Skocz do zawartości

Odwołanie się od oceny egzaminu pisemnego TDT


Piotr97

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w dniu 14.02.2024 pisałem egzamin opisowy, który jako jedyny został mi niezaliczony z całej teorii. Pytanie dotyczyło pojazdu sprowadzonego z zagranicy z załozoną instalacją lpg już w kraju z protokołem i decyzja TDT i jaka jest procedura przeglądu na takim przykładzie. Opisałem że przeglad zrobiłbym z negatywem za brak adnotacji lpg w dowodzie, wydałbym zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu w zaswiadczeniu wpisałbym dane z butli ( numer decyzji itp ) wydałbym DiP itp itp, Dzwonilem po kolegach diagnostach którzy postąpiliby tak samo i stwierdzili że zadanie powinno byc ok

jak uważacie bawić sie w odwoływania, czy męczyć sie dalej i słać pieniązki na kolejne egzaminy ?:D 

Pismo wysłalem 3 dni po egzaminie po tygodniu musiałem sie "przypomniec" telefonicznie, niezbyt sympatyczna Pani odebrała i "doradziła mi" że lepiej złożyć papiery na kolejny egzamin aby mi cytuje " cała wiedza nie wyparowała do kolejnego egzaminu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Ciech_98 napisał:

A było w zadaniu mowa, że takiej adnotacji nie posiadał? 

Nie bylo nic takiego w zadaniu, trzeba bylo odpowiedzieć jaka jest procedura takiego przeglądu i jak przebiega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Piotr97 napisał:

Nie bylo nic takiego w zadaniu

No to jak nie było słowa o adnotacji a z góry założyłeś, że jej nie ma i BT może być tylko negatywne to się nie dziwie, że egzamin obaliłeś. 

Mogę się tylko domyślać jak było opisane to zadanie ale domniemam, że autorowi ani komisji nie chodziło o to żebyś określał wynik BT tylko ogólnie opisał procedurę bez zagłębiania się w szczegóły. 

"NADGORLIWOŚĆ GORSZA OD FASZYZMU"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podałes wszystkch szczegółów pytania. Jeśli sprowadzony z zagranicy i badanie przed rejestracją w kraju robione na zagranicznym dowodzie to jakiej adnotacji byś chciał. Gaz założony dopiero w Polsce więc za granicą go nie było, a dwa że w zagranicznych dowodach nie musi być adnotacji takiej9_9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Ciech_98 napisał:

No to jak nie było słowa o adnotacji a z góry założyłeś, że jej nie ma i BT może być tylko negatywne to się nie dziwie, że egzamin obaliłeś. 

Mogę się tylko domyślać jak było opisane to zadanie ale domniemam, że autorowi ani komisji nie chodziło o to żebyś określał wynik BT tylko ogólnie opisał procedurę bez zagłębiania się w szczegóły. 

"NADGORLIWOŚĆ GORSZA OD FASZYZMU"

 

Wynik badania musiałem ustalić aby opisać dalsze procedury czyli pójście do wydziału komunikacji wydanie pc z adnotacja i powrót na stacje na poprawkę i z tego co wiem ta opcja tez jest prawidłowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Solaris napisał:

a dwa że w zagranicznych dowodach nie musi być adnotacji takiej

To nie do końca jest prawda. We wszystkich pojazdach posiadających instalacje zasilania gazem LPG lub CNG, którym wykonywałem OBT przed pierwszą rejestracją informacja o paliwie alternatywnym była zawarta. często z podaniem regulaminów, które owa instalacja spełnia. Samej adnotacji w takiej formie jaka obowiązuje w Polsce nie będzie, ale brak jakichkolwiek danych na temat paliwa alternatywnego to z marszu N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Solaris napisał:

 

