Skocz do zawartości

Fałszywki na skp


jaka

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie stacje z terenu Białegostoku wysyłają dane z badań do CEPiK,od początku istnienia tegoż.

 

nie myl wysyłania danych do cepiku z przekazywaniem rejestru do wk, bo podejrzewam, że o tym mówisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    9

  • Norbert Jezierski

    7

  • iras

    7

  • berecik

    6

Wszystkie stacje z terenu Białegostoku wysyłają dane z badań do CEPiK,od początku istnienia tegoż.

Ostatnio dostaliśmy specjalny dekoder z czipem do wysyłania danych, także program

pilotażowy u nas działa.

Nie przesyłają od początku istnienia :D . Być może przesyłają do urzędu miejskiego (wydziału komunikacji), jeśli miasto to samo zorganizowało. Do CEP to jednak nie dociera, z prostej przyczyny, format danych został określony ze trzy lata temu, a więc nie było możliwości wcześniej do CEP przekazywać. Mogły iść w kopertach dyskietki czy płyty cd, ale one zostały odsyłane do urzędów. Prawo mówi o drodze teleinformatycznej, więc przekazanie inną drogą nie jest spełnieniem obowiązków.

A jeśli "ostatnio" dostaliście dekoder z czipem to się nie wypowiadam, ale sposób przekazywania danych został dawno opracowany więc nie wydaje mi się możliwe by zrezygnowano z czytników i kart jako sposobu uwierzytelnienia.

Wiem że podlaskie jako pierwsze weszło w E-PUAP, widać że tam dbają o rozwój usług internetowych, ale do tego też dekoder nie jest potrzebny a czytnik kart i oczywiście karta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

CEPiK działa tylko my nie mamy dostępu do tego.

Dobre. Wszystko działa tylko nikt tego nie widział :evil:

No ale mamy przodujące MIASTO, "chociaż wiemy", że Ono istnieje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie sobie się pośmiać i pokpić z tego regionu mnie to nie rusza,trwa dyskusja więc

chciałem też swoje zdanie i wiadomości przekazać, ale widzę,że to wy nie wiecie o tym,że

Białystok wysyła to bezpośrednio do CEPIK.

Przedtem owszem wysyłało się do UM, ale teraz goście z W-wy zomontowali nam

urządzenia do wysyłania danych.

Robi się to trochę dłużej, bo trzeba przeprowadzać klasyfikację pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie sobie się pośmiać i pokpić z tego regionu mnie to nie rusza,trwa dyskusja więc

chciałem też swoje zdanie i wiadomości przekazać, ale widzę,że to wy nie wiecie o tym,że

Białystok wysyła to bezpośrednio do CEPIK.

Przedtem owszem wysyłało się do UM, ale teraz goście z W-wy zomontowali nam

urządzenia do wysyłania danych.

Robi się to trochę dłużej, bo trzeba przeprowadzać klasyfikację pojazdów.

Każdy ma prawo do wypowiedzi i nikt nie śmie śmaić się z regionu po prostu z cepikiem jest podobnie jak w kawale:

Jaka jest różnica pomiędzy mądrą kobietą a Yeti?

Yeti podobno widzieli :!::D

No i niestety nie wiemy o tym, że Białytok wysyła dane.... :idea: To chyba wielki sukces po latach :!: Jedyne miasto w Polsce......(to ja doczekam się za dwadzieścia lat :twisted: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie Norbercie [...]

Powitać, powitać :D

 

Może warto pamiętać w takich chwilach, że czasem ważniejszy jest nie sam króliczek, ale ta pogoń za nim ;)

Ja jeszcze mam nadzieję, że CEPiK (kiedyś) ruszy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa wyjaśniona :-)

w Białymstoku jest coś jak pilotaż. Organizuje go HP (hewlett packard). Ale nie jest to przekazywanie bezpośrednio do CEP, ale do starosty. HP wykonuje i nadzoruje system Pojazd, więc chce i tutaj wkroczyć. Dla stacji to chyba dobra sytuacja (ale to tylko maja prywatna opinia), po prostu lepiej by SKPy przekazywały dane, a jaką drogą to już inna sprawa. Jeśli MSWiA od kilku lat nie jest w stanie zmienić prawa, to jeśli usankcjonuje się aktualny stan (pośrednictwo starostw) to dla stacji to lepsze niż nic (czytaj: czekanie na CEPiK). Ważne by przekazywać, a że na około to inna sprawa.

Ale o szczegóły czy też info oficjalne to oczywiście proszę do MSWiA się dopytywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że nadal SKP i diagnosta nic z tego nie mają, że w tak śliczny sposób zasilają CEPiK.

Nic - choć to oni są jedyną w zasadzie weryfikacją systemu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że nadal SKP i diagnosta nic z tego nie mają, że w tak śliczny sposób zasilają CEPiK.

Nic - choć to oni są jedyną w zasadzie weryfikacją systemu ...

Jaka pewność, że zasilają CEPiK Czyżby taka sama jak w Białymstoku wysyłają dane do CEPiK :?::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Panowie tak czytałem te posty i mówie sobie ze wszystko jest mozliwe ,ale to co przeżyłem wczoraj zaskoczyło mnie jak można powiedziec nic w zyciu -nigdy bym sie tego nie spodziewał -a pracuje na stacji jak wiecie MON .Otóz przychodzą panowie z ŻW i pokazują mi dwa dowody rejestracyjne oczywiście pojazdów wojskowych i pytają czy to moje pieczątki i podpis -na pierwsze spojrzenie tak ale wnikając dalej patrze nie mój podpis -wchodzę w rejestr nie ma tych badań -dalej przyglądając sie pieczątkom widać podrobione - narazie sprawa jest rozwojowa -bo jak sie domyślam kto to zrobił i kiedy -ale sądziłem ze taki sprawy dzieją sie w cywilu -a tu takie zaskoczenie i moge powiedzieć szok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale sądziłem ze taki sprawy dzieją sie w cywilu -a tu takie zaskoczenie i moge powiedzieć szok

No bardzo dziwne. Zastanawiam się tylko, i nijak nie mogę wydedukować, jaka jest z tego korzyść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.