Skocz do zawartości

Brak dokumentu wymaganego przez polskie pawo- motorower z niemiec


krzych1990

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Solaris napisał:

Czyli się da nowy pojazd bez oświadczenia tylko tak jak przypuszczałem trzeba wybrać odpowiedni Wydział Komunikacji

A od kiedy można sobie wybrać urząd? Chyba że chcesz aby właściciel złamał prawo? Bo chyba nie o to chodzi na tym forum?

Cytat

§ 1. Kto umyślnie wprowadza w błąd organ państwowy lub instytucję upoważnioną z mocy ustawy do legitymowania:

1)     co do tożsamości własnej lub innej osoby,

2)     co do swego obywatelstwa, zawodu, miejsca zatrudnienia lub zamieszkania, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto wbrew obowiązkowi nie udziela właściwemu organowi państwowemu lub instytucji, upoważnionej z mocy ustawy do legitymowania, wiadomości lub dokumentów co do okoliczności wymienionych w § 1.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Paprock napisał:

No ja to bym chciał cokolwiek zobaczyć od tych nowych pojazdów porejestrowanych bez oświadczenia o danych technicznych niezbędnych do rejestracji. Dałoby coś takiego załatwić i wkleić na forum?

Dla przykładu w tamtym roku miałem Honda NSS350A. Motocykl kupiony w salonie w Słowacji i przywieziony do Polski do rejestracji. Klient posiadał Świadectwo homologacji oraz dokument z Słowacji który wyglądał jak dowód rejestracyjny ale nie było w nim numeru rejestracyjnego ani daty pierwszej rejestracji natomiast były wszystkie dane techniczne pojazdu. Pewnie jakiś dokument eksportowy czy coś w tym stylu.

Klient ogarnął czerwone tablice. Zrobiłem ustalenie danych. Wypisałem wszystkie parametry które znajdują się w dowodzie rejestracyjnym. Data produkcji jest w homologacji tak, że żadnego problemu z tym nie było. 

Klient udał się do wydziału... Pan w okienku trochę zgłupiał bo jeszcze do mnie dzwonił i pytali się gdzie jest druga kartka... że niby DIP :D Wytłumaczyłem, że to nie jest pierwsza rejestracja w kraju tylko ogólnie pierwsza rejestracja pojazdu. Wytłumaczyłem, że ma homologacje pojazdu a brakujące dane ma na moim zaświadczeniu i jakoś poszło.

Pojazd został zarejestrowany. W cepiku z tego co widzę to zawarte są wszystkie dane homologacyjne. Nie ma daty pierwszej rejestracji za granicą, ma tylko datę 1 rejestracji w kraju. Dostał badanie na 3 lata, tak że wydział komunikacji (w Rzeszowie) ogarnął temat.

Skan homologacji w dość marnej jakości :P 

homologacja.jpg

słowacki dokument.jpg

historia pojazdow.jpg

badanie uwagi.jpg

Edytowane przez Logen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Logen napisał:

Data produkcji jest w homologacji tak, że żadnego problemu z tym nie było.

W którym miejscu na tej homologacji motocykla jest data produkcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Logen napisał:

Nad podpisem.

Nad podpisem to masz datę sporządzenia świadectwa zgodności.

Kto was uczy takich rzeczy?

Tak się składa że mam Honde praktycznie nową.

Zobacz sobie i zastanów się czy robisz dobrze.

Homologacja:

IMG_8122.thumb.jpg.6953cfb14515f36271b80ca7d1d2d862.jpg

Informacja od producenta:

IMG_8123.thumb.jpg.dfc86708e115006713d3b0e7ca47811f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym w tym fachu liczą się konkrety, czyli:

- pojazd na Słowacji był zaerejestrowany, czy nie?

- posiadał coś, co można przyjąć jako dowód rejestracyjny/pozwolenie czasowe, czy nie?

- oprócz roku produkcji dane były wypisane, czy nie?

KONTRETNIE! (Bez może, może. Bez albo, albo.)

 

Co do treści "nad podpisem" to głosu nie zabieram. Jak niemowa milczę. I jak ślepy uznam, że stwierdzenia "nad podpisem" wcale nie widziałem! KINO!!!

 

Zapodaj inny przykład, ale KONKRETNY, że pojazd bez oświadczenia został zarejestrowany. Przykład konkretny podpart FAKTAMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paprock napisał:

Poza tym w tym fachu liczą się konkrety, czyli:

- pojazd na Słowacji był zaerejestrowany, czy nie?