Panowie pytanie proste

-jaka jest procedura od przeglądu do wydziału komunikacji na tym przykładzie

-jakie dokumenty oczekujemy od klienta przy przegladzie 

Tylko tyle 

36 minut temu, Ciech_98 napisał:

bez zagłębiania się w szczegół

No z tym bywa różnie przy egzaminach tdt, bo oni również nie lubią gdy pisze się zbyt ogólnie, mój znajomy pisal opisówkę wlasnymi słowami bez owijania i również nie zdał, dlatego pytanie czy w tym co napisalem czegos brakuje, lub coś źle jest napisane, bo raczej nie mozna oblać egzaminu za napisanie odpowiedzi zgodnej z prawem mimo, ze była wyczerpująca😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, aboz napisał:

ale brak jakichkolwiek danych na temat paliwa alternatywnego to z marszu N.

Nie z marszu N bo gazu mogło nie być tak jak przykład powyżej. Gaz założony po sprowadzeniu do Polski a badanie jeszcze na zagranicznym DR 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Solaris napisał:

Gaz założony po sprowadzeniu do Polski a badanie jeszcze na zagranicznym DR

Dla mnie niemożliwa konfiguracja do przystąpienia do badania. Żeby wykonać badanie to muszę mieć, albo wpis w ZDR o paliwie alternatywnym, czyli w tym przypadku LPG, a jeżeli takiego wpisu nie ma (montaż po sprowadzeniu auta) to PC z adnotacją GAZ LPG, o odpowiednich "papierach" nie będę wspominał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówiąc wprost dwa razy przegonić gościa do Urzędu, raz po pozwolenie czasowe i wpis gazu a drugi raz po wykonanym badaniu. A tymczasem wszystko do załatwienia podczas jednej wizyty😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dla Ciebie nieistotne jest to - 10.5.d z tabeli zakresu ( Brak odpowiedniej adnotacji w dowodzie rejestracyjnym lub
odpowiadającym mu dokumencie)? 8/ :faint:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
16 minut temu, cezary napisał:

 

Czyli w naszym prawie jest tak, ze klient z maszu idzie po pc, daje papiery od montazu i homologacje i wydział nie interesuje ocena diagnosty? Wbiją mu do pc bez przeglądu adnotacje lpg nie majac pewności czy te papiery są od butli należący do tego auta? Trochę absurd

Edytowane przez Piotr97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Bo takiej adnotacji nie ma. Informacja zawarta w rubryce Paliwo co najwyżej ale nie adnotacja.

Być może właśnie takie było pytanie egzaminacyjne. Mowa o gazie założonym dopiero w kraju

42 minuty temu, Piotr97 napisał:

Panowie pytanie proste

-jaka jest procedura od przeglądu do wydziału komunikacji na tym przykładzie

więc byście pisali o dwukrotnej wizycie w Urzędzie. Zastanówcie się jakbyście usiedli na egzaminie i mieli to opisać teraz po tylu latach pracy

Edytowane przez Solaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie ma takich adnotacji w zagr.dowodach 

Co najwyżej jest określony rodzaj paliwa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Po zatym odnosicie usterki o adnotacjach do zagranicznych dowodów nie wiedząc jaki tam jest zakres adnotacji. I teraz tak. Na stronie Ministerstwa są wzory wszystkich dowodów z UE. Jeśli jakiś kraj nie podaje rubryki paliwo. To nie będę miał info ani o paliwie ani o alternatywnym gazie. I co badania mu nie mogę wykonać bo nie ma adnotacji ??  

Edytowane przez Solaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz jak uważasz. Nieposiadanie w ZDR rubryki "paliwo"  nie jest przyzwoleniem do nie sprawdzenia spełnienia naszych WT. Adnotację GAZ LPG do DR/PC urząd wpisuje na podstawie "wyciągu ze świadectwa homologacji na sposób montażu gazu" i F_ry za ten montaż które otrzymuje się z zakładu montażu gazu, tylko i wyłącznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwajcaria nie ma rubryki paliwo. Jest pojemność silnika i moc. Nie mam informacji ani o benzynie ani o gazie. Nie logiczne byłoby się przyczepić że diagnosta zrobił badanie pozytywne, wpisał polski dozór ale nie miał adnotacji. No nie miał bo w ogólne o jakimkolwiek paliwie cisza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Piotr97 napisał:

