Skocz do zawartości

Naczepa ciężarowa, inna, przewóz kontenerów.


321yyywis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, naczepa ciężarowa z Niemiec. 

TZ:

MMC 43000kg

DMC 43000 kg

DR:

F1 43000 kg

F2 43000 kg

Badanie w OSKP

F1 43000 kg

F2 43000 kg

Czy w WK nie będzie problemów z rejestracją naczepy ciężarówej o DMC 43000 kg? I czy DMC w stosunku do naczepy ciężarówej ma w ogóle zastosowanie? Czy jest przepis który mówi że DMC naczepy ciężarówej nie może być większe niż x kg? 

Naczepa ciężarowa

Inna

Przewóz kontenerów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma górnej granicy DMC naczepy w przepisach, wszystko wynika z nacisków na osie plus nacisk na siodło. Czym więcej osi tym większe DMC naczepy, są takie co mają ponad 100 ton 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu informuję że nie jestem ani diagnostą, ani pracownikiem rejestrującym pojazdy. Muszę sprawnie, w miarę szybko załatwić rejestrację naczepy ciężarówej sprowadzonej z Niemiec. Stacja diagnostyczna wykonała pierwsze badania w kraju i DIP, ustalając F1, F2 = 43000 kg. Natomiast pan z WK powiedział że DMC naczepy ciężarówej nie może przekraczać 39000 kg i odesłał mnie z powrotem na stację... Zacząłem trochę grzebać w necie i trafiłem tu... 

Skoro w polskich przepisach nie ma nic na temat górnej granicy DMC naczepy ciężarówej, to dlaczego WK robi problemy? Skąd wzięli te 39000kg. Ot tak, po prostu i tyle...? Na coś chyba muszą się powołać? Co mogę zrobić w tej sytuacji? Doradźcie coś Panowie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu wypadało by mu powiedzieć wprost, że się nie zna ale wiadomo że chcesz zalatwic sprawę. Nie ma czegoś takiego jak 39 ton w przepisach. Wziol to z sufitu. Pokaż mu przepis z warunków technicznych, że DMC przyczep nie dotyczy naczep i że ustala się jako sumę nacisków na oś plus nacisk na sprzęg (sworzeń królewski). Ciekawe jak on sobie wyobraża 39 ton przy 8 osiowej naczepie. To by mu wyszło poniżej 5 ton na każdą oś. Komedia

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skora poniekąd odmawia mi rejestracji, to chyba ma obowiązek podać podstawę prawną tak? Jakiś przepis, który jednoznacznie stwierdza że taka naczepa nie może mieć DMC powyżej 39000kg? Zawsze mogę złożyć komplet dokumentów na biurze podawczym. Ciekawe w jaki sposób wtedy odmówią? Uważam że mam wszystkie dokumenty wymagane do rejestracji takiej naczepy:

Faktura zakupu, dowód rejestracyjny cz. 1 i 2, badania okresowe, dip, oświadczenie o dacie sprowadzenia do kraju, oświadczenie o braku tablicy rejestracyjnej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, 321yyywis napisał:

Skora poniekąd odmawia mi rejestracji, to chyba ma obowiązek podać podstawę prawną tak?

Pewnie tak, więc niech da to na piśmie. 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro złożę te papiery w biurze podawczym. Nie mam ani siły, ani czasu walczyć z tym gościem... Niech teraz oni się martwią... Swoją drogą, młody chłopak może ze 30 lat... Bardzo uprzejmy i w ogóle. Ale co z tego?39000 kg i tyle w temacie... A dlaczego? Bo tak mówią przepisy... I właśnie o te "przepisy" poproszę na piśmie... 

Panowie dzięki za rozjaśnienie sytuacji... Dam znać jak się sprawy mają. 

Spokojnej nocy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Dawid_J napisał:

Przypominam o ukrywaniu danych wrażliwych podczas wrzucania zdjec lub skanów . 

A wiesz przynajmniej, co to za dane?

Poza tym rejestry przedsiębiorców wraz z diagnostami są ogólnie dostępne w internecie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paprock napisał:

A wiesz przynajmniej, co to za dane?

Wiem . Według mnie pieczatka diagnosty , jego podpis , imię i nazwisko powinno być zasłoniete . Ja jako diagnosta nie chciałbym żeby to tak wygladało . 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, wojteczek napisał:

powinno być 24000

Do tego :

2 godziny temu, aboz napisał:

Nacisk na siodło 16000 kg

I wychodzi 40000. 

Co więc z tymi 39000 zasugerowanymi przez urzędnika ? :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli taki rozstaw osi to 8 ton na oś plus 16 na sprzęg czyli 40 ton. 39 ton wzięte z sufitu. Musisz się kłócić o tą jedną tone. Dodatkowo zmierz jeszcze czy przypadkiem rozstaw osi nie jest ponad 1,4 bo może to pomyłka jakaś. W każdym razie nigdy nie wyjdzie 39 ton tak jak mówi urzędnik czyli możesz go mieć w garści jak da Ci to na piśmie😀

Edytowane przez Solaris
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wojteczek napisał:

Czy nie powinno być 24000 przy rozstawie osi 1,31?

Powinno, ale tu wydaje mi się, że diagnosta walnął babola. To jest taka naczepa

https://autoline.com.pl/-/sprzedaz/naczepy-do-przewozu-kontenerow/WEB-Trailer/LPRS-24-Containerchassis--23062709370936325700

Tu są różne odstępy między osiami i przy tym rozmiarze kół raczej mało prawdopodobne jest, żeby rozstaw osi był poniżej 1,4 m.

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawić DIP , w razie potrzeby obciąć DMC o to co zostanie zdjęte z osi i składać. Jaki by ten rozstaw nie był to żaden przepis nie określa DMC naczepy więc po złożeniu dokumentów na biuro WK nie wyda decyzji odmownej z powodu przekroczonego DMC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy różnych odległościach nacisk nie może przekraczać wartości dla mniejszej
Ale i tak nie chce mi się wierzyć, że to to ma odległość pomiędzy 1-2 mniejszą niż 1,4 m. Tu samo koło ma średnicę 1 m.

Wysłane z mojego CPH2043 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.