Skocz do zawartości

Zmiana z cięzarowego N1 2 miejsca na specjalny kempingowy 4 miejsca


marceli2

Rekomendowane odpowiedzi

Podobne tematy już się przewijały ale nie do końca rozwiązane. Czy jest możliwa zmiana rodzju pojazdu z cięzarowego N1 na specjalny kempingowy z jednoczesną zmianą ilości miejsc z 2 na 4? Wiem, badania wytrzymałościowe są potrzebne przy zmianie liczby miejsc w sam. ciężarowym ale po zmianie będzie on specjalnym- czy są przeciwwskazania? Oświadczenie o przebudowie z PKD jest, faktura za usługę jest, wyciąg z homologacji na dołozone siedzenia zintegrowane z pasami jest (wystawione przez ITS). Co jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Ale 9f jest o zmianie ilości miejsc w sam. ciężarowym a zmiana ilości miejsc będzie w specjalnym. 9i jak najbardziej- oświadczenie producenta o punktach mocowania w procesie produkcyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, marceli2 napisał:

Ale 9f jest o zmianie ilości miejsc w sam. ciężarowym

A w jakim chcesz dokonać zmian ? Przecież sam napisałeś :

1 godzinę temu, marceli2 napisał:

Czy jest możliwa zmiana rodzju pojazdu z cięzarowego N1

:nausea:

To o co "kaman". @michal_k podpowiedział i należy się do tego zastosować. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, marceli2 napisał:

Ale 9f jest o zmianie ilości miejsc w sam. ciężarowym a zmiana ilości miejsc będzie w specjalnym.

"W samochodzie ciężarowym o maksymalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony (kategorii N1) o nadwoziu rodzaju BA oraz BB mogą być wprowadzone zmiany konstrukcyjne polegające na zwiększeniu liczby siedzeń lub zmianie położenia siedzeń, powodujące zmianę rodzaju pojazdu na samochód osobowy lub specjalny, o którym mowa w przepisach o rejestracji pojazdów, jeżeli są spełnione wymagania techniczne dotyczące wytrzymałości siedzeń i ich mocowania oraz kotwiczenia pasów bezpieczeństwa, potwierdzone badaniami na zgodność z wymaganiami Regulaminów nr 14 i 17 EKG ONZ, wykonanymi przez jednostkę uprawnioną albo Dyrektora Transportowego Dozoru Technicznego. Siedzenia powinny być wyposażone w pasy bezpieczeństwa spełniające wymagania Regulaminu nr 16 EKG ONZ. [...]

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już będzie specjalny i będzie chciał dodać miejsc to :„§ 9j. W samochodzie osobowym i specjalnym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 7,5 tony mogą być wprowadzone zmiany konstrukcyjne polegające na zwiększeniu liczby siedzeń lub zmianie położenia siedzeń, jeżeli są spełnione wymagania techniczne dotyczące wytrzymałości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Ciężarowy, VAN do 3,5t, pierwsza rejestracja 2022 (nie pamiętam który miesiąc)  W lipcu 2023 przeszedł zmiany konstrukcyjne na specjalny - kempingowy. W cep następne BT do lipca 2025r. Czy BT nie powinno przypadkiem być do lipca 2024?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, laptop napisał:

SKP źle wyznaczyła

A skąd ta pewność ? Może to jednak nie wina skp, może diagnosta w uwagach napisał, że termin powinien być odpowiednio skrócony, a WK przeoczył. :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, laptop napisał:

ak wynika z CEP

Zdarzało się, że pomimo skrócenia terminu przez WK w CEP nadal widoczny jest termin pierwotny. Więc może zawinił tylko CEP ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, cezary napisał:

kto strzelił babola już niekoniecznie.

No nie wiem, nie wiem czy tak nie wiadomo ;)

13 minut temu, michal_k napisał:

w CEP nadal widoczny jest termin pierwotny

Fakt, jest taka szansa. Miałem kiedyś klienta, który w dowodzie miał termin krótszy niż wyświetlał CEP.

specjalny.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele WK, w których skracanie  terminów OBT dla pojazdów specjalnych się po prostu nie przyjęło. W Lublinie fabrycznie nowe pomoce drogowe dostają (a na pewno jeszcze 2-3 lata temu tak było) BT na 3 lata. I jest to świadome działanie WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, michal_k napisał:

Zdarzało się, że pomimo skrócenia terminu przez WK w CEP nadal widoczny jest termin pierwotny.

Każdy nowy samochód z LPG. W DR na 1 rok w CEPIKu na 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a użytkownik pojazdu to co, bez winy? Jako kierujący zna ustawę, a przynajmniej powinien. Ktoś się pomylił, nie sprawdził, poszło na 3 lata, jednak to nie zwalnia kierującego z odpowiedzialności bo ten posiada uprawnienia i wie że s. specjalny podlega corocznemu badaniu.  Podsumowując z premedytacją poruszał się pojazdem bez ważnych badań technicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz miałem dwa autka z wpisem "TAXI" z firmy leasingowej , w DR  terminy badań przekreślone przez WK Łódź (na podstawie dodatkowego - taxi) i skrócone na jeden rok, w CEPIK-u NTB zgodnie z interwałem 3 letnim upływa w lutym 2024. No i kto powinien wprowadzić prawidłowe dane do systemu ? :nausea:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, radekd2 napisał:

Każdy nowy samochód z LPG. W DR na 1 rok w CEPIKu na 3 lata.

Może tak u was jest. U mnie się nie zdarzyło. Jednak zdarzyło się w pojazdach leasingowych termin trzy letni i w CEP i w DR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2023 o 10:38, cezary napisał:

DR  terminy badań przekreślone przez WK Łódź (na podstawie dodatkowego - taxi) i skrócone na jeden rok, w CEPIK-u NTB zgodnie z interwałem 3 letnim upływa w lutym 2024

Wierz mi, albo i nie, ale żeby W cepie był widoczny ten skrócony termin badania- to trzeba zamówić nowy dowód rej. I teraz jaką podstawę ma WK żeby zamówić nowy dr, skoro normalna procedura to stempel TAXI w dr..

Czyli mimo wpisania przez WK w cep krótszego terminu, i tak samo przekreślenie w dr, w CEPIE widać ten 3 letni bo tak został zamówiony dowód rej.. i tego się nie przeskoczy bez zamówienia kolejnego dowodu rej. 

I nie sądzę żeby takie kwitki były ogarnięte systemowo, z innymi pierdołami sobie nie radzą miesiącami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.