nie majac pewności czy te papiery są od butli należący do tego auta

Mają pewność, bo w homologacji sposobu montażu i na fakturze są dane auta, którego dotyczy montaż. Jak klient zamontuje instalację LPG auta zarejestrowanego w kraju, to idzie prosto do WK, jeżeli ma ważny okresowy. W tym przypadku idzie po PC, chociaż tu może być różnie w zalezności od WK. Ale wynik negatywny według mnie również jest prawidłowy i na tej podstawie plus papiery od gazu wydział już na pewno wystawi PC z odpowiednią adnotacją. Chociaż w rzeczywistości badanie opisanego przypadku z wynikiem pozytywnym łyknie pewnie większość WK.

Edytowane przez Bartek24
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Solaris napisał:

Nie logiczne byłoby się przyczepić że diagnosta zrobił badanie pozytywne, wpisał polski dozór ale nie miał adnotacji.

Egzamin nie opiera się na logice ani na tym jak jest w życiu - opiera się na przepisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, michal_k napisał:

Egzamin nie opiera się na logice ani na tym jak jest w życiu - opiera się na przepisach

Czyli to co napisalem jest zgodne z przepisami dać negatyw za brak adnotacji czy nie? Bo po tej całej konwersacji jestem bardziej głupi niz przed zapytaniem 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Piotr97 napisał:

to co napisalem

A jesteś pewien, że wynik negatywny Twojego egzaminu jest za to, że napisałeś o wyniku negatywnym?? Może to było dobrze, a coś innego źle opisałeś...

Nie

7 godzin temu, Piotr97 napisał:

przeglad

A badanie techniczne.

Nie

7 godzin temu, Piotr97 napisał:

z butli

a ze zbiornika .

Takiego słownictwa używałeś na egzaminie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Bartek24 napisał:

Takiego słownictwa używałeś

Tak pisalem zbiornik, badanie techniczne itp, nie papiery od gazu tylko decyzja i protokół 

Słownictwo potoczne używam na forum, urzędowe oczywiście na egzaminie, diagności od początku mnie uczulali na takie babole na egzaminie😄 ale dzięki za uwagę! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Solaris napisał:

Gaz założony po sprowadzeniu do Polski a badanie jeszcze na zagranicznym DR 

A gdzie autor tematu napisał, że badanie na ZDR ?

Nie napisał nawet, czy na PC, więc może w pytaniu było bez DR ? 

 

Do czasu jak autor nie napisze, jak w rzeczywistości brzmiało pytanie, to dupa blada. Bo dobrze wiecie, że diabeł tkwi w szczegółach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Mecher napisał:
5 godzin temu, Solaris napisał:

Gaz założony po sprowadzeniu do Polski a badanie jeszcze na zagranicznym DR 

A gdzie autor tematu napisał, że badanie na ZDR ?

W tresci zadania była mowa o pojeździe sprowadzonym z zagranicy nie bylo nic w treści jakie dokumenty przedstawiła klient ( oprósz dozoru i homologacji zbiornika TDT ) w zadaniu miałem wypisac jakie dokumenty oczekuje od klienta czyli ZDR, homologacje i Dozór tdt z badania butli 

Następną część zadania dotyczy - 

jakie są procedury, czyli co dalej gdy klient przedstawi odpowiednie dokumenty diagnoście, robi mu przeglad, wysyła po pc czy do proboszcza dać na msze bo ile diagnostów tyle odpowiedzi i nikt nie sprecyzowal dokładnie jak powinno to wygladac, ale rozumiem że przepisy interpretuje się czasami w różny sposób tak samo jest z wydzialami komunikacji 😄

A i ostatnią część jakie dokumenty wystawia diagnosta po przeglądzie czyli raczej trzeba było uwzględnić wynik badania na zaświadczeniu 

Edytowane przez Piotr97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.