Skocz do zawartości

Bład odczytu przebiegu


michalant

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam serdecznie. 

Co proponujecie zrobić. 

Kilka lat temu na przeglądzie diagnosta wpisał Przebieg 30 tys km mniej niż było w rzeczywistości . Nigdy tego nie sprawdzałam kolega pokazał mi że w cepiku takie info jest . Kolejne wpisy w następnych latach są ok narastają. Czy mogę mieć z tego powodu jakieś problemy ? 

Byłam u diagnosty ale powiedział że po tylu latach nic już nie skoryguje. 

Przez te lata nie miałam żadnej kontroli ani mandatu więc nie wiedziałam że taki błąd tam jest.  

Boje się że przy sprzedaży czy kontroli drogowej lub innej sytuacji mogą być z tym jakieś problemy. 

Edytowane przez IVVO
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skucha, to skucha i kłopotów być nie powinno. Kto dzisiaj wie, że iks lat temu było mniej. Widać, auto przez pewien okres czasu dużo smigało i się przebiegu naklepało. :silent:

Co do reszty. to cóż. Skorygować zawsze można, tylko wartało by mieć jakąś podkładkę, a nie tylko klienckie zapewnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli auto było serwisowane w tym czasie gdy nastąpiła pomyłka to można podeprzeć się przebiegiem który odnotowało ASO . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, michalant napisał:

Co proponuje cię zrobić.

Ja cię proszę, przecinek ma znaczenie.

ab1c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak:

Rok   / przebieg

23      299853

22       289633

21        288876

20        286456

19         283865

18         256280  !!!!!!

17          281876

 

Nie nie było serwisowane w ASO tylko w małym warsztaciku. Żadnych info o naprawach nie mam zapisanych

36 minut temu, Dawid_J napisał:

Jeśli auto było serwisowane w tym czasie gdy nastąpiła pomyłka to można podeprzeć się przebiegiem który odnotowało ASO . 

Nie bylo

42 minuty temu, Paprock napisał:

Skucha, to skucha i kłopotów być nie powinno. Kto dzisiaj wie, że iks lat temu było mniej. Widać, auto przez pewien okres czasu dużo śmigało i się przebiegu naklepało. :silent:

Co do reszty. to cóż. Skorygować zawsze można, tylko wartało by mieć jakąś podkładkę, a nie tylko klienckie zapewnienie.

Niestety nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu miałem audi a6 2012 rok, zassałem dane z cepu a tam 1 802 000 😮

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Mecher  po co dokuczasz. doradź pomóż, a nie dokuczasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ASO odpada . To może tak : wszystkie te wpisy przebiegu dokonywała ta sama stacja / ten sam diagnosta ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie był właściciel ? nie otrzymał zaświadczenia z badania ? nie sprawdził stanu km wpisanych w zaświadczeniu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dawid_J napisał:

??? 

Moje pytanie brzmi czy wszystkie badania techniczne były robione u tego samego diagnosty ? 

 

niestety nie w dodatku na róznych stacjach skp

 

1 minutę temu, jarek1 napisał:

A gdzie był właściciel ? nie otrzymał zaświadczenia z badania ? nie sprawdził stanu km wpisanych w zaświadczeniu ?

 

no nie sprawdzane były. po prostu przegląd karteczka z przeglądu pieczątka i odjazd . nie zawsze nawet taką karteczkę wydawali.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, michalant napisał:

niestety nie w dodatku na róznych stacjach skp

Pomyłka powstała w 2018 r i tylko ten diagnosta co robił to badanie może skorygować ten wpis . Niestety do tego działania musi mieć jakąs podstawę . Gdyby robił badania tego auta co roku to mógłby mieć pewność że to był błąd . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dawid_J napisał:

Pomyłka powstała w 2018 r i tylko ten diagnosta co robił to badanie może skorygować ten wpis . Niestety do tego działania musi mieć jakąs podstawę . Gdyby robił badania tego auta co roku to mógłby mieć pewność że to był błąd . 

powiedział że po tylu latach nie może skorygować.

1 godzinę temu, michalant napisał:

Witam serdecznie. 

Co proponujecie zrobić. 

Kilka lat temu na przeglądzie diagnosta wpisał Przebieg 30 tys km mniej niż było w rzeczywistości . Nigdy tego nie sprawdzałam kolega pokazał mi że w cepiku takie info jest . Kolejne wpisy w następnych latach są ok narastają. Czy mogę mieć z tego powodu jakieś problemy ? 

Byłam u diagnosty ale powiedział że po tylu latach nic już nie skoryguje. 

Przez te lata nie miałam żadnej kontroli ani mandatu więc nie wiedziałam że taki błąd tam jest.  

Boje się że przy sprzedaży czy kontroli drogowej lub innej sytuacji mogą być z tym jakieś problemy. 

Pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, michalant napisał:

powiedział że po tylu latach nie może skorygować.

Taką podjął decyzje i trzeba ją uszanować . 

 

23 minuty temu, michalant napisał:

Pomocy

Mi się pomysły skończyły...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dawid_J napisał:

Taką podjął decyzje i trzeba ją uszanować . 

 

Mi się pomysły skończyły...  

boje sie ze z czasem moze z tego wyjść jakis problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
5 minut temu, michalant napisał:

boje sie ze z czasem moze z tego wyjść jakis problem

Według mnie to przy sprzedaży takiego auta należy poinformować kupującego o tej sytuacji i zamiescic wpis na umowie kupna sprzedaży . Wtedy nowy własciciel nie zarzuci Ci po jakimś czasie że o tym nie wiedział i nie pociagnie do odpowiedzialnosci .  

Edytowane przez Dawid_J
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

równie dobrze sama o tym też mogłam nie wiedzieć. po kilku latach przypadkiem to sie sprawdziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, michalant napisał:

równie dobrze sama o tym też mogłam nie wiedzieć. po kilku latach przypadkiem to sie sprawdziło.

Jeżeli nie Ty byłaś włascicielka auta w czasie tej "pomyłki" to sprawa jest prosta bo odpowiedzialnosc spada na człowieka który w tym czasie był włascicielem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dawid_J napisał:

Jeżeli nie Ty byłaś włascicielka auta w czasie tej "pomyłki" to sprawa jest prosta bo odpowiedzialnosc spada na człowieka który w tym czasie był włascicielem .

no właśnie ja jestem w tym czasie właścicielem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

To pozostaje przy ewentualnej sprzedazy postapic tak jak napisałem wyżej . 

Edytowane przez Dawid_J
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, michalant napisał:

Pomocy

Nie potrzebujesz żadnej pomocy. W tamtym okresie odczyt licznika nie niósł za sobą żadnych konsekwencji. Nic, poza zaburzoną historią w CEPiku nie wynika z tego błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza że coroczne przebiegi nie są duże, więc i łatwiej będzie wytłumaczyć pomyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jacdiag locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.