktory rejestruje bez ograniczania V-max, gdzieś indziej wózki Dolly, a jeszcze gdzieś podejmowane sa próby rejestrowania pociągów samochodowych składających się co najmniej z trzech pojazdów. Unia Unią a i tak każdy kraj po swojemu robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, duchu napisał:

ciągnika 2 osiowego

MMC dla 2-osiowego ciągnika to czasami jest w granicach 65t /szczególnie Volvo i Scania/ - więc 42/44 to pikuś - wszystko zależy od naczepy nie ciągnika jaką masę naczepa  odda na siodło / ale przy tych masach to zezwolenia na ponadnormatywne / ale to  kolegę z postu nie interesuje - chodzi o legal bez zezwolenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, IVVO napisał:

więc 42/44 to pikuś

ale 44 nie dla

W dniu 4.09.2023 o 07:51, IVVO napisał:

Transport intermodalny 42t, kontener 44t

 

w przypadku 2 osiowego , a  o tym było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytaj u producenta! 

Art. 2. Użyte w ustawie określenia oznaczają:

61) maksymalna masa całkowita – największą masę pojazdu obciążonego osobami i ładunkiem, określoną przez produ centa pojazdu;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Udało się uzyskać wpis w dowodzie rejestracyjnym w polu adoracje urzędowe
F3 - 44000kg
na podstawie dokumentu z Volvo polska o określonej dmc zespołu pojazdu dla tego pojazdu o numerze vin.




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.