Skocz do zawartości

Odwołanie się od oceny egzaminu pisemnego TDT


Piotr97

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, michal_k napisał:

Jaka podstawa prawna

Dozór I protokół miałem na myśli oczywiście nie homologacje 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
9 godzin temu, Piotr97 napisał:

W tresci zadania była mowa o pojeździe sprowadzonym z zagranicy nie bylo nic w treści jakie dokumenty przedstawiła klient

To nadinterpretowałeś pytanie bo o dokumencie nic nie było a jest to pytanie teoretyczne a nie praktyczne więc nic do wglądu nie dostałeś. Gaz założony po sprowadzeniu do Polski czyli mogłeś mieć już na pozwoleniu czasowym i wtedy adnotacja raczej była, albo na zagranicznym DR gdzie wiadomo że nie będzie bo nie stosują wymagań o polskich adnotacjach. Czyli tak czy siak dokument i adnotacja nie przeszkadzały w badaniu i nie to było kluczem pytania. A skupiłeś się na adnotacji i odrzuciłeś pojazd

Edytowane przez Solaris
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie odwołuj się od wyniku egzaminu :) 
Z czasów studenckich pamiętam, że chodzenie na dyżury (po wpisaniu ocen do "indeksu") pomagało zaliczać przedmioty, bo zapomnieli policzyć punktów z jakiejś strony. 

Daj znać jaki wynik odwołania będzie. :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, dominik_z napisał:

W takim razie odwołuj się od wyniku egzaminu :) 
Z czasów studenckich pamiętam, że chodzenie na dyżury (po wpisaniu ocen do "indeksu") pomagało zaliczać przedmioty, bo zapomnieli policzyć punktów z jakiejś strony. 

Daj znać jaki wynik odwołania będzie. :) 

 

A widzi Pan, nie byłoby tematu gdyby po każdym egzaminie każdy by miał wgląd do swojego egzaminu 😉 nie rozumiem dlaczego w TDT akurat jest tak, że człowiek nigdy się nie dowie na jakie pytanie odpowiedział źle. W końcu człowiek uczy się na błędach i z samego faktu popełnionego błędu chciałoby się dowiedzieć jak odpowiedzieć prawidłowo na zadane pytanie.

Ps. Jak Pana policja zatrzyma, zabierze dowód i da mandat to informuje Pana za co? Czy musi Pan pisać pismo aby się dowiedzieć gdzie Pan zawinił?😁

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież nikt Ci nie broni odwołać się od wyniku egzaminu/pisać pismo o wgląd do pracy, w TDT nie ma z tym problemu.
 

48 minut temu, Piotr97 napisał:

nie rozumiem dlaczego w TDT akurat jest tak, że człowiek nigdy się nie dowie na jakie pytanie odpowiedział źle.

na maturze też się dowiedziałeś na które pytanie odpowiedziałeś źle zaraz po skończonym egzaminie? 

Weź pod uwagę, że jest to egzamin Państwowy, a nie przedszkole. Jak dla mnie zasady egzaminu są jasne i klarowne, jeśli się z nimi nie zgadzasz- nie przystępuj do egzaminu. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dominik_z napisał:

na maturze też się dowiedziałeś na które pytanie odpowiedziałeś źle zaraz po skończonym egzaminie? 

Ja nie mówię, że odrazu mam miec gotowe wyniki podane po egzaminie, wystarczy wgląd do egzaminu w miescie gdzie się odbył egzamin i nic więcej 😄 a co do tego przedszkola.. na studiach też odbywają sie egzaminy Państwowe i nigdy nie miałem takowego problemu nawet na obronie😉 

Nie mam problemu do samej instytucji, tylko taka procedura jaka jest ukazaną jest skierowana tylko i wyłącznie na portfel przyszłych diagnostów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr97 napisał:

tylko taka procedura jaka jest ukazaną jest skierowana tylko i wyłącznie na portfel przyszłych diagnostów.

A Ministerstwa Infrastruktury też będziesz szukał po innych województwach, czy tylko w Warszawie? 

Tak już jest, że Dyrektor urzęduje w Warszawie i to On rozpatruje wnioski i skargi, a egzaminy odbywają się w oddziałach terenowych. 

