Skocz do zawartości

Samochód z Kanady pozwolenie czasowe?


kruhy84

Rekomendowane odpowiedzi

Czy na samochód sprowadzony z Kanady zawsze musi być wzięte pozwolenie czasowe i czerwone numer? Samochód posiada przetłumaczony dowód rejestracyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pitermlody napisał:

Na dowód Kanadyjski normalnie robi się badanie

To się zgadza. Nie wiem czy w całej Kandzie są identyczne dokumenty ale te jakie ja widziałem to faktycznie były to dowody rejestracyjne.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, BOGDANKAR napisał:

Na pewno trzeba pozwolenie i DR

Chyba TR.

 

22 minuty temu, BOGDANKAR napisał:

w przypadku kiedy jest  sprowadzony jako uszkodzony

Jeśli posiada oryginalne TR, DR i DBT wykonuje się razem z badaniem okresowym, to nie musi mieć PC i TTR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego razem? Może być też oddzielnie.
W sensie, że jedno po drugim, nie jako łączone. Wtedy prerejestracja zrobiona do OBT, dokumenty i TR są, więc nic nie stoi na przeszkodzie żeby z marszu zrobić DBT.

Wysłane z mojego CPH2043 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, michal_k napisał:

A dlaczego razem? Może być też oddzielnie.

W Lublinie nawet musi być oddzielnie.

19 godzin temu, aboz napisał:

W sensie, że jedno po drugim, nie jako łączone

A jeżeli między tym jednym a drugim wcisnę jakieś OBT to cos to zmieni? @aboz coś przekombinowałeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, danielg539 napisał:

W Lublinie nawet musi być oddzielnie.

Kolejni betonowi?

11 minut temu, danielg539 napisał:

A jeżeli między tym jednym a drugim wcisnę jakieś OBT to cos to zmieni?

Abozowi chodziło o nie połączenie BT, choć prawo tego nie zabrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, danielg539 napisał:

niezależnie od OBT przeprowadza się DBT

To oznacza nie mniej ni więcej, że w zakresie OBT nie ma DBT. DBT może zawierać niektóre elementy OBT lub nawet wymagać wszystkich punktów OBT ale w dalszym ciągu będzie to DBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc samochód zarejestrowany. Wykonane pierwsze badanie na podstawie DR kanadyjskiego. Dodatkowe badanie dostarczyć przy obiorze stałego DR. 

Co ciekawe w miejskim wydziale komunikacji nie jest to żaden problem. Natomiast w tym samym mieście w starostwie powiatowym już nie przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kruhy84 napisał:

Co ciekawe w miejskim wydziale komunikacji nie jest to żaden problem. Natomiast w tym samym mieście w starostwie powiatowym już nie przejdzie.

To cecha struktury samorządowej gdzie każdy tak rządzi jak uważa i każdy to robi dobrze wedle swego mniemania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo ministerstwo wydało przecież prikaz że władnym w sprawach rejestracji, wymaganych dokumentów itd jest właściwy urząd. To dla tego w pewnym powiecie podkarpacia np badanie ciągnika z Holandii robi się na umowie kupna sprzedaży a u nas trzeba PC. Taki kraj mamy i nic nie zrobimy . Oczywiście u wyżej wymienionych title też są pełnoprawną formą dokumentu z USA

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Rafi90 napisał:

To dla tego w pewnym powiecie podkarpacia np badanie ciągnika z Holandii robi się na umowie kupna sprzedaży a u nas trzeba PC

Ja w sprawy WK nie wnikam ale diagnosta robiący badanie na niewłaściwym dokumencie to szacun... :faint:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale właśnie tak nakazuje WK. Aż zadzwoniłem do rejestracji bo myślałem że to bajka. To co usłyszałem przeszło moje oczekiwania najśmielsze 😅

2 godziny temu, adam1501 napisał:

Ja w sprawy WK nie wnikam

Tylko wiesz, czasem te swoje herezje pracownicy WK próbują przerzucić na diagnostów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.