Skocz do zawartości

badanie po zmianie silnika


soldys23

Rekomendowane odpowiedzi

heh Mam pytanie zwiazane ze zmiana silnika WsAMOCHODZIE JEST SILNIK 1.6 OHC A kUPIŁEM 1,6 dohc Czy ja go moge poprostu przełozyc

 

 

wymaga to małych przeróbek bo chyba mocowania nie pasuja i napewno kolektor wydechowy jest inaczej umoicowany o elektronice nie wspomne

 

 

 

pozdrtawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEST SILNIK 1.6 OHC A kUPIŁEM 1,6 dohc

 

zmieni się moc i na pewno pojemność tez sie rózni o pare ccm. Będziesz musiał zrobić badanie techniczne na zmiany konstrukcyjne i zgłosić to do WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dzisiaj na stacje przyjechał klient volfswagenem 253 cięzarowy W dowodzie mial wbite ze ma silnik benzynowy i do tegoinstalacje gazową Natomiast dokonał zmiany na silnik wysokopręzny o innej pojemnośc no i oczywiście nie ma gazu . Jestem młodym diagnostą i troche zaczołem sie miotać bo sam dkoładnie nie wiedziałem jak zrobić to badanie . Prośilbym o pomoc jak wykonać to badanie czy to są juz zmiany konstrukcyjne w pojeździe ? jaka opłata z tego tytułu . ćzy potrzebne jest skierowanie na badanie z WK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to już zmiany konstrukcyjne, na które klient nie musi mieć skierowania. Jednak w twoim przypadku gaz dodatkowo komplikuje sytuacje. Logicznie to zrobić zmiany konstrukcyjne 180 zł - do wydziału żeby zmienili dane w DR(wykreślili gaz) i wtedy dopiero okresowe.

Aby mieć 100% pewności najlepiej zadzwoń do swojego wydziału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. W zakresie badania po zmianach jest tylko zakres badania okresowego (a nie badanie okresowe kończące się datą). Masz możliwość zrobić zmiany konstrukcyjne bez ustalania następnej daty bo jest to badanie dodatkowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale w kwocie 180 jest badanie okresowe + zmiany konstrukyjne więc musze mu wyznaczyć termin badania na rok .

 

Trzeba rozróżniać pojęcia "badanie okresowe" i "zakres badania okresowego" to drugie pojęcie będzie się pojawiać przy innych dodatkowych badaniach i nie musi ono skutkować wyznaczeniem następnego terminu bad. tech. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie musi ono skutkować wyznaczeniem następnego terminu bad.tech.

 

To uściślijmy jeszcze: może skutkować ale nie musi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

witam!

zmienilem silnik w swoim samochodzie z pojemnosci 700 do 1200 z innego samochodu. po pewnym czasie mialem maly wypadek i policja zabrala dowod gdyz samochod nie nadawal sie do eksploatacji. teraz prawie po 10 miasiacach zrobilem samochod i chcialbym zrobic przeglad aby odebrac dowod rejestracyjny. numery silnika teraz chyba nie sa wymagane gdyz silnik jest czescia zamienna. dzwonilem do wydzialu komunikacji i tam powiedzieli ze wystarczy aby diagnostyk wpisal uwage o zmianie silnika z takiego na taki. czy jezeli zrobie teraz przeglad po wypadkowy to bedzie on rownowazny z przegladem corocznym. jaka jest cena takiego przegladu, dodam ze samochod nie posiada instalacji gazowej. z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc na pewno zapłacisz za badanie pokolizyjne= 192 pln

Do tego dojdzie opłata za zmiany konstrukcyjne= 82pln

Przy zmianie pojemności silnika wymagane powinny być zmiany konstrukcyjne.

 

[ Dodano: 22-12-2006, 18:57 ]

bedzie on rownowazny z przegladem corocznym

Tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to jesteśmy. Lepiej wyjaśnić to teraz niż na badaniu masz się z diagnostą szarpać.

Pozdrawiam i oby jak najmniej kolizji w przyszłości :piwo

 

wybacz nam

Nie wybacze ::claus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.