- posiadał coś, co można przyjąć jako dowód rejestracyjny/pozwolenie czasowe, czy nie?

- oprócz roku produkcji dane były wypisane, czy nie?

KONTRETNIE! (Bez może, może. Bez albo, albo.)

1. Nie był zarejestrowany na Słowacji.

2. Moim zdaniem nie posiadał takiego dokumentu. Dlatego został wysłany do wydziału komunikacji po czerwone tablice i nasze pozwolenie czasowe.

3. Wszystkie dane są w homologacji. Rok idzie wydedukować. Homologacja była udzielona w 09/22 podpis pod homo jest 05/23. W motorach na przewodach hamulcowych jest ich data produkcji która mocno pomaga. Do tego XXX też mówi ze 2023. No ale wiadomo. Pewności dalej nie ma... no nic się z tym nie da zrobić. Trzeba maila jeszcze napisać do Hondy i poczekać z 2 tygodnie na odpowiedź.

Jak mam Ci dokładnie udowodnić, ze da się zarejestrować pojazd bez tego dokumentu ??

Tutaj 2 przypadek i ciągnik rolniczy z Niemiec. W historii pojazdu na osi czasu m.in. brak informacji o rejestracji za granicą. Badanie na SKP przed pierwszą rejestracją pojazdu w celu ustalenia danych. Wystarczy czy jeszcze mało ?? 

traktorek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja historia opisana przeze mnie ma swój koniec.

11.01.2024 to dzień w którym zarejestrowali mi pojazd. Przyniosłem podpisany przez siebie dokument którego wymagał urząd i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem i pełen podziwu dla urzędników. 👍

Ciekawi nie tylko, czy spokojnie i bez oporów się wszystko obyło, czy może trzeba było tłumaczyć argumentami jakie #michal_k przywołał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, krzych1990 napisał:

11.01.2024 to dzień w którym zarejestrowali mi pojazd.

Dostałeś Pozwolenie czasowe czy "twardy" Dowód rejestracyjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miał dostać Dowód Rejestracyjny, skoro to pojazd nowy, nigdy nierejestrowany? 
Czasowa rejestracja, to nie to samo co rejestracja pojazdu. W tym pierwszym przypadku otrzymujesz PC, po jakichś 2-tygodniach idziesz i odbierasz DR i  decyzję o rejestracji pojazdu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dominik_z napisał:

po jakichś 2-tygodniach idziesz i odbierasz DR i  decyzję o rejestracji pojazdu. 

O ile decyzja o rejestracji zostanie wydana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, danielg539 napisał:

O ile decyzja o rejestracji zostanie wydana...

No i dlatego było moje pytanie jaki ma DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, radekd2 napisał:

No i dlatego było moje pytanie jaki ma DR.

A od kiedy dowody rejestracyjne wydawane są na miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LimonQ A co to ma do tematu wątku?
@krzych1990 Jak na razie WK wydał PC i to czy motorower zostanie zarejestrowany okaże się później. Z własnego podwórka wiem, że Warszawa może cofnąć papiery do WK z odmową rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, radekd2 napisał:

A co to ma do tematu wątku?

Sam się zastanawiam po co zadałeś takie pytanie skoro jasno kolega napisał że pojazd został zarejestrowany. Dostał decyzje o czasowej rejestracji w związku z rejestracją pojazdu - innej nie mógł dostać.

Za co odmowa? Wyjaśnisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odmowa czy odmowy dotyczyły innych tematów, ale które zostały zaakceptowane przez WK. Po wydaniu PC i zamówieniu DR Warszawa odmówiła wystawienia DR i nie zgodziła się na rejestracje pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze sytuacja przedstawiona przez Ciebie jest taka sama. Skoro była odmowa to na jaki przepis się powołali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na jaki przepis się powołali. Przy okazji jakieś innej sprawy dostałem info z WK, iż Warszawa nie zgodziła się na rejestracje pojazdu. Dotyczyło to konkretnie zmian konstrukcyjnych. Karetka Mercedes Sprinter zmiany na pomoc drogową. Podobno wszystko było zrobione profesjonalnie, a tu nagle zonk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowo klucz pogrubione

7 minut temu, radekd2 napisał:

Podobno wszystko było zrobione profesjonalnie,

Ale czy na pewno ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem tego auta i dokumentów ale wg WK wszystko było OK.
Temat wypłynął kiedy sam z WK konsultowałem podobne ZK. Powiedziano mi, żebym sobie odpuścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.