Nie wiem ku czemu zmierza Twoja dalsza (zbędna) dyskusja? jesteś pewny tego co napisałeś, że jest tożsame z tym co Ci inni odpowiedzieli w tym wątku, to działaj. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim pytanie, które rzekomo cytujesz jest zbyt ogólne jak na egzamin TDT. Zawsze w tych pytaniach są dane, które ukierunkowują na konkretny tryb postępowania. Bez tego możemy gdybać o żółtym seicento...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz się odwołać bo nie można zgadzać się na "dziadostwo" opisz swoją rację- masz do tego prawo i wypada z niego skorzystać. Tym się różni praktyka z teorią - autor pytania błędnie założył z góry, że w zagranicznym DR w każdym wypadku jest adnotacja jak w PL - a tak nie jest w rzeczywistości i to powinno być jasno określone w pytaniu / zastanów się trzy razy czy nie było to określone bo temat delikatny. Mądry urząd wyciągnie wnioski i poprawi ocenę- głupi się obrazi i stworzy problem - ale - decyzja od odwołania musi być na piśmie a prawdy nie da się oszukać 

Edytowane przez nesiasps
  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra tylko miał opisać całą  procedurę badania 

Czyli opisać tudzież "zrobić całe badanie " 

A określić wynik taki a nie inny 

Czy jeżeli przyjedzie do mnie na badanie sam. z gazem i niemiałby adnotacji  to robię całe badanie okresowe i nawet jeżeli są inne usterki to pisze je również. I Chociaż niespotkalem się jeszcze z taką adnotacją w zagranicznym dowodzie   to wiem ze Jest tylko określenie rodzaju paliwa i tam jest. 

W mojej ocenie odwołanie nic nie da 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamiast ustalania wyniku badania, opisałby warunki dla których wynik mógłby być negatywny, jako dodatkowy punkt, zapewne by zaliczono pracę.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest tak jak opisał i nie było w treści nic więcej a negatywny wynik egzaminu był podyktowany tym konkretnym zagadnieniem dotyczącym N za brak adnotacji to odwołanie jest zasadne - po drugie - trzeba być twardym.. nie "miętkim"

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi raczej o adnotacje bo gaz założony dopiero w Polsce więc wszystko jedno czy jakąś informacje w zagranicznym DR podają czy nie, akurat w tym przypadku nie mogło być skoro gazu jeszcze nie posiadał.

Nie na adnotacji trzeba się skupiać aby zaliczyć

Edytowane przez Solaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2024 o 07:59, Piotr97 napisał:

gdyby po każdym egzaminie każdy by miał wgląd do swojego egzaminu

Takie mają procedury i nic na to nie poradzisz. Zostaje Ci jedynie odwołanie się, jeżeli jesteś pewien swojej racji. Podchodząc do egzaminu wiedziałeś pewnie jakie są zasady, może nie do końca jak byśmy chcieli ale inne nie będą. Nie tak dawno zdawałem egzaminy na instruktora nauki jazdy i tam bez problemu można było przedyskutować z egzaminatorem wyniki swojego egzaminu teoretycznego. Wystarczyło tylko poczekać danego dnia do końca egzaminów i wtedy egzaminatorzy byli do dyspozycji osób, które miały jakieś wątpliwości. Tutaj jest inaczej i nie mamy na to wpływu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam

Akurat miałem przyjemność pisać egzamin w tamtym czasie we Wrocławiu. Pytanie opisowe również miałem o aucie z z zagranicy z zamontowana instalacja LPG ale w którym zmieniono tylko butle w Polsce na nową . Jakie dokumenty bym wymagał :zaświadczenie wraz z protokołem na butle, dokumenty pojazdu, homologację na instalacje gazową. A wypisał bym DIP oraz  zaświadczenie z przeprowadzonego badania technicznego. No i był sposób przeprowadzenia badania .O ile pamiętam w pytaniu nie było czy negatyw czy pozytyw bym dał . Ja zaliczyłem dzięki temu pytaniu teorie  a 28.03 zdałem praktyczny nie chwaląc się oczywiście 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.