Skocz do zawartości

DMC zespołu pojazdów z zagranicy


AdamDiag

Rekomendowane odpowiedzi

Witam robiłem badanie okresowe przed pierwszą rejestracja w PL samochodu ciężarowego sprowadzonego z Niemiec DMC 26000. W DIP wpisałem DMC zespołu pojazdów i MMC zespołu pojazdów 40000 kg, oraz MMC przyczepy z hamulcem 14000kg (40000kg - 26000kg)  pojazd miał zaczep do przyczep. Na tabliczce znamionowej była tylko jedna pozycja 26000kg oraz naciski na osie. Mam pytanie czy w DIP nie powinno sie wpisywać DMC zespołu pojazdów jeśli nie ma go na tabliczce znamionowej? Bo diagnosta z którym pracuję twierdzi że wpisałem prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, AdamDiag napisał:

Na tabliczce znamionowej była tylko jedna pozycja 26000kg

Z jakiegoś powodu na TZ pojazdu było wpisane tylko jego MMC 

 

Porównałeś zapisy w zagranicznym DR oraz z pojazdem? 
Skoro pojazd był z Niemiec, to jakieś wartości w O.1 i O.2 powinny być, lub powinno być wpisane coś w uwagach. 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Dominik za odpowiedz. Niestety nie pamietam czy i co bylo w pozycji O1 i O2. Pamietam tylko ze e F1 i F2 bylo 28000kg, wiec obniżylem je do 26000kg zgodnie z tabliczką. Ogólnie to Pani ze Starostwa przypomniała mi o tym badaniu zadając niewygodne pytania dlaczego ustalilem tak masy😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, AdamDiag napisał:

zadając niewygodne pytania dlaczego ustalilem tak masy

A dlaczego tak ustaliłeś? Czemu zastosowałeś jakieś odejmowanki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, michal_k napisał:

A dlaczego tak ustaliłeś? Czemu zastosowałeś jakieś odejmowanki?

Dokładnie  po co te odejmowania?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podpowiedzcie mi jak poprawnie powinno to być wpisane, jeśli w Niemieckich dokumentach nie było by nic wpisane w O1 i O2 i na TZ była tylko jedna masa. Nie powinno się ustalać DMC zespołu pojazdów i DMC przyczepy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj definicje i znajdź różnice między masami dopuszczalnymi, maksymalnymi, rzeczywistymi. Natępnie rozszyfruj objaśnienia do rubryk dowodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
22 minuty temu, AdamDiag napisał:

Nie powinno się ustalać DMC zespołu pojazdów i DMC przyczepy?

Nie Ty to ustalasz, a producent i nie DMC a MMC

Do tego masz jeszcze art. 81, a w nim

Cytat

13. W razie powstania trudności w ustaleniu parametrów pojazdu, badanie techniczne może być przeprowadzone po przedstawieniu opinii rzeczoznawcy samochodowego, o którym mowa w art. 79a.

 

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie racje, zakręciłem sie delikatnie. To jeśli na tabliczce nie ma MMC zespołu pojazdów to w DIP nie wpisywać MMC przyczepy i zespołu zostawić puste tak?

Zmyliło mnie bo miał zaczep z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że nie ma MMC zespołu na TZ, nie znaczy, że nie może ciągnąć przyczepy (np. Mercedes)

Pisałem, ustala producent, więc pytanie do producenta. Lub opinia rzeczoznawcy, którą możemy wymagać.

A tak naprawdę, to w interesie klienta jest, niech więc się postara przed badaniem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.